ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Yalova Üniversitesi'nden Sağlık İçin Bir Adim Daha Atıldı

Yalova Üniversitesi'nden Sağlık İçin Bir Adim Daha Atıldı

Tarih 26 Ağustos 2020, 22:34 Editör Dursun DEMİR

Yalova Üniversitesi’nde ‘Kaplıcalı Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi’ Kurulması Projesinin İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yalova Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi
tarafından düzenlenen, Yalova’nın Termal ilçesinde yapılması planlanan ‘Kaplıcalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ projesi için istişare toplantısı Uluslararası Üniversiteler Heyeti’nin katılımıyla gerçekleşti.
 
Üniversitemiz tarafından Yalova’nın kaplıca potansiyelinin değerlendirilmesi ve Yalova’da termal sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla Termal ilçesinde ‘Kaplıcalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kurulması planlanmıştır. Yalova Üniversitesi tarafından geliştirilen bu projenin kapsamının ve iş birliğinin çerçevesini belirlemek amacıyla Uluslararası Üniversiteler Birliği’nden gelen heyetin katılımıyla bir istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
Toplantıda Üniversitemizi; Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Rektör
Yardımcıları Prof. Dr. Orhan Torkul, Prof. Dr. Fikret Yüksel, Prof. Dr. Fehime Jülide
Yücesoy, Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Fethi Güngör, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rabia Hacıhasanoğlu Aşılar, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Arzu Yıldırım, Yalova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Asuman Saltan, Dış İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oğuzhan Köse ve Genel Sekreter Ömer Naci Fidan, Uluslararası Üniversiteler Birliğini; Birlik Başkanı Prof. Dr. Muhammed Hayr el- Gabbani, Sudan’ın Türkiye Büyükelçisi Dr. Yusuf Kurdufani, Irak’ın Sabık Almanya Büyükelçisi Dr. Es’ad Samerrai, UÜB Başkan Yardımcısı Dr. Besim Samerrai, Libya Cumhurbaşkanlığı Yüksek Konseyi Üyesi Dr. Abdülaziz Rühayme, UÜB Afrika danışmanı Mühendis Muhammed Ebu Zeyd, Yemen İman Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Zindani ve Tunus Cumhurbaşkanı Sabık Yardımcısı ve Sabık Milletvekili Dr. İmad Daimi temsil etti.
 
Toplantı, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’nin konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Suat Cebeci; ‘Ulusal ve bölgesel düzeyde yaşanan gelişmeler doğrultusunda, Kaplıcalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezine yönelik mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlar değerlendirilerek bu projenin hayata geçirilebilmesi için ön çalışmamızı başlatmış oluyoruz. Kurulacak olan bu merkezde fiziksel ve zihinsel hastalıkların teşhisi, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları, fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında sunulabilecek koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetleri sunulmasını hedefliyoruz. Ayrıca bu hizmetlerin yanı sıra uygulamalı eğitim programlarının düzenlenmesinin, Yalova’nın bir sağlık kenti olması ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacağını düşündüğümüz için bu projeyi
Yalova açısından da çok önemli buluyoruz.’ dedi. İhtiyaç duyulması halinde yeni binaların ve tesislerinde yapılabileceğini belirten Cebeci, Türkiye’de ve bölgede en kaliteli hizmet veren, hiçbir kaliteli hizmetten ödün vermeyerek ve masraftan kaçmayarak en iyi hizmeti vererek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon konusunda markalaşmayı hedeflediklerini belirtti.
 


‘Yalova’yı Fizik Tedavi konusunda markalaştırmayı hedefliyoruz.’
 
Toplantıda açılış konuşmasının ardından, 29/07/2020 tarihinde imzalanan İş birliği Çerçeve Protokolü gereğince hazırlanan fizibilite raporuna ilişkin sunum yapıldı. Yapılan sunumda; merkezin kurulacağı alan, yatırım kalemleri, merkezde sunulacak sağlık hizmetleri, projeden beklenen kazanımlar ve istihdam edilecek insan kaynağına ilişkin bilgiler yer aldı. Yapılan sunumdan sonra Uluslararası Üniversiteler Birliği’nin Başkanı Prof. Dr. Muhammed Hayr el-Gabbani projeyle ilgili görüşlerini belirtti. Gabbani sözlerini şu şekilde ifade etti: ‘Öncelikle böyle bir organizasyonu düzenleyen ve misafirperverliği için tüm herkese teşekkür edip Hicri yılınız hayırlı olsun.’ dedi. ‘Projenin kendilerine ulaşır ulaşmaz hemen bir ekip kurup proje
üzerinde çalıştık ve Yalova’nın Termal kaynakları ve coğrafi konumu açısından buna çok uygun bir yer olduğunu kararlaştırdık. Projenin hayata geçirilmesi durumunda birçok yerli ve yabancı kişilerin bu tesise gelerek tedavi olacaklarını ya da eğitim alacaklarını düşünüyoruz. Projenin pazarlaması Uluslararası Üniversiteler Birliği tarafından şeffaf bir şekilde yapılacaktır.’ ifadelerini kullandı. Söz alan Kurdufani, birliğin birçok ülkeyi ve yatırımcıyı içine alan bir çalışma yaptıklarını ve yatırımcılardan gelebilecek tüm istek ve soruları detaylı bir şekilde kendileri tarafından cevaplandığını belirtti.
 
Bu anlaşmaya çok önem verdiklerini belirten birlik üyeleri, böyle bir projeyi şehre katmaktan ve Yalova Üniversitesi ile yapmaktan çok memnun olduklarını belirttiler. Uzman bir komisyon kurularak projeyi tüm yatırımcılara anlatacaklarını ve yatırımcı sıkıntısı çekmeyeceklerini belirten birlik, ilerleyen zamanlarda her bir yatırımcıyı memnun edecek gelirler olacağını vurguladı.
 
Programın kapanış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Suat CEBECİ, mevcut binamızın çok az bir masrafla elden geçirilerek kullanılabilir duruma getirerek ilk etapta düşünülen hizmetleri karşılayabilir duruma geleceğini ve Projenin hayata geçirilmesi durumunda projeye olan ilginin ve talebin her geçen gün artacağını,  Termal ilçesinde bulunan Otellerden çok müşterinin tedavi için tesise geleceğini öngördüklerini belirtti.
 
Toplantı, projenin hayata geçirilmesine dair karşılıklı görüş alışverişinin ardından iyi niyet temennileri ile sonra erdi.

Bu haber 5918 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ BAŞLIYOR

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ BAŞLIYOR Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde “Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti” 19 Ekim P...

ÇİFTLİKKÖY’DE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HAFTADA 4 GÜNE ÇIKTI

ÇİFTLİKKÖY’DE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HAFTADA 4 GÜNE ÇIKTI Çiftlikköy Belediyesi’nin 2016 yılından bu yana sürdürdüğü yüz yüze “Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti” kapsa...
19 Ekim 2020 Pazartesi Muhtarlar Günü17 Ekim 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık