Rektör Cebeci'nin Yeni Yıl Mesajı


Açıklama: Bütün dünyayı sarsan virüs salgınının etkisi altında geçen bir yılı geride bırakarak bir kabustan kurtulma umuduyla yeni bir yıla başlıyoruz.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 31 Aralık 2020
Geçerli Tarih: 21 Nisan 2021, 14:40
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/9292-guncel-rektor-cebeci39nin-yeni-yil-mesaji.html


Dünyada 1 milyon 800 bine yakın, ülkemizde 20 bini aşkın can alan COVID-19 virüsü, insanlığın zannedildiği gibi her şeyin kolayca üstesinden gelecek bir güce sahip olmadığını göstermiştir. 

Bu sıkıntıyla geçen 2020 yılının bize verdiği en önemli ders ise bu tür hadiselerde birlik ve bütünlük içinde kurallara uygun davranmanın ne kadar önemli olduğudur.
Ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak yıpratıcı etkisine rağmen salgın yılını büyük toplumsal yaralar almadan atlatmış bulunmaktayız. 
Bu süreçte kaybettiğimiz canlarımıza Allah'tan rahmet, halen hastalıkla mücadele etmekte olan hastalarımıza acil şifalar diliyorum. 

2021 yılının; pandemiyi yenip normal hayatımıza döndüğümüz, sağlıklı, bereketli, huzurlu ve mutlu bir yıl olmasını, milletimize ve insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyor, Üniversitemiz mensuplarının ve Yalova halkının yeni yılını en kalbi duygularla kutluyorum. 

Prof. Dr. Suat CEBECİ Yalova Üniversitesi Rektörü