TÜRK KIZILAY HAFTASI MESAJI


Açıklama: Türk Kızılay Derneği Yalova Şube başkanı Ömer Fitoz, kızılay haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2018
Geçerli Tarih: 24 Ağustos 2019, 03:02
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/7975-guncel-turk-kizilay-haftasi-mesaji.html


1868 yılında beyaz ay anlamına gelen Hilal-Ahmer adıyla kurulan,daha sonra da Cumhuriyet döneminde Türk Kızılay Derneği olarak değiştirilen Kızılay’ımız bir buçuk asırdır, savaşta, barışta, tabii afetlerde aziz milletimizin yanında olduğu gibi kıtalar arası,din,dil,mezhep,meşrep ve ideoloji ayırımı yapmadan yardıma muhtaçlara el uzatmaktadır.
Ayrıca  eğitimden,sağlığa,ekonomiden meslek edindirmeye ve üretime yönelik katkı sağlamaktadır.
      Medeniyet değerlerimizin sevgi,hoşgörü,şefkat,merhamet ve dayanışma kültürünün göstergesi olan Türk Kızılay'ı üzerine aldığı görev ve sorumluluğu  kurulduğu tarihten itibaren başarışla yerine getirmekte ve bu güzel hizmetleriyle milletimizin olduğu kadar Dünyadaki  mazlum,mağdur ve muhtaçların gönlüne girmeyi başarmıştır.
      Buradan hareketle felaketlerden ve savaşlardan uzak,huzur dolu aydınlık yarınlarda hep birlikte var olabilmek umuduyla Yalovalı hemşehrilerimizin, bağışçılarımızın,ilgilerini ve katkılarını esirgemeyen gönüllülerimizin,fedakar ve cefakar Kızılay yöneticilerinin  Kızılay haftasını kutluyor sevgi ve saygılarımı arz arz ediyorum.
                                                       Ömer FİTOZ
                                               Türk Kızılay Yalova                                                                                                  Şube Başkanı