TÜGVA’lı Gençler Huzurevinde


Açıklama: Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Üniversite Koordinatörlüğü üyeleri, Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan sakinleri ziyaret ettiler.
Kategori: STK
Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2018
Geçerli Tarih: 12 Kasım 2019, 01:28
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/8016-stk-tugvali-gencler-huzurevinde.html


Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Üniversite Koordinatörlüğü üyeleri, Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ettiler. Gençler, huzurevi sakinleri ile sohbet edip, hemhal oldular. 

Ziyaret kapsamında konuşan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinin yanı sıra manevi değerlerinin de gelişmesi için katkı da bulunuyoruz. Milli ve manevi değerlerine bağlı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme gayreti içerisindeyiz. 

Gençliğimizin başıboş geçeceğini bize dayatan yaklaşımlara rağmen, inanmışlık ve azim içinde genç tanımını değiştirmek adına yola çıktık. Bu kapsamda İlimize çeşitli ilerden ilim öğrenmek için gelen kardeşlerimiz, huzurevinde kalan yaşlılarımızı ziyaret ettiler. Genç kardeşlerimiz, huzurevi sakinleri ile sohbet edip, onlara çiçek armağan ettiler. ‘Hepsinden iyice bir gönüle girmektir’ der Yunus Emre. Bir gönüle dokunabildiysek ne mutlu bize” ifadelerine yer verdi.