fb58da3ec63603432d09a44402a36b62.jpg
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
AGD Yalova Şubesi Sabah Namazı Programında Buluştu

AGD Yalova Şubesi Sabah Namazı Programında Buluştu

Tarih 02 Kasım 2020, 23:57 Editör Dursun DEMİR

Anadolu Gençlik Derneği Yalova Şubesi'nin düzenlemiş olduğu geleneksel Sabah Namazı buluşmaları bu yıl'da başladı.

Yönetim kurulu üyeleri İlk buluşmayı İznik Ayasofya Camiin'de gerçekleştirdi.

Namazdan sonra Gündemle ilgili konulara değinen Agd Yalova İl Başkanı Özkan AK yaşadığımız bu çağın sorunlarından birkaçı'da maalesef sosyal medya, internet, depresyon ve psikolojik rahatsızlıklar olduğunu belirtti

Bu sorunların çözümünün ahlâkî ve manevi değerlere sımsıkı sarılarak çözüleceğini belirten Özkan Ak Gençlerin içinden çıkamadıkları amaçsızlık ve hedefsizlik konusunda da vahim kaymalar yaşandığını belirttiAGD Yalova Şubesi Sabah Namazı Programında Buluştu

Anadolu Gençlik Derneği Yalova Şubesinin düzenlemiş olduğu geleneksel sabah namazı buluşmaları bu yıl'da başladı.


Yönetim kurulu üyeleri İlk buluşmayı İznik Ayasofya Camiin'de gerçekleştirdi.


Namazdan sonra Gündemle ilgili konulara değinen Agd Yalova İl Başkanı Özkan AK yaşadığımız bu çağın sorunlarından birkaçıda maalesef sosyal medya, internet, depresyon ve psikolojik rahatsızlıklar olduğunu belirtti

Son günlerde çeşitli şehirlerde etrafımızda ve cevremizde birçok gencin amaçsızlık/hedefsizlik/plansızlık sarmalında sıkıntılar çektiğine şahit oluyoruz. Üniversitede okuyan ya da okumuş bir gencin, kendi hayatı ve geleceğiyle ilgili bu denli belirsizlik içinde olmasını önemli bir sorun olarak görmek gerekir.

Bu belirsizliğin gencin ruh dünyasını son derece olumsuz etkilediğini, depresif bir durum oluşturduğunu' da unutmamalıyız.

Gençlerin içinden çıkamadıkları amaçsızlık ve hedefsizlik konusunda daha vahim kaymalar yaşanıyor.

Bunun başında da madde bağımlılığı geliyor.

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nun geçtiğimiz aylarda yaptırdığı saha araştırmasına göre, Gençlerin % 31’i sigara içiyor, % 5’i alkol alıyor, % 2,3’de uyuşturucu kullanıyor. Gençler, en önemi sorunlar arasında üçüncü sırada madde bağımlılığını görüyor. Gençlerin % 17’si gelecek 5 yıla karamsar bakıyor.

SOSYAL MEDYA BİR UYUŞTURUCU GİBİ KULLANILIYOR

Aslında sorunları unutmak, ötelemek ya da içine düşülen sarmaldan kurtulmak için sosyal medya da bir uyuşturucu gibi kullanılmaya başlandı.

Bu konuda özellikle ABD’de madde bağımlığı gibi, sosyal medya bağımlılığından kurtulmak için klinikler açılıyor. Türkiye’de yakında açılır sanırım. Zira dünyada en yaygın sosyal medya kullanan ülkelerin başında geliyoruz.

Aynı araştırmaya göre, gençlerin % 87’si sosyal medyada kendilerini mutlu hissettiklerini belirtmiş.

Sosyal medyaya harcanan süre spor, kitap okuma, araştırma, müzik, doğa ibadet gibi gençlere faydaları tüm alanlara harcanan zamanın on katı neredeyse.
 
İdeali ve amacı olmayan bir gencin ne kedisine, ne ailesine, ne de ülkesine bir faydası olmaz

Aslında gençler, sorunları çözmek yerine onu yok saymanın yollarını arıyor . Kimi a sosyal olarak, kimi madde bağımlısı olarak, kimi de yoğun sosyal medya kullanarak bunu yapıyor.
 
Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensubları olarak geleceğin nesillerinin, geleceğin anne babalarının, geleceğin güzel insanlarının yetiştirilmesi  için çaba harcıyoruz.
İnşaAllah bu çabalarımız meyvesini verecek,
Bizler gelecekten umutluyuz, gün gelecek hep beraber namazları camide kılmanın mutluluğunu yaşayacağız.
 
Bu kutlu yürüyüşümüze   tüm halkımızı her pazar farklı bir cami 'de sabah namazları buluşmalarına erkek çocuklarıyla beraber katılımlarını bekliyoruz.

Bu haber 11089 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

STK

TÜGVA’LI GENÇLER SABAH NAMAZINDA BULUŞTU

TÜGVA’LI GENÇLER SABAH NAMAZINDA BULUŞTU Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği üyeleri, Merkez Camii’nden sabah namazını eda ettiler.

GİRESUNLULAR DERNEĞİ'NDEN DEVA PARTİSİNE İADE-İ ZİYARET

GİRESUNLULAR DERNEĞİ'NDEN DEVA PARTİSİNE İADE-İ ZİYARET Yalova Giresunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan ve yöneticileri 22 Ekim Cuma Günü Deva Partisi'ne iade...
Savaş Beklemeyin Savaşın Ortasındayız.23 Ekim 2021

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık