İŞKUR KAMPÜS BULUŞMALARI İŞ’TE KARİYER


Açıklama: Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü nün’’ İŞKUR Kampüste’’ projesi ile hayata geçirdiği Kariyer Buluşmaları; Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştirildi.
Kategori: Eğitim - Bilim - Teknoloji
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2019
Geçerli Tarih: 13 Ağustos 2020, 08:41
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8415-egitim-bilim-teknoloji-iskur-kampus-bulusmalari-iste-kariyer.html


Öğrencilere Mezuniyet sonrası İşgücü Piyasası, Kariyer planlamaları, Girişimcilik konularının,  sektör temsilcileri tarafından sunulduğu toplantıya Armutlu Kaymakamı Abdulselam ÖZTÜRK, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derya GÜROY, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erhan DEDE, PTT Başmüdürü Elif TAN, Armutlu MYO Müdürü Dr. Serhan Mantoğlu, Akademisyenler ve özel sektör temsilcileri katıldı.

İŞ’te Kariyer teması ile yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Erhan DEDE; Teknoloji ile birlikte değişim ve dönüşümün hızlı yaşandığı günümüzde özel sektör ile birlikte kamu yönetiminde de köklü değişimler olmaktadır. Bu gelişmeler ve dönüşüm sürecinde yeni mezun gençlerimizin hazır olması, uyum sağlaması yetkinlik ve niteliklerini artırarak ayak uydurması gerekir. Teknolojideki son değişimler hayat tarzımızı, müşteri beklentilerini ve iş yapış şeklimizi kökünden değiştirdi. Üretim modellerinin çalışan insan profilinin, kariyer beklentilerinin artık dün ile aynı olmadığını ifade eden Dede; Kariyer planlamamızın olması gerektiğini, kariyerin bir mesleği seçmekle ve mesleğe başlamakla bitmediğini yaşam boyu devam eden bir süreç olduğunu söyledi.

Dünya çapında faaliyet gösteren işletmelerin üst düzey yöneticilerinin katıldığı panel, insan kaynakları süreçleri, kariyer imkânları AR-GE çalışmaları sunumlarının ardından öğrencilerin karşılıklı soru ve cevapları ile sona erdi.