KIZILAY'DAN ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA


Açıklama: Kızılay döviz kurunda yaşanan yükseliş nedeniyle, Yurt dışı Kurban vekaleti bedelinde revize yapmak durumunda kaldı
Kategori: Duyurular
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2018
Geçerli Tarih: 16 Eylül 2019, 17:52
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/7931-duyurular-kizilay39dan-onemli-bir-aciklama.html


Türk Kızılay Yalova Şube Başkanı Ömer FİTOZ'dan acil basın duyurusu;

"Bu yılda kurban bereketi yıl boyu sürsün sloganıyla vekaletle kurban kesim kampanyası düzenleyen Kızılay’ımız ,geçen yıl olduğu gibi bu yılda vatandaştan büyük bir ilgi görmektedir. Kampanyaya tüm hızıyla devam eden kurumumuz, döviz kurunda yaşanan yükseliş nedeniyle Yurtdışı Kurban vekaleti bedelinde revize yapmak durumunda kaldı. 590.00 Tl. olan Yurt dışı bir hisse vekalet bedeli 750.00Tl. olarak belirlenmiştir.

Değerli bağışçılarımız 14.Ağustos 2018 tarihi itibariyle Yurt dışı Kurban Vekaleti ücreti olarak 750.00 Tl. tahsil edilecektir.

Türk Kızılay gönüllülerimizin ve bağış sevdalılarımızın bilgilerine arz etmeyi görev bildik.Geçen yıllarda olduğu gibi ilgilerini  bekler gerek yurt içi ve gerek yurt dışında kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştarılmasında katkı sağlamaları dini ve vicdani bir görev olduğunun bilincinde olduklarının kanaati içindeyiz... Allah niyetlerini kabul buyursun. Şubemiz yetkililerinin bağışçılarımızın hizmetinde olmaktan daima gurur duymuş ve duymaya devam edecektir."