ÇİFTLİKKÖY’DE KOVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Açıklama: Çiftlikköy’de, İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) genelgesi kapsamında denetim gerçekleştirildi.
Kategori: Asayiş ve Toplum
Eklenme Tarihi: 20 Ağustos 2020
Geçerli Tarih: 04 Mart 2021, 21:36
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8932-asayis-ve-toplum-ciftlikkoyde-kovid-19-tedbirleri-kapsaminda-deneti.html


Denetime, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim  Solmaz, Emniyet Müdürü Selim Gürbaş’ın yanı sıra birçok kurum müdürü ile belediye zabıta ekipleri katıldı.
Çiftlikköy Sahil Mahallesi’nde yapılan denetimlerde maske kullanımı, iş yerlerinde dezenfektan veya kolonya bulundurulması gibi konularda inceleme yapan ekipler, iş yeri sahipleri ve vatandaşlara uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.
Kafe ve lokantalarda da sosyal mesafe, çalışanların maske kullanımı, mekan girişinde dezenfektan bulundurulmasına yönelik de inceleme yapıldı. 
Kaymakam Bilgin, Sahil Mahallesindeki esnaf ve vatandaşla görüşerek virüsten korunmak için yapılması gerekenler konusunda hatırlatmalarda bulundu.
Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi bugün Çiftlikköy’de de denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çiftlikköy Sahil Mahallesi esnafını ziyaret ederek hem esnafımız hem de vatandaşlarımızla sohbet etme imkanı bulduk. Çiftlikköy’de vatandaş ve esnafımız kurallara riayet ediyorlar. İnşallah bu böyle devam eder. Bir an evvel gerçek normale dönebilmemiz için 3 kurala uymamız gerekiyor. Sadece bugün için değil, denetimlerimiz her zaman devam etmekte” dedi.