ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ULUSLARARASI İŞ BİRLİKLERİ İLE GÜÇLÜ ÜNİVERSİTE

ULUSLARARASI İŞ BİRLİKLERİ İLE GÜÇLÜ ÜNİVERSİTE

Tarih 20 Şubat 2021, 07:54 Editör Dursun DEMİR

Yalova Üniversitesi eğitim-öğretim faaliyetlerini uluslararası standartlarda gerçekleştiriyor.

Yalova Üniversitesi 38 ülkeden 141 yükseköğretim kurumu ile tesis ettiği iş birlikleri ile eğitim-öğretim faaliyetlerini uluslararası standartlarda gerçekleştiriyor. Erasmus, Mevlana ve İkili İş Birlikleri gibi değişim programları ile dünyanın çeşitli noktalarındaki üniversitelerde eğitim alma imkânı yakalayan öğrenciler ise bilimsel ve kültürel etkileşimle geleceğe hazırlanıyor.

Coğrafi konumu ile stratejik bir öneme sahip olan ülkemizin en merkezi noktalarından birinde yer alan Yalova Üniversitesi, iş dünyasının önde gelen kuruluşları ile imzaladığı sektörel anlaşmalar ile kamu-üniversite-sanayi iş birliğini tesis ederken paydaşı olduğu akademik anlaşmalar ile de öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim veriyor. Kurulduğu günden itibaren öncelikli olarak belirlediği ‘uluslararasılaşma’ hedefi doğrultusunda dünyanın çeşitli noktalarındaki yükseköğretim kurumları ile anlaşmalar sağlayan Yalova Üniversitesi, bugün 38 ülkeden gerçekleştirdiği 141 uluslararası iş birliği ile bilimsel ve kültürel etkileşimin en önemli kurumlarından biri olarak öne çıkıyor. 

AFRİKA, AMERİKA, ASYA VE AVRUPA’DA EĞİTİM FIRSATI

Öğrencilerine yurtdışında eğitim alma imkânı sağlayan Yalova Üniversitesi’nin anlaşma yaptığı yükseköğretim kurumlarının; 107’si Avrupa, 21’i Asya, 10’u Afrika ve 3’ü ise Amerika kıtalarında bulunuyor. ABD’den Güney Kore’ye, Rusya’dan İtalya’ya kadar dünyanın çeşitli noktalarında bulunan üniversiteler ile anlaşmalar tesis eden Yalova Üniversitesi, Türkiye’de yükseköğrenim görmek isteyen öğrencilerin de öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 144 olan uluslararası öğrenci sayısı, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 801’e yükseldi.  

ULUSLARARASI DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Yalova Üniversitesi’nde Erasmus+, Mevlana ve İkili İş Birlikleri gibi uluslararası değişim programları uygulanıyor. Yükseköğretimde kaliteyi arttırmayı ve yükseköğretim kurumlarının hem birbirleri hem de iş dünyası ile iş birliklerini güçlendirmeyi amaçlayan Erasmus+ Programı’na katılan öğrenciler, öğrenim hayatının bir kısmını Avrupa’daki anlaşmalı yükseköğretim kurumunda geçirerek farklı bir eğitim öğretim sistemini yakından gözlemleme ve farklı akademisyenlerden eğitim alma fırsatı yakalıyor.  

Yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan Mevlana Değişim Programı’nda ise hiçbir coğrafi bölge ayrımı olmadan bütün dünyadaki yükseköğretim kurumları ile hareketlilik sağlanıyor. Mevlana Değişim Programı’na katılan öğrenciler; uluslararası alanda kendilerini ifade etmede çok yönlü, analitik ve karşılaştırmalı bakış açısına sahip oluyor.

Yalova Üniversitesi ayrıca İkili İş Birliği anlaşmaları imzalayarak üniversiteler arası iş birliklerinin kurulmasını, bilginin yayılmasını ve araştırmanın geliştirilmesini de teşvik ediyor. İyi Niyet Anlaşması olarak da bilinen İkili İş Birlikleri; akademik personelin ve öğrencilerin, araştırma materyallerinin değişimini sağlamakla birlikle ortak çalışma programları, çalıştaylar, konferanslar, sempozyumlar düzenlenebilmesine de vesile oluyor.

SALGIN DÖNEMİNDE ÇEVRİM İÇİ EĞİTİM

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle ülkemizde olduğu gibi, ortak olunan bazı yükseköğretim kurumlarında da eğitim-öğretim faaliyetleri çevrim içi sürdürülüyor. Bu nedenle öğrenciler, ülkemizdeki ve gidilen ülkelerdeki düzenlemelere bağlı olarak değişim programının yüz yüze yerinde gerçekleşemediği durumlarda çevrim içi olarak değişim programlarına katılabiliyor. Mevlana Değişim Programı COVID-19 döneminde faaliyetlerine ara verirken Erasmus+ Programı’na katılan öğrenciler ise eğitimlerine kendi isteklerine bağlı olarak Türkiye’de kalarak ya da karşı ülkeye giderek çevrim içi şekilde katılıyorlar. Bu doğrultuda uluslararası anlaşma ve değişim programlarının Yalova Üniversitesi’ndeki yürütücülüğünü gerçekleştiren Dış İlişkiler Koordinatörlüğü de dijital ortamdaki faaliyetlerin verimli bir şekilde yürütülmesi için çevrim içi uluslararası konferans ve seminerlere katılım sağlayarak programın etkinliğini arttırmayı amaçlıyor.  

Bu haber 1036 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim - Bilim - Teknoloji

DİJİTALLEŞEN Y.Ü. KÜTÜPHANE'Sİ KESİNTİSİZ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

DİJİTALLEŞEN Y.Ü. KÜTÜPHANE'Sİ KESİNTİSİZ HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR Yalova Üniversitesi Merkez Kütüphanesi bünyesinde bulunan 87.715 basılı kaynak, 64.885 elektronik kitap ve 37.036 e...

Karahasan; Üzerimizde ki Sorumluluğun Farkındayız

Karahasan; Üzerimizde ki Sorumluluğun Farkındayız SRC Eğitim Kurumları iletmecisi Köksal Karahasan; yaptığı açıklamada; "2019 yılında faaliyete başlayan UZMAN SRC eğ...
Tarihe sürülen kara leke!01 Mart 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık