Altyapı: MyDesign Haber Sistemi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Dikkat, Zihinsel Terör Var!

Ziya Gündüz

24 Şubat 2016, 16:48

Ziya Gündüz

İslam dünyası, ateş çemberinin içerisinde. Her gün yüzlerce Müslüman, masum bir şekilde ölmekte.  Suriye başta olmak üzere, birçok İslam ülkesinde her gün ölüm, kan, gözyaşı var. Bu katliamların birinci adresi, şüphesiz ki Batının terörün bizzat ana kaynağı olmasıdır.

Batının en büyük icraatı, İslam ülkelerinde terör üretmektir. Şunu gizlemenin bir anlamı yok Batı,  Ortadoğu’da sürekli kan akmasını istemektedir. Çünkü Ortadoğu’yu sömüren Batılı ülkelerdir. Haliyle sürekli Ortadoğu’nun kan revan içinde olması lazım ki, Emperyalistler işlerini daha kolay yapabilsinler.

Şunu herkes çok iyi biliyor ki, PKK, İsrail’in taşeronudur. İsrail ise, Batının Ortadoğu’daki terör karakoludur. Dolaysıyla da İsrail terör karakolu, PKK terör örgütüne hangi talimatı veriyorsa onları uyguluyorlar.

Bir Batı Projesi: Huzursuz Türkiye, Huzursuz Ortadoğu

Bugün gerek Batı, gerek İsrail, hiçbir zaman için Türkiye’de insanların huzur içersinde yaşamasını istemezler. Bu onların şeriatlarına, hayat felsefelerine aykırıdır. Kendilerinden başka, huzurlu hiçbir Müslüman ülkesinin olmasını istemezler.  Küfür tarihte de, bugün de hep aynıdır. Yıllar geçse de psikolojilerinde değişen bir şey olmaz.

Şiddetin Adresi: HDP

PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP, zihinsel bir terör içerisinde. Türkiye’de bir şiddet varsa, onun altından mutlaka HDP çıkar. Çünkü adamların öyle yetişmiş. Ruh dünyaları; şiddet, terör, kan ile şekillenmiş.  Onlar olumlu düşünemezler. İnsanlığın faydasına çalışmazlar. Sadece kendi kirli emelleri için, çaba sarf ederler.

HDP’nin yaptığı açıklamalara baktığımızda, sürekli şiddet söylemlerini görmek mümkündür.   Genç nesilleri sokağa davet ederek, onların birer militan, vahşi bir düşünceye sahip olmasını, bizzat HDP organize etmektedir. HDP’li milletvekilleri ve çocukları ise, en güzel hayatı yaşamaktadır.

Silahlı ve Zihinsel Terör Kol Kola

Bugün insanlar şunu görmesi gerekiyor; HDP zihinsel bir terör üretmektedir. Silahlı terörden daha tehlikelidir bu durum. Bunlar insanların zihin dünyalarını bulandırıyor. İnsanların zihinlerini teröristleştiriyorlar. Silahlı terör ne kadar tehlikelisi ise, zihinsel terörde bir o kadar tehlikelidir.

Allah (c.c.) şöyle buyurmaktadır:

“Fitne, öldürmekten beterdir.” (Bakara, 2/191)

Bakın bu durum, Batı’da aynı şekildedir.  Batılı zihniyeti, kendi ülkelerinin rahat içerisinde olmasını isterken, Müslüman ülkelerinin sürekli bir kargaşa içerisinde olmasını arzulamaktadırlar.  Batıya göre Müslümanlar;  öldürülmek, sömürülmek, köleleştirilmek için vardır.  Onlar, asla Müslümanlardan razı olmazlar.

Rabbimiz Allah (c.c.) şöyle buyurmaktadır:

 “Sen onların dinlerine uymadıkça, yahudi ve hristiyanlar senden kesinlikle hoşnut olacak değillerdir.” (Bakara, 2/120)

Teröre Sempati Duymak İhanettir

Bugün terör dediğimizde ilk akla gelen silah ve şiddet. Yalnız terör sadece silahlı bir eylem değildir. Terörün, teröristliğin birçok yönü var. Terörün fikir babaları var. Terörün sözde âlimleri, aydınları var. Terörünün basını, medyası var. Bugün terörü her kim, neyin adına yaparsa yapsın, vahşi bir eyleme imza atmaktadır.  Terör medeniyetin adresi değil, vahşiliğin adresidir.

Teröre, teröriste sempati duymak; ihanetlerin en büyüğüdür.

Terörün Çaresi İslam Medeniyetidir

Müslüman olmak demek, bütün insanlığın hayatını önemsemek demektir.  Müslümanların şiddet ve terörün yanında yer alması imkânsızıdır.  İslam’da gaye; insanları öldürmek değil, onlara hayat vermektir.

Kur’an’da şöyle buyrulmaktadır:

“Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır.” (Maide, 5/32)

İslam medeniyeti için her canlı mutlak değerlidir.  Irkçı, ideolojik, Batı medeniyeti için ise, Batılılar hükümdar;  Müslümanlar ise köle hükmündedir.

Zihinsel terör, adam öldürmekten daha beterdir. 

Makalemi, düşünür Atasoy Müftüoğlu’nun bir sözüyle noktalıyorum:

“İslam, bize, insanlığın bütününe karşı sorumlu olduğumuzu öğretir.”

 

Bu haber 1208 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
ACİL TASARRUF SEFERBERLİĞİ08 Mayıs 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık