Çınarcık Halkı Başkanını Seviyor


Açıklama: Haber sitemiz adına, Çınarcık İlçemizde çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Çınarcık’lı farklı kişilerle görüşmeler yaptık. Çınarcığın güncel sorunları ve halkın yerel yöneticilerden beklentileri doğrultusunda sorular yönelttik.
Kategori: Özel Haber
Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2019
Geçerli Tarih: 07 Temmuz 2020, 18:56
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8336-ozel-haber-cinarcik-halki-baskanini-seviyor.html


Sorularımıza içtenlikle yanıt veren Çınarcık’lı ların, aslında fazla bir beklentileri olmadığı dikkatimizi çekti.

Görüşmüş olduğumuz şahısların istekleri genellikle şu şekilde;

Temiz bir çevre,

Belediye otobüslerinin yarım saatte bir kalkması,

Kaldırım işkali yapan esnaflara eşit muamelede bulunulması,

Belediye’ye ait iş yerlerinin bir önceki yönetim tarafından, fahiş bir şekilde arttırılan kira bedelleri nedeniyle, esnafın ödeme zorluğu çektiği ve bu ödeme zorluğu içerisinde olan esnaflara esnek ödeme imkanı sunulması, Belediyeden iş yeri açma ruhsatı almak isteyen esnafa ödeyemediği borçları nedeniyle zorluk çıkarılmaması şeklinde.

Çınarcık Esnaflarından, Yemci Ali Bağ da konu ile ilgili bir açıklamada bulunarak; “İlçemizin en önemli sorunu bir düğün salonu, Başkanımız dan İlçemize yakışır bir düğün salonu istiyoruz. Başkanımız henüz yeni göreve gelmiştir ve İlçemizin sorunlarını bilen kişidir. İlerleyen zamanda alt yapı vs. ne gerekirse yapılacağına inanıyoruz”dedi.

Ayrıca görüştüğümüz tüm şahıslar ağız birliği yapmışcasına, “Belediye Başkanımız  Numan Soyer, insan ayrımı yapmıyor, kimseye tepeden bakmıyor, halktan biri, kendisi de esnaf olduğu için esnafın halinden anlayan biri. Sık sık gelir bizi ziyaret eder, çayımızı kahvemizi içer, hatırımızı sorar. Bu da bize yeter” ifadelerinde bulundular.