ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama

YALOVA'YI TOZLARDAN KURTARMAK

MKemal Münircan

22 Haziran 2012, 16:42

MKemal Münircan

              

YALOVAYI TOZLARDAN KURTARMAK


            Hoş bir Gülizar manzaraya sahip ilimizin güzelliklerini korumak, Yalova’da yaşayanlar için olduğu kadar ziyarete gelenlere de huzuru yansıtacaktır. Çünkü koruduğumuzda hep güzel kalacaktır.Bölgemizin turistik bir beldesi konumunda olan ilimizin estetik bir imara sahip olması Yalova’da yaşayanların birbirine saygı ve sevgisini artırdığı gibi gezmeye gelenlerinde vilayete ve yaşayanlara karşı  hürmetlerini yükseltecektir.Bu sonuç insanların birbirine kinliklerini nefretlerini ortadan kaldırır.Kötülüklerin ortadan kalkmasına vesile olur.


            Bu nedenle şehir imarının sanatsal bir ruh üzerine güzel bir şekilde planlanıp uygulanması , onarımların etkin ve aslına uygun gerçekleştirilmesi ilimizin bölgenin ve ülkenin harika turistik bir parçası olarak ortaya çıkmasını sağlayacaktır.


            Son günlerde başlanan cadde altyapılarının yeniden düzenlenmesi ve parkelerin onarılması gibi çalışmalar faydalı çalışmalardır.Ancak bu faaliyetlerin turistik aylar dediğimiz haziran, temmuz ve ağustos gibi yaz aylarında başlanması şehir merkezimizin tozlanmasına neden olmaktadır.


            İlimizin turizm sektörü açısından zenginleşmesi için bu tip çalışmaların (altyapı, cadde ve sokak onarımı,vs.) yaz sezonu başlamadan veya yaz sezonu içinde başlanırsa da kısa süre içinde bitirilmesi önem kazanmaktadır. Bu tip düzenlemelerin yaz ayları dışında yapılamadığı belirtilmekte ancak hem turistik bir il deyip, hem de toz içine sokmanın uygun bir yaklaşım olmadığı da ortadadır.


            İlimizin gelişmesi güzelleşmesi açısından bu faaliyetler faydalıdır. Ancak yapılması gereken , altyapı düzenlemesi ve caddelerin ve sokakların yenilenmesi gibi toz içinde bırakan çalışmalarının yaz aylarında yapıldığından hızlandırılarak kısa sürede sonuçlandırılmasıdır. Kısa sürede sonuç alınması özellikle etkin bir tanıtım aracı turizm sektörü ve ilimize ziyarete dinlenmeye ve gezmeye vs.  gelen turistlerin ilimizle ilgili olumlu izlenim edinmeleri açısından önem arz etmektedir


            Bu nedenle ilimizin pak ve temiz havasının toz içine sokulmaması ve kirlenmemesi için ilimiz dahilinde yapılan bu çalışmaların kısa süre içinde sonuçlandırılması gerekmektedir.İlgili kuruluşlarımızın bu konuya titizlik göstermeleri turistik bir belde olduğu ifade edilen ilimizin hem tanıtımı hem de turistik gelirleri açısından dikkat edilmesi gereken bir husus olarak karşımızda durmaktadır.Yalova’da yaşayanlar için olduğu kadar ziyarete gelenler içinde yararlı bir sonuç ortaya çıkaracaktır. .Bu açıdan Yalova diye adlandırdığımız Gülistan misali ilimiz için bu çalışmaları kısa süre içinde sonuçlandıralım

 

Bekler Sizi Gülistan Yalova

Sevgi dolu heyecanlı     bakışıyla

Dalında aşkını haykıran bülbülüyle

Bekler sizi Marmara’nın gülistanı

 

Sahilinde dinlendiren kumsalıyla

Masmavi denizinde       martısıyla

Bekler sizi Marmara’nın gülistanı

 

Çınarında tarih kokan yaprağıyla

Karlık yaylasında kasımpatılarıyla

Bekler sizi Marmara’nın gülistanı

 

Demetinde peygamber gülüyle

Buketlerinde renk cümbüşüyle

Bekler sizi Marmara’nın gülistanı                  M.Kemal Müniroğlu 22.06.2012


 

Bu haber 3292 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
GELDİ RAMAZAN09 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık