ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
DİJİTALLEŞEN Y.Ü. KÜTÜPHANE'Sİ KESİNTİSİZ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

DİJİTALLEŞEN Y.Ü. KÜTÜPHANE'Sİ KESİNTİSİZ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Tarih 02 Mart 2021, 14:46 Editör Dursun DEMİR

Yalova Üniversitesi Merkez Kütüphanesi bünyesinde bulunan 87.715 basılı kaynak, 64.885 elektronik kitap ve 37.036 elektronik dergi ile büyümesine hızla devam ediyor.

Yalova Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, dünyadaki gelişmeleri takip ederek ve sürekli kendini yenileyerek büyümeye devam ediyor. Zengin içerikleri, periyodik olarak yenilenen kaynaklarıyla dikkat çeken Merkez Kütüphanesi, Yalova Üniversitesi bünyesindeki öğrencilere, akademik ve idari personele hizmet veriyor.
Bünyesinde toplam 87.515 adet kitap ve 200 dergi olmakla birlikte toplam 87.715 basılı kaynak bulunan Yalova Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nin sahip olduğu kitapların konulara göre dağılımı şu şekilde; felsefe, psikoloji ve din alanında 17.021,tarih alanında 15.999,  coğrafya ve antropoloji alanında toplam 1337, sosyal bilimler alanında 15.278, siyasal bilim alanında 3151, hukuk alanında 6520, eğitim bilimleri alanında 951, müzik alanında 146, güzel sanatlara alanında 1311, dil ve edebiyat alanında 19.041, bilim alanında 1659, tarım alanında 126, teknoloji ve mühendislik alanında 2785, askerlik alanında 181, denizcilik alanında 217, tıp alanında 1534 ve kütüphanecilik alanında 74 kitap bulunmakta.
TÜRKİYE’NİN VE DÜNYA’NIN HER YERİNDEN KAYNAKLARA ULAŞIM SAĞLAMAK MÜMKÜN 
Sahip olduğu 200 süreli yayın, 64.885 e-kitap ve 37.036 e-dergi sayısına ulaşan Yalova Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nin kaynaklarına kullanıcıların YORDAM Otomasyon Sistemi üzerinden kütüphane kataloğunu taramaları mümkün olabildiği gibi, Merkez Kütüphane web sayfası ile de kütüphaneye gelmeden bulundukları her yerden (yurt içi ve yurt dışı olmak üzere) Merkez Kütüphane kataloğunu taramaları ve online veri tabanlarından yararlanabiliyorlar.

TÜRKİYE’DEKİ HER ÜNİVERSİTENİN KAYNAKLARINA ULAŞIM ŞANSI
Yalova Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, TO-KAT (Toplu Katalog) sistemine üyedir.  Toplu Katalog sistemi sayesinde tüm üniversite kütüphanelerinden gerekli taramaları yaparak kendilerinde bulunmayan kaynakları KİTS (Kütüphaneler Arası İş birliği ve Takip Sistemi) veya TÜBESS (Türkiye Bilgi ve Belge Sağlama Sistemi) ile Türkiye’deki tüm üniversite kütüphanelerinden kaynak sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra üniversitemiz, öğrencilerin el yazması eserlere rahatlıkla ulaşımının sağlandığı ‘Kültür ve Turizm Bakanlığı Yazma Eserler’ veri tabanı gibi farklı alanlarda yüzlerce kaynağa erişim sağlayan birçok veri tabanına sahip.
PANDEMİ DÖNEMİNDE ARTAN UZAKTAN ERİŞİM İSTEĞİNİ KESİNTİSİZ OLARAK KARŞILANDI
Pandemi döneminde uzaktan eğitim olarak devam eden eğitim-öğretim faaliyetleri ve okullara fiziksel olarak erişim sağlanmasının mümkün olmaması nedeniyle Yalova Üniversitesi, artan uzaktan erişim isteklerini en iyi şekilde karşılamak için internet alt yapısını güçlendirerek dijital kaynaklarını zenginleştirdi. Pandemi dönemi boyunca online olarak devam eden eğitim sürecinde tüm öğrencilere destek olmak amacıyla Yalova Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, Yalova’da ikamet eden tüm üniversite öğrencilerine ihtiyaç duymaları halinde Merkez Kütüphane’nin bilgisayar ve internet altyapı hizmetinden faydalanmaları için kapılarını açtı. Bununla birlikte Pandemi sürecinden dolayı kütüphaneye gelemeyen üyelerin 01.02.2020 tarihinden sonra ödünç almış oldukları materyallerin iade süreleri kütüphane tarafından 31.05.2021 tarihine kadar otomatik olarak uzatılarak üyelerin mağdur olması engellendi.
Pandemi dönemi boyunca hizmetlerine aynı şekilde devam eden Yalova Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, bu süreçte 42.369 kişiye ulaşım sağladı. 
     
 

Bu haber 2477 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim - Bilim - Teknoloji

YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR SUAT CEBECİ ‘KAMPÜS YOLUNDA’ PROGRAMINA KONUK OLDU

YALOVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR SUAT CEBECİ ‘KAMPÜS YOLUNDA’ PROGRAMINA KONUK OLDU Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Makine Pro İnternet Medya (UniversiteTercihleri.com) olarak TV N...

MEB Daire Başkanı Süleyman AKGÜL Yalova'da Üretim Yapan Meslek Liselerini Ziyaret Etti

MEB Daire Başkanı Süleyman AKGÜL Yalova'da  Üretim Yapan Meslek Liselerini Ziyaret Etti Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) kapsamında ilimize gelen Mesleki ve Teknik Eğitim Genel ...
Geceden Dizeler16 Nisan 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık