Çiçek Hali Projesi anlatıldı


Açıklama: Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Yalova’daki çiçek birlikleri temsilcileri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettiler.
Kategori: Gıda - Tarım ve Hayvancılık
Eklenme Tarihi: 09 Aralık 2016
Geçerli Tarih: 29 Mart 2020, 12:36
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/7261-gida-tarim-ve-hayvancilik-cicek-hali-projesi-anlatildi.html
Süs Bitkileri sektörü hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Başkan Oral ve çiçek birliği yöneticileri, Altınova Belediyesi’nin Çiçek Mezadı ve Hali Projesi hakkında Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi vererek, görüş alışverişinde bulundular.
“YER SORUNU YOK”
Böyle bir projenin bölge ve ülke ekonomisine büyük kazanımlar sağlayacağını ifade eden Başkan Oral, projeyle ilgili yer sorunun bulunmadığını ve teknik tüm çalışmaların tamamlandığını söyledi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da projenin tamamlanmasının ardından çiçekçilik sektörünün önemli bir ivme kazanabileceğini ifade ederek, gerekli desteklerin verileceğini belirtti.
DAİRE BAŞKANI DA KATILDI
YASBİR (Yalova Süs Bitkileri Üreticileri Birliği) Başkanı Hüseyin Aysan, YASBİR Genel Sekreteri Şefik Yıldırım, SÜSBİR (Süs Bitkileri üreticileri Alt Birliği) Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Okul ve GARDEN A.Ş. (Yalova Garden Süs Bitkileri Tarım Sanayi Ve Ticaret A.Ş) Yönetim Kurulu üyesi Rıza Samast Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Kocaeli Büyükşehir Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan da hazır bulundu.