ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

İLAHİ RAHMETİN DÜNYAYA TEŞRİFLERİ

MKemal Münircan

09 Nisan 2014, 22:49

MKemal Münircan

İLAHİ RAHMETİN      DÜNYAYA TEŞRİFLERİ

 

Yüce Rabbimiz Allah (CC)  insanlığı pisliklerden kurtarmak, insanları hidayete ulaştırmak için  kulları için gönderdiği, insanlığın kurtarıcı komutanı, güzel ahlakın tamamlayıcısı ,   Müslümanlara cennetin müjdeleyicisi ve son  elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in  doğumunu kutlama şerefine nail olmaktayız.

 

İnsanlığın saadetine, beşeriyetin kurtuluşuna vesile olan, kulları kullara esaretten kurtaran dünyayı bir sulh, barış  ve esenlik yurdu haline getiren, yüksek ahlaki değerlere sahip peygamberimizin dünyaya teşrifleri dünya tarihi için en önemli vakalardan biridir.Haktan ilahi rahmetin dünyaya teşrifleri insanlığı onurlandırmıştır.

 

İnsanlığı içine düştüğü sapıklık ve cehalet karanlığından aydınlığa çıkarmakla ve onlara hidayet ve gerçek saadet yolunu gösteren son ilahî kitap Kur’an-ı Kerîm’i tebliğ etmekle görevli, bütün alemlere rahmet olan son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimizin doğumundan daha önemli bir olay düşünülebilir mi?

 

İnancımızın temelini teşkil eden iki kaynaktan ilki olan Kutsal Kitabımız Kuran-i Kerim’de Peygamberimizin görevi ve nitelikleri yanında   üstün kişiliğini belirten pek çok ayetler mevcuttur.

 

Kutsal Kitabımız bu gerçeği ne güzel ifade etmiştir.

 

 “ Doğrusu biz seni hak (Kuran) ile müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Sen cehennemliklerden sorumlu değilsin.” Bakara119

 

“ Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.” Enbiya 107

 

‘Sen elbette yüce bir ahlak üzeresin’ (Kalem 4 )

 

Peygamberimiz Habibullah olarak , Allah yolunda kararlı ve sebatlı olması ile hak dini, en güzel ve doğru şekliyle elçilik görevini Allah’tan korunup ve sakınarak Kuran’ı insanlara en güzel şekilde tebliğ etmiştir. Allahın sevgilisi   unvanına laik görülen  ve Müslüman  olarak bizlerinde sevgili örneği  olan Resülullah Efendimiz(SAV) sahip olduğu ahlaki değerleri ile sevilmeye en laik insan olduğu için sevmeliyiz. Resulullahı en güzel şekilde tanımalıyız. En yakınımızdan en uzağımıza tanıtmalıyız, anlatmalıyız. Onun mükemmel ve güzel ahlak misali hayatını hayatımıza örnek almalıyız. Böylece hem kendimizin hemde insanlığın kurtuluşuna vesile oluruz. Resulullahı  örnek almanın en güzel göstergesi de onun sünnetine uymaktır.

 

İslam dinine mensup kişiler olarak yanı Allahın dinini kabul eden Müslümanlar olarak Peygamberimizi (SAV) her yönüyle  tanımak için  , O’nun (SAV)  üstün ahlakını örnek almak için , O (SAV)’ un Allahın Kitabı ve kendi sünneti olarak bizlere bıraktığı kutsal iki emanete gerektiği gibi sahip çıkmalıyız. Ayrıca  İslami ahlaka sahip bir gençliği yetiştirmek için  bu gecelerdeki faaliyetlere katılmalıyız ve bu tip faaliyetleri desteklemeliyiz. Bu tip çalışmalar Rabbimize (CC) güzel kul olma isteğimizi ve Peygamberimize bağlılığımızı artırır. Dinimizi güzel bir şekilde yaşamanın aracı olarak imanımızı artırır. Nihayetinde dünya ve ahretimizin saadetine ulaşırız. 

 

Anadolu Gençlik Derneği olarak temel amaçlarımızdan biri de gençlerimize ve toplumumuza Kuran ve sünneti temel alıp Kuran-i Kerimi ve Peygamberimizi (SAV) her yönüyle tanıtmak, onun üstün ahlakını örnek alan insanlardan oluşan güzel ahlaklı insanlar topluluğu meydana getirmektir. Bu yıl 13 Nisan 2014 tarihinde saat 20.00’de Raif DİNÇKÖK  Kültür Merkezinde Mehmet TALU Hoca  ve Fatih BİLİR hafız’ın katıldığı Kutlu Doğum Kutlaması yapılacaktır. Tüm Halkımız Davetlidir. Bekliyoruz.

 

Haktan Rahmettir

 

Dünyaya teşrifiyle putları indiren

 

Tebliğiyle insanlığı hakka kavuşturan

 

ulvi cihadıyla hayatı güzelleştiren

 

On sekiz bin aleme haktan rahmettir.M. Kemal MÜNİRCAN 09.04. 2014

 

Bu haber 2062 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GELDİ RAMAZAN09 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık