ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Yalova'ya Güzel Hastaneli Tıp Fakültesi

MKemal Münircan

22 Kasım 2014, 14:13

MKemal Münircan

Kalkınmanın tek aracı değil, bir çok aracı vardır. Tarım, sanayi ve hizmet ana sektörlerin altında alt sektörleri mevcuttur. Bunlardan biride sağlık turizmidir. Çevrenin kirlenmemesi ve doğal yapıya uygun yatırım yapılmasını sağlayan bir alt sektördür.

 

            İlimizin kalkınmasını sağlayacak ve güzel doğasını bozmayacak yatırım sektörlerinden biri olan sağlık turizmini  canlandıracak yatırıma ihtiyacı vardır. Kısaca bu yatırımlardan birine değinirsek ilimizde uzmanlık ifade eden tıp fakültesi hastanesini gerçekleştirmektir. İlimize  uygun yatırımlardan biride sağlık sektöründeki yatırımlardır. Buna eğitim sektörünü de  kattığımızda uygun yatırımlardan biri Güzel Bir Uzman Hastaneli Tıp Fakültesidir.

 

            Bu yatırım vilayetimizin nüfusunu hareketlendirecek ekonomik yapısını canlandıracaktır. Sağlık sorunları genişleyen Ülkemiz ve Bölgemiz  insanına da güzel bir şekilde hizmet verecektir.

 

            Tıp fakültesini kurup güzel etkin bir hastanenin kurulması İstanbul, Kocaeli ve Bursa gibi sanayi merkezleri arasında yer alan Yalova’yı bir cazibe merkezi haline getirecektir.Bir orman ve sahil cenneti olarak ifadelendirilen Yalova’ya bu yatırım tamamen pozitif bir etki yapacaktır. Bilindiği gibi yaşadığımız dünyamızda asrımızın en önemli sorunlardan olan çevre ve hava kirliliğidir. İlimizi bu sorunlardan  korumak ve kalkındırmak için doğal yapısına uygun yatırımların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Daha önce söylediğimiz gibi çevresini ve doğal yapısını kirletmeyecektir.

 

            Yalova’ya yapılacak en uygun  yatırımlar kalkınmayı sağlayan, ekonomik yapıyı zenginleştiren  ve güzel çevresini  ve doğal yapısını bozmayan yatırımlardır. Bu tip yatırımlardan biride belirttiğimiz gibi Güzel Bir Hastaneye Sahip Tıp Fakültesidir.

 

            Bu sektörde yatırım yaparken Termal ve armutlu ilçesinin kaplıca yanı sıcak su kaynaklarından da yararlanmak ve bu alanların sağlık açısından bölge insanının hizmetine sunulması da sağlık turizmi açısından ilimize büyük bir katkı sağlayacaktır.

 

            İlimizin yerel yöneticileri ve siyasi grupları bu konuda çalışmalar yapıp projelerin halkımıza sunmaları  ve buna benzer yatırımları ilimize kazandırmaları önem arz etmektedir.Bu hususlarda çalışmaları devam etmeleri ve gerçekleştirilmesi için bürokratik alanda gerekli mücadeleyi yürütmeleri lazımdır.

 

            Bu tıp projeleri ilimize kazandırdığımızda hem ilimizin ekonomisi zenginleşecek hem  doğal yapısı korunacak ve sonucunda İlimizin çekiciliği ve alımlılığı  artarak devam edecektir. İlimizi güzel hastaneli bir tıp fakültesine sahip bir vilayet haline sokacaktır.Dolayısıyla halkın  mutluluğu sağlanacaktır.    21.11.2014. M. Kemal MÜNİRCAN

 

Bu haber 2140 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GELDİ RAMAZAN09 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık