BU CANLAR BİZİM CANLARIMIZ


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 03 Temmuz 2014
Geçerli Tarih: 08 Aralık 2021, 00:13
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/yazar/5655-acetin-gurlek-bu-canlar-bizim-canlarimiz.html


"Bu bir tezgahtı. Bu tezgaha, 37 can verdik"

Yalova SİYAK(Yalova SİVAS’lılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği)

 yönetim kurulu olağan aylık toplantılarını yaptı ve gündemin konusu olan 2 Temmuz olaylarıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

    Yalovada Bulunan Sivaslı hemşeriler Dernek Merkezinde Yönetim Kurulu adına Başkan Ahmet Çetin GÜRLEK Basın açıklaması yaptı:

    Toplantıdan hemen sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gürlek, acının yıl dönümünde olduklarını belirterek, "Bu canlar, bizim canlarımız. Bu yangın, Sivasımızı yaktı, Sivasımızın geleceğine kastetti. Biz hiçbir zaman ayrı gayrı yapmadık, yapmıyoruz, yapmayacağız. Sivaslılar da ayrı gayrı yapmadı. Binlerce yıldır burada birlikte yaşadılar. 21 yıl öncesinden bugüne kadar yine birlikte yaşıyoruz. Maalesef, bu bir tezgahtı. Bu tezgaha, 37 can verdik" diye konuştu.

 "Bu acı, hepimizin acısı"

Olayın acısını halen yaşadıklarını dile getiren Gürlek,  şunları kaydetti:

"Sivaslılar olarak memleketimizin Anılarını kalbimizden hiçbir zaman silmeyeceğiz, anılarıyla yaşayacağız ama tarihin tekerrür etmemesi için hep çalışacağız. Geleceğe de bakmak zorundayız. Geleceğimizin birlik, beraberlik, huzur ve aydınlık içinde olması için buradan ders çıkaracağız. Acılarımızı gömmüş olmamız, bizim geleceğe ilişkin planlar yapmamamızı, güzel günleri hayal etmememizi gerektirmiyor. Bu acı, hepimizin acısı. Ben her grupla görüştüm, bugünlerden önce de görüştüm, bugünlere gelinceye kadar da görüştüm. Sivaslı bundan rahatsız. Her kesimi rahatsız. Demek ki bir plan icra edilmiş, maalesef amacına ulaşmış. Bundan sonra yaşanmayacak, yaşanmaması için ne gerekiyorsa, Sivaslı olarak da insan olarak da yapacağız. Tekrar, hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Hepsine rahmet, tüm ailelere tekrar başsağlığı diliyorum."