ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
İTÜ ÖĞRENCİLERİ ÇİFTLİKKÖY'Ü ÇALIŞACAK

İTÜ ÖĞRENCİLERİ ÇİFTLİKKÖY'Ü ÇALIŞACAK

Tarih 23 Mart 2021, 12:20 Editör Dursun DEMİR

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri, bitirme tezlerinde Çiftlikköy’ün gelecek senaryolarının oluşturulması ve alt ve üst ölçekli planlarının bu senaryolara uygun olarak hazırlanmasını konu alacaklar.

BAŞKAN SİLPAGAR, “İLÇEMİZİN GELECEĞİNE KATKI SAĞLAYACAK”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İTÜ öğrencilerini ağırladı. İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün aldığı kararla, bölümün bitirme öğrencilerinin Çiftlikköy'ün geleceğe yönelik senaryo seçeneklerinin değerlendirileceği stratejik mekansal eylem planlarını bitirme çalışması olarak ele alacaklarını açıklayan Başkan Silpagar, “İTÜ bitirme öğrencilerimizin Çiftlikköy’ün geleceği adına olası senaryoları akademik anlamda çalışarak değerli katkılar vereceklerine inanıyorum. Proje yürütücüleri İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü hocalarından; Prof. Dr. Tüzin Baycan, Doç. Dr. Seda Kundak, Doç. Dr. Mehmet Ali Yüzer, Dr. İmge Akçakaya Waite olacak. İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’ne de aldıkları bu karardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

GELECEK SENARYOLARI ORTAYA KONULACAK

İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü bitirme öğrencileri, 2020 - 2021 Bahar Yarıyılı Diploma Projesi için Çiftlikköy ilçesini çalışacaklar. Bitirme çalışması, Çiftlikköy ilçesinin doğal, sosyo-ekonomik ve mekansal verilerinin elde edilmesi ve bu veriler doğrultusunda hazırlanacak analiz ve sentezler yoluyla geleceğe yönelik senaryo seçenekleri oluşturulması olacak. Oluşturulacak senaryolarda ilke, strateji ve politikalar ortaya konularak, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde uygulamaya dönük stratejik mekansal plan kapsamında eylem planları hazırlanacak.

ÖĞRENCİLER TEZ İÇİN ALT VE ÜST ÖLÇEKLERDE PLANLAR HAZIRLAYACAK

Öğrenciler bitirme çalışmalarında Çiftlikköy’ün bölgedeki konum ve işlevini değerlendirerek yerinde veya dijital ortamda araştırmalar yapacaklar. Bu araştırmalardan elde edecekleri sonuçları, mevcut üst ölçekli 1/50000 Çevre Düzeni Planı ve Gelişme Senaryosu, 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli Kentsel Gelişme Planı ve 1/500 Ölçekli Kentsel Tasarım Projeleri hazırlayarak ortaya koyacaklar. 

Bu haber 1761 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim - Bilim - Teknoloji

YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR SUAT CEBECİ ‘KAMPÜS YOLUNDA’ PROGRAMINA KONUK OLDU

YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR SUAT CEBECİ ‘KAMPÜS YOLUNDA’ PROGRAMINA KONUK OLDU Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Makine Pro İnternet Medya (UniversiteTercihleri.com) olarak TV N...

MEB Daire Başkanı Süleyman AKGÜL Yalova'da Üretim Yapan Meslek Liselerini Ziyaret Etti

MEB Daire Başkanı Süleyman AKGÜL Yalova'da  Üretim Yapan Meslek Liselerini Ziyaret Etti Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) kapsamında ilimize gelen Mesleki ve Teknik Eğitim Genel ...
Geceden Dizeler16 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık