Öğr. Gör. Dr. Gökhan Timaç’ın Buluşu “İncelemeli Patent” Olarak Tescillendi


Açıklama: Yalova Üniversitesi Altınova Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Öğr. Gör. Dr. Gökhan Tımaç’ın “EPDM Kauçuk Koruyucu Yapılanması” başlıklı buluşu 2015/17726 numarası ile “İncelemeli Patent” olarak tescil edildi.
Kategori: Eğitim - Bilim - Teknoloji
Eklenme Tarihi: 09 Şubat 2021
Geçerli Tarih: 22 Nisan 2021, 04:04
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/9411-egitim-bilim-teknoloji-ogr-gor-dr-gokhan-timacin-bulusu-incelemeli-patent.html


Özellikle taşımacılık sektöründe altyapı olarak kullanılan metal bağlantı elemanları ile montajlanan ahşap malzemenin deforme olmasını engelleyen bir koruyucu yapılanma olan “EPDM Kauçuk Koruyucu Yapılanması” başlıklı buluş, ahşap malzemeye metal sac levha ile bağlantı elemanı arasına konumlandırılmış ve üzerinde oluşturulmuş özel boşluklu tasarımı sayesinde bağlantı elemanının ahşap malzemeyi deformasyona uğratmasını engelleyen bir malzeme içermektedir. 

“EPDM Kauçuk Koruyucu Yapılanması” başlıklı buluşun “İncelemeli Patent” olarak tescillenmesi ile birlikte Öğr. Gör. Dr. Gökhan Tımaç’ın buluş sahibi olduğu toplam patent sayısı 1’i uluslararası, 7’si ise ulusal olmak üzere 8’e yükselmiştir.

Öğr. Gör. Dr. Gökhan Tımaç’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.