GÖRME ENGELLİLER BİLGİLERİYLE YARIŞTI


Açıklama: Görme Engelliler Sohbet ve Paylaşım Platformu’nun (GESVEB) görme engelliler için düzenlediği bilgi yarışmasının finali Sarıyer’de yapıldı.
Kategori: İSTANBUL
Eklenme Tarihi: 06 Temmuz 2018
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2019, 04:43
Site: Yalova Gazeteleri - Marka Yalova
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/7913-istanbul-gorme-engelliler-bilgileriyle-yaristi.html


 ‘BİLGİ NOKTASI’NIN FİNALİ SARIYER’DE YAPILDI

Arçelik’in sponsorluğunda gerçekleşen heyecanlı  yarışmanın galibi Şahin Acar oldu.

Sarıyer Belediyesi, Görme Engelliler Sohbet ve Paylaşım Platformu’nun (GESVEP) düzenlediği Bilgi Noktası yarışmasının finaline ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin dört bir yanından görme engellileri buluşturan platform kullanıcıları Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Engellerin bilgi ile aşıldığı yarışmanın sunuculuğunu Fahrettin Sadıç yaptı.

İnternet üzerinde 64 kişinin katılımıyla gerçekleşen yarışmada son dörde kalan Hikmet Karadeniz, Mehmet Bekar, Rahim Ezgi ve Şahin Acar birincilik için kıyasıya mücadele etti. 15 soru üzerinden 90 puan alan Şahin Acar birinci oldu. Yarışmada dereceye girenlere Arçelik’in görme engelliler için “Engelsiz Ürünler” projesi kapsamında ürettiği beyaz eşyalar hediye edildi. Yaklaşık iki saat süren etkinlik Hoş Seda Müzik Grubu’nun dinletisiyle sona erdi. Yarışma sonunda tüm katılımcılar Sarıyer Belediyesi Sevgi ve Barış Teknesi’nde boğaz turu yaparak keyifli bir akşam yaşadı.