fb58da3ec63603432d09a44402a36b62.jpg
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVVA KESKİN PINAR ile ŞEBİNGÜLÜ ŞİİRİ

Hikmet Okuyar

10 Ekim 2012, 22:42

Hikmet Okuyar

 HAVVA KESKİN PINAR ile ŞEBİNGÜLÜ ŞİİRİ / Hikmet OKUYAR
Gündemin yoğunluğu içinde;
yerel yönetim seçimleriyle,
kentsel dönüşümle,
seçme seçilme yaşıyla,
doğalgaz ve elektrik zamlarıyla,
Suriye iç savaşı ve Güney illerimizdeki yansımalarıyla da ilgilenmeye devam ederken;
eğitim, spor, sağlık kültür sanat konularıyla da duyarlıkla ilgilerimizi sürdürüyoruz..
Bu arada, '' Hikmet Okuyar Sonbahar Kültür Sanat Etkinlikleri - 2012 '' kapsamında ilgi alanımıza giren çok güzel şiirler şiir yorumları hikayeler denemeler karikatürler fotoğraflar ve özdeyişlerle karşılaşıyor beğenilerimizle tavsiyelerimizle paylaşımlarımızla şiir yüklü duygularımızla hissiyatımızı yansıtıyoruz.Teşekkürlerimizle..
BU arada '' Şebingülü için bir şiir de sen yaz ..'' diyerek dillendirdiğimiz mesajlarımıza;
Tekirdağlı Şair Şiir Yorumcusu Havva Keskin PINAR imzalı
'' Şen Gönlümde Şebingülü''
şiiri ile olumlu bir cevap geldi..Şiir müzik beste şarkı türkü ve yorum ustları ve Şebingülü Dostu dostlarımın bildiği heyecanın doruklarında karşıladım Tekirdağlı Şair Şiir Yorumcusu Havva Keskin Pınar'ı Şebingülü Dostu ünvanımla taçlandırarak..Şiirsel sözcüklerle gizemli paylaşımlarla dolu ''Pınarın Damlaları '' ndan içtim heceli ve serbest şiirsel sayfaları aralıyarak..
Beşli dizeleriyle ileti kanallarında usta ozanlarla gerçekleştirdiği şiirli sohbetlerle ve kafiyelerle güçlendirilmiş Yüzlerce şiiriyle Edebiyat Defteri dahil birçok kültür sant sitesinde başlıyarak araştırma alanımıza giren ve kültür sanat alanlarından meydanlarından tanıdığım Tekirdağlı şair Şiir Yorumcusu Şebingülü Dostu Havva Keskin PINAR; Tekirdağlı Edirneli Kırklarelili Şairler Şiir Yorumcuları ve Aşıklar Topluluğu (Tekşat ) Danışmanı olarak da şiir dünyamızda sevdiklerimizle sevenleriyle şiirlerini paylaşmaya devam edecek..
Saz ve ses ustası bir sanatçı babanın Hayri Keskin kızı olarak 15.10.1962 tarihinde Tekirdağ, Çerkezköy İlçesi Kapaklı Köyü'nde doğan,

ilk okulu köyde orta ve liseyi Çerkezköy'de okuyan, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü yarım bırakıp 1978 yılında ticarete atılıp 2011 yılına kadar ticaretle uğraşan, Aynı dönemlerde tekstilde de fizik laborantlığı yapan ve ardından da emekli olan, evli ve bir kız çocuğu sahibi olan ve İnternet bağlantılı kültür sanat sitelerinde bine yakın şiiri olan Havva Keskin PINAR; '' Pınar'ın Damlaları '' isimli bir şiir kitabı çıkardı ve bazı antolojilerde yer aldı.

Pınar şiirlerini, '' Şair özgür şiir evrenseldir'' düşüncesiyle yazmaktadır.

Tekirdağlı Şair Şiir Yorumcusu Şebingülü Dostu Havva Keskin PINAR'ın şiirlerini Havva Keskin Şiirleri başlığı altında takibedilebilir derken; birkaç gün süreyleTürkiye Sevdası Kültür Sanat Danışmanı Amasyaşat Başkanı Amasyalı Şair Şiir Yorumcusu Müzeyyen Keskin tarafından binlerce şiir müzik beste yorum dostunun ve şiirseven milyonların beğenisine sunulan '' Şen Gönlümde Şebingülü '' şiirini bir kez de yöresel ulusal ve ulusalarası medya kanallarıyla medya mensubu meslektaşlarımızın öncülüğünde paylaşarak daha çok okunmasını diliyoruz..

 

ŞEN GÖNLÜMDE ŞEBİNGÜLÜ..

=

Kütküt bağlarından geliyor soyun,

Şen gönlümde açan Şebingülü'sün,

Yediveren türün? boyumda boyun..

Miski amber saçan Şebingülü'sün.

=

Sonsuza dek gizli aşkınla gülen,

Seherde şebinle gündüzü bölen,

Gizemli gecemde kalbinde şölen..

Şebnemini içen Şebingülü'sün.
=

Kelkit vadisi'nde döşeği olan,

Şebinbülbülü'nün aşığı olan,

Kutsal mekanların ışığı olan..

Hayallerden geçen, Şebingülü'sün.

=

Beyaz, pembe, sarı, açar alıyla,

Bülbül yuvasıdır yeşil dalıyla,

Anlatsam aşkımı, şiir diliyle..

Sevdalarda uçan Şebingülü'sün.

=

Aşk kokusu sarmış, yakmış nihanı,

Sevdalık mest etmiş, bütün cihanı,

Sırda gördüm seni, usta dehanı..

Gizemlice kaçan Şebingülü'sün.

=

Havva Keskin der ki, Ey Şebingülü !
Figanla inlettin, Şebinbülbülü,
Ne zambak, ne lale, ne de sümbülü..
Hakk'ça dili seçen, Şebingülü'sün..
Şairin, şuurun, şen sembolüsün
...

=

Havva Keskin PINAR

Şair, Şiir Yorumcusu

05 Ekim 2012, ANTALYA

Not :

''Şen Gönlümde Şebingülü '' isimlişiirimi; Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar'ın ''Şebingülü için bir şiir de sen yaz..'' ifadesiyle dillendirerek yayınladığı meseja cevaben yazdım..

Şiirimi; Şebinkarahisar, Antalya ve Tekirdağ başta olmak üzere şiir dünyasındaki şiir müzik beste şarkı türkü yorum dostlarıyla paylaşıyor; Şebingülü Dostlarının beğenisine arz ediyorum.. Tekirdağlı Şair Şiir Yorumcusu Havva Keskin PINAR

Bu haber 3142 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TİTREŞİMİNİZİ YÜKSELTMENİN 12 YOLU20 Eylül 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık