VİLAYET ORMANI KURULUYOR2


Açıklama: Yalova İl Özel İdaresi tarafından, ilgili kurumlarla görüşülerek belirlenecek bir alanda “VİLAYET ORMANI” adıyla bir hatıra ormanı oluşturulması konusu İl Genel Meclisi Başkanı Hasan SOYGÜZEL’ in önerisi ile gündeme alınarak kabulü oylandı.
Kategori: Doğa - Çevre
Eklenme Tarihi: 07 Kasım 2019
Geçerli Tarih: 07 Temmuz 2020, 18:38
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8348-doga-cevre-vilayet-ormani-kuruluyor2.html


Sanayileşmenin hız kazandığı günümüzde, havanın, suyun, toprağın ve bunların oluşturduğu güzelliklerimizin korunması gün geçtikçe önemi artan bir konu olarak hep gündemimizde yer almaktadır. 

Ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevre değerlerini korumak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, toplumun çevreye olan duyarlılığına katkı sağlamak maksadıyla, ülkemizde topyekûn başlatılan ağaçlandırma seferberliğinin desteklenmesi, bu çerçevede düzenlenen etkinliklere katılım sağlanması  ve Yalova İl Özel İdaresi tarafından, ilgili kurumlarla görüşülerek belirlenecek bir alanda  “VİLAYET ORMANI” adıyla bir hatıra ormanı oluşturulması konusu İl Genel Meclisi Başkanı Hasan SOYGÜZEL’ in önerisi ile gündeme alınarak kabulü oylandı.
Konu ile ilgili olarak İl Genel Meclis üyeleri de söz alarak İl Genel Meclisi 13. Dönem olarak bir hatıra ormanının oluşturulmasının yerinde olacağını dile getirdiler.