İŞKUR- SPEED TEKSTİL’İ İSTİHDAM ARTIŞI İÇİN DESTEKLEYECEK


Açıklama: Aktif işgücü programları çerçevesinde mesleki eğitim protokolü (MEK) kapsamında; Speed Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile %50 istihdam garantili Mesleki Eğitim Kursu düzenlendi.
Kategori: Ekonomi
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2019
Geçerli Tarih: 25 Eylül 2020, 00:43
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8373-ekonomi-iskur-speed-tekstili-istihdam-artisi-icin-destekle.html


Yalova İŞKUR- Speed Tekstil işbirliğinde, firma uygulama departmanlarında yetişen 65 kursiyerden eğitimini başarı ile tamamlayanlar işe yerleştirilecektir.
Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan DEDE, işyerine ziyarette bulunarak mevcut istihdam kapasitesi, çalışma ilişkileri gibi konularda firma yetkilileri ile istişarede bulundu.
İl Müdürü Erhan DEDE, Bakanlığımız ve Türkiye İŞKUR’umu, sosyal politikalarımızın odağında yer alan üretim ve onun getirdiği istihdam artışı için, yeni yeni imkânlar sunmaktadır. İşverenler ve iş arayanlara dokunan istihdam teşvikleri bu anlamda önemli bir katkı sunmaktadır. Destek ve teşviklerin iş dünyasına tanıtımı, erişimi noktasında saha ziyaretleri yapmaktayız. İstihdamın korunması başta olmak üzere, kapasite artıran firmalara danışmanlık faaliyetlerimizi çoğaltarak istihdamı artırıyoruz. Dedi.
Kapasite artırımı ve yeniden revize ile yaklaşık 300 kişilik bir istihdam hedefleyen firmamızda da aktif programlarımızla işe yerleştirme yapacağız. Diye ifade etti.