ÖZEL ATAKENT HASTANESİ OBEZİTEYLE MÜCADELE İÇİN ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ İLE ANLAŞTI.


Açıklama: Özel Atakent Hastanesi Diyetisyeni Fatih Çetinkaya ''Obezite ile Mücadele'' sloganıyla başlattığı proje kapsamında ' Çiftlikköy Belediyesi ile protokolde anlaştı.
Kategori: Sağlık
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2019
Geçerli Tarih: 27 Eylül 2020, 12:49
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8374-saglik-ozel-atakent-hastanesi-obeziteyle-mucadele-icin-ci.html


Önümüzdeki günlerde start alacak projenin imza töreninde Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR,Özel Atakent Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Murat BİLGİN, Diyetisyen Fatih Çetinkaya ,Atakent Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Ayşe ERTUNA,Hasta Hakları Sorumlusu Didem UYANIK ve Çiftlikköy Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Alper PERİHANOĞLU'da bulundu. 

Özel Atakent Hastanesi ve Çiftlikköy Belediyesi arasında düzenlenen imza töreninde  Özel Atakent Hastanesi Diyetisyeni Fatih Çetinkaya , çocuk, ergen ve yetişkinlerde obezite, günümüzün temel sağlık problemlerinden biridir. Çağın en önemli hastalıklarından biri olarak dünyayı ve ülkemizi tehdit etmeye devam ediyor. Fast food tüketiminin artması, düzensiz beslenme ve fiziksel aktivitedeki düşüş obezitenin artmasındaki başlıca nedenler olarak biliniyor. Türkiye’de her 3 kişiden biri obezite ile mücadele ediyor, dedi.

Özel Atakent  Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Fatih Çetinkaya, birçok hastalığa davetiye çıkaran ve insan ömrünü kısaltan obezite ile mücadele için ,bir proje ile yola çıktıklarını belirterek bu konuda duyarlı davranan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR’a çağın hastalığı olarak bilinen obeziteyle mücadeleye önem verip, Çiftlikköy halkının sağlığını  önemseyip projemizin bir an önce başlaması için gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkürlerini iletti.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “İlçemizde obeziteye karşı mücadelemiz kararlılıkla sürüyor. İnsan sağlığını ön planda tutarak ,obezite ile ilgili vatandaşlarımızın ücretsiz bir şekilde destek alması için Özel Atakent Hastanesi ile protokolde anlaştık.  Diyetisyen Fatih Çetinkaya’nın projesine hassasiyet göstererek imzalarımız attık. Ücretsiz diyetisyenlik hizmetine vatandaşlarımızın ilgi göstereceğini ön görüyor ve bu protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum. 13/11/2019 Çarşamba günü saat 13:30 da Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan programa tüm Çiftlikköy’lü vatandaşlarımızı  davet ediyorum.’’ dedi.

Özel Atakent Hastanesi Başhekimi Murat Bilgin de, Çiftlikköy Belediyesi ve Çiftlikköy halkının sağlığıyla son derece hassas bir şekilde ilgilenen ,sosyal belediyecilik alanında ilerleyen Sayın Ali MURAT SİLPAGAR ile ortaklaşa birçok etkinliğe imza atmaya hazır olduklarını ve bunun için çalışmalarını sürdürdüklerini,  hastane yönetimi ile birlikte aldıkları kararla 6 ay boyunca ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecek olan diyetisyenlik hizmetinin protokol sözleşmesinin hayırlı olmasını diledi.