Geleceğin sporcuları keşfediliyor


Açıklama: Altınova'da "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi" ile yetenekli sporcular keşfedilecek.
Kategori: Spor - Eğlence
Eklenme Tarihi: 02 Haziran 2018
Geçerli Tarih: 20 Şubat 2019, 16:18
Site: Yalova Gazeteleri - Marka Yalova
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/7893-spor-eglence-gelecegin-sporculari-kesfediliyor.html


Gençlik hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlıklarının ortak projesi "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi" Altınova’da start aldı.

UYGUN SPOR BRANŞLARINA YÖNLENDİRİLECEK
Proje kapsamında Altınova Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünce Altınova Belediyesi Spor Salonu'nda ilçede bulunan ilkokul 3. Sınıf öğrencileri, yetenek tarama testlerinden geçti. Öğrencilerin; boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti, 20 metre sürat koşusu başlıklarında değerlendirilerek uygun spor branşlarına yönlendirilmesi hedefleniyor.

ÇOCUKLAR KEŞFEDİLECEK
Projedeki amaçlarının ilkokul 3'üncü sınıfa giden öğrencilerin keşfedilmesi olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Sait Başaran, “Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla uygulanacak Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nde çocuklarımız kendilerine uygun spor branşına yönlendirilecektir” dedi.