ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Bağatar'dan Basın Açıklaması

Bağatar'dan Basın Açıklaması

Tarih 26 Mart 2021, 00:05 Editör Dursun DEMİR

Ak Parti Yalova il Başkanı Muğlim Bağstar gündemde bulunan konulara ilişkin yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

Bağatar'ın açıklaması aşağıdaki gibidir;

"BİR PARTİ DÜŞÜNÜN; 

Atatürk ve Andımızdan bahsediyor, ama Atatürk’ün bıraktığı 784.000 km2 Vatan toprağından toprak alıp kürdistan kurmak isteyenler ile ittifak yapıyor.

İttifak yapmak ile kalmıyor 2018 de gizli anayasa çalışması yapıyor ve yerel yönetimler özerklik kılıfı ile Türkiye Cumhuriyeti topraklarında Kürdistan kurulmasının yolunu açmayı kabul ediyor. CHP’nin 2018 seçim mitinglerindeki konuşmalarını incelerseniz özerkliği üstüne basa basa dile getirdiğini görebilirsiniz. Ayrıca CHP’nin 2018’deki seçim bildirgesinin 114. sayfasına bakarsanız bu gizli anayasa çalışmaları neticesinde özyönetim ve özerklik maddesini koyduğunu da görebilirsiniz.

Peşmergeleri sınırda davul zurnalar ile karşılayan Ak parti değil CHP’nin ittifak yaptığı Hdp olduğundan haberiniz yoksa araştırıp yazacaksınız.

BİR PARTİ DÜŞÜNÜN; partinin içinde yolsuzluk, hırsızlık, kadına yönelik şiddet, cinsel istismar ve tecavüzler ayyuka çıkmış. Ama üç maymunu oynuyor.

 Saldırıya uğramış kadınların hakkını savunup, suçluların ceza alması için uğraşacakları yerde, mağdur kadınları suçlamaya, susturmaya ve suçluları korumaya devam etmiştir. Bundandır ki Chp, kadın hakları hakkında tek bir kelime dahi konuşmamalıdır. Ayrıca İttifak yaptığı Hdp ve hdp’nin iltisaklı olduğu pkk terör örgütünün içerisinde ki taciz, tecavüz ve istismarları CHP’nin görmezden gelmesi ve bu konuda tek bir kelime etmemesi de Kadın Haklarını savunmadığının, umurunda olmadığının bir diğer kanıtıdır.

      İstanbul Sözleşmesi, Kadın haklarını iyileştirmek ve kadına yönelik şiddetle mücadeleye destek olmak amacıyla 11 Mayıs 2011 tarihinde imzalanmış ve 1 Ağustos 2014 yılında yürürlüğe girmiştir. Bu 10 yıllık süreçte İstanbul Sözleşmesi "Toplumsal Cinsiyet" ve "Cinsel Yönelimler" gibi kavramlar üzerinden Türkiye'nin toplum ve aile değerlerine uygun olmayan eylem ve söylemleri beraberinde getirmiş, LGBT ideolojisinin savunuculuğunu üstlenen bir sözleşme halini almıştır.

       Yürürlüğe girdiği tarihten itibaren, toplumun büyük bir kesimi tarafından bu sözleşme olumsuz yönde eleştirilmiş ve iptal edilmesi istenmiştir. Öyle “bir gece ansızın aklına esti diyerek” bu durumu basitleştirmek Chp zihniyetinin eksikliğini, hiçbir durumdan ve toplumsal hassasiyetten haberdar olmayışıdır. İstanbul Sözleşmesi, 10 yıldan bu yana meydana gelen gelişmeler ve istişareler sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kanunlara uygun bir şekilde fesh edilmiştir. 

        Ve şunu da unutmayalım ki mevcut Anayasamız, Medeni ve Ceza kanunumuz, 6284 sayılı Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanunlarımızın yanında Sayın Cumhurbaşkanımızın 2 Mart 2021'de açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planında "Aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddetle mücadelenin etkinliğini artıracak" çalışmalar düzenlenmiştir. Bizim hukuk sistemimiz ihtiyaca göre yeni düzenlemeleri hayata geçirebilecek kadar dinamik ve güçlüdür.

