Eski Meteoroloji Arazisine Okul Yapılmasına, Kantin İşletmecilerinden Destek Geldi


Açıklama: Eski Meteoroloji Müdürlüğü arazisine yapılacak okula bir destek de Yalova Kantincilerinden geldi.
Kategori: Eğitim - Bilim - Teknoloji
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2018
Geçerli Tarih: 24 Ağustos 2019, 03:21
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/7967-egitim-bilim-teknoloji-eski-meteoroloji-arazisine-okul-yapilmasina-kantin.html


Yalova Kantin İşletmecileri ve Esnaf Derneği Başkanı Selim Işılak Meteoroloji Müdürlüğü’nün eski binasının bulunduğu arsa üzerine yapılacak olan yeni ilkokul binası ile ilgili bir açıklama yaptı.  

Başkan Selim Işılak, “Meteoroloji Müdürlüğü’nün eski binasının bulunduğu arsa üzerine yapılacak olan yeni okul inşaatının başlamasını ve bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.
 
Başkanı olduğum Sivil Toplum Kurulunun başkanı olmaktan ziyade o okulda okuyan bir öğrencinin velisi olarak duygularımı da paylaşmak istiyorum. Velilerin bu konu ile ilgili hem fikir olduğunu kaydeden Işılak şu ifadelere yer verdi: “İl genelinde ikili eğitim veren tek okul olan ve 1340 öğrencisi olan Atatürk İlkokulu’nun tekli eğitime geçmesi konusunda yapılan çalışmalar olumlu sonuç verdi. Bu konu bizi çok mutlu etti.

Çünkü senelerden beri tekli eğitime geçmeyi dört gözle bekliyoruz. Okulumuzda eğitim gören sabahçı öğrencilerimizin çok erken kalkıp okula gitmesi, öğlenci öğrencilerimizin de evlerine geç gelmesi ders verimini azaltmakta ve bu konu bizi de öğrencilerimizi de çok zorlamaktadır.

Yeni okul binasının ihalesinin gerçekleşmiş olması bizleri çok mutlu etti.


1340 öğrencisi olan okulumuzun ikili öğretim nedeniyle okul çevresinde yoğun bir trafik oluşmaktadır. Evlerin de uzak olması nedeni ile yoğun bir servis aracı trafiği yaşanmakta.  Hem okula giriş çıkışlarda yaşanabilecek muhtemel kazaların önlenmesi, öğrencilerimizin can güvenliğini tehlikeye düşürmeyecek bir ortamın oluşması ve eğitim öğretim ortamının daha sağlıklı yürütülmesi adına yıllardır yaşanan mağduriyetin sona erecek olması bizleri sevindirmektedir. 

Bu nedenle yeni okulun inşaatının başlamasını ve bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz.

Bizler Yalova Kantin İşletmecileri ve Esnaf Derneği yönetim kurulu olarak Yalova il genelinde eğitim ve öğretim alan 43.000 öğrencinin sorumluluğu bizde, bu sorumluluğun önemini ve ciddiyetini de biliyoruz. 

Yalova’nın ortak faydası için faaliyet gösteren bir STK olarak, şehrimiz için halkımızın menfaatlerini gözetecek her türlü açıklamayı ve desteği vereceğiz. Eğitim camiasının önemli bir parçası olarak fikirlerimizi devamlı kamuoyu ile paylaşacağız”.
 
Yeni yapılacak olan okulumuzun başta eğitim camiasına ve tüm Yalova hakkında hayırlı olmasını diliyorum” dedi