BURSA’DAN GELEN ÖĞRENCİLER YAZAR ÖMÜR KURT’TAN KÖŞKÜ DİNLEDİ


Açıklama: Yalova Belediyesi’nin destekleriyle Bursa Uludağ Koleji, öğrencileri için Yalova’da bir etkinlik gerçekleştirdi.
Kategori: Kültür - Turizm - Tarih - Sanat - Edebiyat
Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2019
Geçerli Tarih: 14 Temmuz 2020, 15:28
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8358-kultur-turizm-tarih-sanat-edebiyat-bursadan-gelen-ogrenciler-yazar-omur-kurttan-kosku.html


Etkinliğe içlerinde ‘Karaca ve Yürüyen Köşk’ün de yer aldığı onlarca kitabın yazarı olan Ömür Kurt da eşlik etti.
Düzenlenen etkinlikte öğrenciler, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya ve Yalovalılara mirası olan çevre abidesi Yürüyen Köşk’ü görme imkanı buldu. Öğrenciler sırasıyla Yürüyen Köşk’ü gezip Yazar Ömür Kurt’un rehberliğinde köşk ve çınar ağacı hakkında bilgiler aldı. Ardından Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla yeni çehresine kavuşan doğu sahil bandında kısa bir yürüyüş gerçekleştiren öğrenciler, çevre temizliğine katkıda bulunmak adına etrafta gördükleri çöpleri topladı. 
Etkinliğin son programında öğrenciler, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’ne gelip burada Yazar Ömür Kurt’un düzenlediği söyleşiye katıldı. Öğrenciler, söyleşide; Yürüyen Köşk, çınar ağacı, köşkün yürütülme aşamaları ile Atatürk ve Sığırtmaç Mustafa’nın hikayelerini Yazar Kurt’tan dinledi.