BİR PARTİ DÜŞÜNÜN; Tüm Türkiye düşmanları ile bir olmuş kendi ülkesinin Cumhurbaşkanına ‘diktatör’ diye saldırıyor.

Emperyalist küreselciler, yönetemedikleri ülkelerin liderlerine "diktatör" diyerek saldırır ve demokrasi götüreceğiz diyerek ülkeyi kan gölüne çevirerek tekrar kendi kontrolleri altına almaya çalışırlar. Irak ve Libya buna örnektir.

Şimdi anti-emperyalist geçinen CHP’nin yöneticileri emperyalistlerin argümanları ile Ak Partimize Sayın Cumhurbaşkanımıza saldırmalarını normal karşılıyorum. Çünkü durdukları yer bellidir. Emperyalistlerin kullandığı Pkk, Feto ve Dhkpc gibi terör örgütlerini koruyup kollamaları bu terör örgütlerinin siyasi uzantıları ile ittifak yapmaları bunun en net göstergelerinden biridir.

Ayrıca Diktatörler çok partili seçimler ile iktidara gelmezler. Ya tek parti olarak seçime girerler ya da 1946’daki gibi açık oy gizli sayım gibi anti demokratik seçimler ile iktidara gelirler.

BİR PARTİ DÜŞÜNÜN; 10 yıldır Türkiye düşmanlarının Türkiye’ye diz çöktürmek için yaptığı tüm operasyonlara destek versin, sonra da ekonomi kötü diye siyaset yapsın.

10 yıldır Ak Partiyi iktidardan indirmek amacıyla; 'MİT’e operasyon, gezi olayları, yargı darbe girişimi, hedefi Türkiye’yi savaş suçlusu göstermek olan Mit tırları operasyonu, 6-8 Ekim kobani olayları, hendek terörü, 15 Temmuz hain darbe girişimi, ekonomiye yapılan operasyonlar' ekonomimizi tabi ki olumsuz yönde etkilemiştir.

 Tüm bu saldırılara destek verip devletin karşısında konumlanacaksın, bunun yanında son bir yıldır pandemiden dolayı tüm dünya da ekonomik kriz olduğunu da görmezden geleceksin, sonra da ekonomi kötü diye siyaset yapacaksın. Devletin, Halkın yanında değil, karşısında durup ekonomiyi batırmaya çalışan CHP’nin ekonomi kötü diye siyaset yapmasını doğal karşılıyorum.

Ve ayrıca Chp iktidara geldiğinde ülkenin ekonomisini ne hale getireceğini CHP’nin 6 yıl yönettiği Yalova'da gördük ve yaşadık. Hiçbir yatırım yapmadan Yalova'yı batırdığınız gibi ülkeyi de batıracaksınız. 30 yıl önce İstanbul'u batıran yine Chp idi, bugün de İstanbul'u 30 yıl önceye nasıl götürdüğünüzü görüyoruz.

Ben Türkiye’nin gücüne inanıyorum, siz istemeseniz de Türkiye tüm bu zorlukları aşacak, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiye hedefine ulaşacaktır."

Muğlim BAĞATAR

Ak Parti Yalova İl Başkanı

Bu haber 2078 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Soyer; görev yaptığı ilk iki yılı değerlendirdi

Soyer; görev yaptığı ilk iki yılı değerlendirdi Çınarcık’ta son yerel seçimlerde imkânsız denileni başararak 1500 farkı kapatıp Belediye Başkanı seçilen Numan Soye...

Makam, gönüller ve telefon 7/24 açık

Makam, gönüller ve telefon 7/24 açık Milletin Başkanı Milletin Telefonu ‘0532 656 3989… Alo Metin başkan’
Geceden Dizeler16 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık