YALOVALILAR AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ


Açıklama: Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Yalova Belediyesi tarafından farkındalık yaratmak amacıyla ‘Ulaşım Farkındalık Korteji’ ve ‘Sunum’ gerçekleştirildi.
Kategori: Spor - Eğlence
Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2021
Geçerli Tarih: 23 Ocak 2022, 06:21
Site: Yalova Gazeteleri Haber Sitesi
URL: http://www.yalovagazeteleri.com/haber/10210-spor-eglence-yalovalilar-avrupa-hareketlilik-haftasi-icin-pedal.html


Program boyunca Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman eşlik etti.

Avrupa Hareketlilik Haftası programı, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yapılan sunumla başladı. Sunum sonrası Başkan Vekili Tutuk ve çok sayıda bisiklet sever pedal çevirerek, Yalova’da bisiklet turu gerçekleştirdi. Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Doğu Sahil Bandında sona eren bisiklet turuna katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Bisiklet Yollarında İkinci Etap Çalışmalara Başlayacağız

Başkan Vekili Tutuk; “Dün itibariyle bisiklet yollarımızın 2.etap çalışmalarının ihalesini gerçekleştirdik. Yalovamızı bisiklette öncü bir şehir yapmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda bisiklet yollarına, 1 yılda yaklaşık 6 milyonluk bir bütçe ayırdık. İnşallah Yalovamızı Avrupa ülkelerindeki şehirler gibi Türkiye’nin en iyi bisikletle ulaşım sağlanabilen şehirleri arasına sokmayı hedefliyoruz. 2. etap çalışmalarımız tamamlandığında Yalova, Türkiye’de kesintisiz bisiklet ulaşımının sahilden en uzun olduğu bir şehir olacak. Şimdiden yaptığımız yatırımlar şehrimize hayırlı olsun” dedi.