ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ.

M. Karamercimek

31 Mart 2021, 20:57

M. Karamercimek

MEHMET SELİM KİRAZ
Bir yiğit göçtü bu diyardan
Feryad koptu ana ocağından
Gök gürledi yer yarıldı
Sessizce ayrıldı aramızdan.
MEHMET SELİM KİRAZIM

Bu gün 31 mart bundan tam 6 yıl önce imam hatip mezunu, çalışarak okumuş halktan biri ,beyefendi ahlaklı dürüst ,adalet için yaşayan bir savcı ,makam odasında ,avukat kılığına bürünmüş,teröristler tarafından rehin alındı,DUYDUNUZMU. O savcıya ne oldu dersiniz, kafasına silah dayalı resimleri dışarıya servis edildi. GÖRDÜNÜZMÜ ,ana babası gördü ne acıdırki hala görüyor .Tamda ateş düştüğü yeri yakmıştı ,zerre kadar suçu olmayan 46 yıl özene bezene büyüttüğü evlendirdiğı torun sahibi olduğu ananın yüreğine düşmüştü bu ateş.Bu ateş öyle bir ateşki düşenide, düşürenide,düştüğünü görmeyenleri de yakacak bir ateş.Allah'ın razı olmadığı bir ateş. ne yapmıştı bu savcı Berkin Elvanın davası verildi.,üç savcı değişti belkide bilerek verildi.Kim di berkin elvan,gezi olaylarında başına gaz bombası isabet eden ve ölen15 yaşında bir evladımızdı.Kandırılmış olsada bilerek de gitse bu vatanda yaşayan bütün çocuklar bizim evladımız ,hiç birini kaybedemeyiz ,onlara kirli eller ulaşmadan biz ulaşmalıyız.orada niye bulundu ne işi vardı kim gönderdi ekmek almayamı gidiyordu polise taş mı atıyordu,bunları bilmiyoruz,fakat şunu iyi biliyoruz 15 yaşındaki bir çocuğu türk polisi asla öldürmez,hatta eylem yapan hiç kimseyi öldürmez,ya bir kaza sonucu öldü.yada gezi içinde hainlerin olduğu gibi polisin içinde de hain olabilir di.Belki de kimse hain değil .Berkin Elvan da suçsuz polislerde ,bir kargaşa bir pravakasyon ,olan oldu ,keşke olmasaydı hiç bir ananın yüreğine ateş düşmeseydi ,bu yüzden suçsuz bir ananın yüreğine ateş düşurmek Berkin Elvanın anasının yüreğini soğuttumu,bence daha da yakmıştır,eğer yakmadıysa kıyamet ateşi yanmış demektir.Bize yorum düşmez, Berkin Elvanın anasının yüreğine sormak gerekir.fakat fatura ölümü öldürülmeyi kafasına silah dayıyarak aşağılanmıyı birde onu servis etmeyi basının bunu yaymasını hic ama hiç hak etmeyen birine kestiler. Berkin Elvanın ölümüne sevinmek ne kadar vicdansızlık ise Mehmet Selim Kiraz ın ölümüne sevinmekte yüz kat daha vicdansızlık. Ben böyle düşünüyorum,ama onlar kirli eller yada beyinler benim gibi düşünmüyor,barış diyorlar ama barışmıyorlar demokrasi diyorlar ama hürriyet istemiyorlar halk diyorlar ama o halkın içinde ben yokum .
gezi olaylarının arkasında kirli ellerin emellerin olduğu Mehmet selim kirazın katledilmesiyle dahada belirgin hale geldi.Bu silah devlete millete en çokta adalete sıkıldı.Konuşacak ne dilim ne merhamet taşıyan yüreğim nede ağlayacak gözüm kalmadı.Mehmet Selim Kirazı şehit ettilerya bunlar için öldürülmeyecek insan yoktur.Allah fırsat vermesin ,insan olan insan kalmak isteyenlerede feraset versin diyorum.amin.
SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ.

MEHMET SELİM KİRAZ.
Bir ŞEHİT göçtü bu diyardan
Feryat koptu ana ocağından
Gök gürledi yer yarıldı
Mehmet Selim Kirazım
Sessizce ayrıldı aramızdan

Dil sustu söz bitti
Gözyaşlarım taşı eritti
Biten yüreğimdeki merhametti
Ağlasam gelirmi kirazım.

Çiçeklerin selama durduğu zaman
Katillerin seni vurduğu zaman
Açmadan çiçekler solduğu zaman
Tatı kalmadaı artık kirazın


Bir adam kazanmak derdin bir adam kurtarmak
Kurtaramadıklarımız seni vurdu kirazım
Zordu belki umudu anlamak anlatmak
Yok ettin umutsuzluğu gittin kirazım

Gizlemek için cübbe giydirmişler
Parmak izini de silmişler
Adalet gömleğini kirletmişler
Şeytan pek mahirmiş kirazım

Sakladım Göz yaşımı içime akıttım
Damarlarım da akan kana kattım
Ne kin taşırdın nede nefret 
Hala sabır diyordun ya kirazım.

Demekki kolay adam olunmuyormuş
Devlet kolay kurulmuyormuş
Devler liginde oynuyoruz derdin
Kalması zormuş kirazım.M.K.M.

Bu haber 869 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Geceden Dizeler16 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık