ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

17. SIMA Uluslararası Endüstri Fuarı

17. SIMA Uluslararası Endüstri Fuarı

Tarih 14 Mart 2011, 19:14 Editör Kahraman Memiş

Şam - SURİYE

17. SIMA Uluslararası Endüstri Fuarı  
Şam - SURİYE

26–30 Mayıs 2011 
 

Yer:     Şam - SURİYE

Salon:     Hol 10 - Hol 2 – A10.1

Tarih:     26- 30 Mayıs 2011

Katılımcı İçin Son Başvuru Tarihi:  01 Nisan 2011

Ziyaret Saatleri:    17:00 - 23:00

Düzenlenme Sıklığı:   Her sene 

Fuar Alanı (m2):    30.000 m2

Katılımcı Sayısı :    350

Ziyaretçi Sayısı:    35.000 
 

Ürünler  : 

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Endüstriyel makine ve ekipmanları 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Gıda işleme makineleri 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Dolum ve paketleme makineleri 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Ambalaj makineleri ve malzemeleri  
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Tarım makineleri ve teknolojileri 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Hidrolik, pnömatik ve hava kontrol sistemleri 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Kaynak ve kesme makineleri 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Ağaç işleme makineleri 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Endüstriyel üretim hatları 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Plastik enjeksiyon ve şişirme makineleri 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Baskı ve matbaa makineleri  
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. El aletleri 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Endüstriyel gaz ve yağlar 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Elektronik ve Mekanik ölçüm aletleri 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Yangın söndürme ve iş güvenliği  
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Dişli-Redüktör ve güç aktarım sistemleri  
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Pompa ve motor sistemleri  
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Kağıt işleme makineleri  
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Geri dönüşüm makineleri  
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Metal işleme makineleri  
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Plastik hammadde ve kimyasalları 
 

Bu Fuarda Neden Yer Almalısınız? 

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Türkiye ve Suriye’nin birbirleriyle siyasi, ekonomik veya toplumsal düzeyde temas kurarken en önemli avantajı, ilişkilerin sahip olduğu tarihi, kültürel ve coğrafi derinliktir. Bu derinlik, gerek devlet gerekse insanlar düzeyinde kurulan ilişkilerde paylaşımın, güven duygusunun, işbirliğinin ve ortak çıkarın tanımlanmasını kolaylaştırmaktadır. 

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Türkiye Suriye ilişkilerinde siyasi karar alıcılar, entelektüeller ve halk düzeyinde var olan sürekli şüphe ve psikolojik önyargılar, 2000 yılında Suriye’de meydana gelen iktidar değişimi sonucunda başlayan üst düzey diplomatik ziyaretler zinciri ile ortadan kaldırılmaya çalışılmış ve kısa sürede bir güven ortamı oluşturulmuştur. İki ülke arasındaki çok yönlü ilişkiler ise bu güven ortamı üzerine inşa edilmiştir. 

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Devletçi bir ekonomiden serbest piyasa ekonomisine dikkatli bir geçiş yapmaya çalışan Suriye için serbest piyasa ekonomisini uzun süre uygulamış, uluslararası deneyim, bilgi birikimi ve teknolojiye sahip bir özel sektörü olan ve AB üyeliğine aday Türkiye gibi bir sınır komşusuna sahip olması büyük bir fırsattır. Suriye de Ortadoğu ülkelerinde kalıcı ve genişleyici bir pazar oluşturulması açısından Türkiye için önemlidir. İki ülkenin birbirinin ekonomik ihtiyaçlarına cevap verecek bir konumda bulunduğu açıkça gözükmektedir. 

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Türkiye-Suriye Serbest Ticaret Anlaşması 1 Ocak 2007 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir. Bu Anlaşma çerçevesinde, Türkiye’den Suriye’ye ihraç edilen sanayi ürünlerine uygulanan gümrük vergilerinin aşamalı olarak sıfırlanması öngörülürken, miktar kısıtlamaları ve bazı mallara getirilen ithal yasakları tamamen kaldırılmıştır.

 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Türkiye coğrafi yakınlığından dolayı başta nakliye ücretleri olmak üzere diğer ülkelere göre doğal bir rekabet avantajına sahiptir. 

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Suriye özel sektörünün küçük ölçekli yatırımlara yönelmesi ülkemizde üretilen makine ve endüstriyel ekipmanlar gibi yatırım mallarına olan talepleri artırmıştır. Suriye makine ihtiyacının %50’sini ülkemiz  karşılamaktadır. İhracat potansiyelleri yüksek olan alanlar ise; tarım makineleri, gıda işleme ve paketleme makineleri, tekstil makineleri, pompa ve kompresörler, iş makineleri ve takım tezgahlarıdır. Ülkenin yalnızca tarım makineleri ihtiyacının %25’i Türkiye tarafından karşılanmaktadır. 

Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Süt ve süt ürünleri sektörlerinde yıllık 1.7 milyon ton süt üretimi olmasına karşın bunun yalnızca %6’sı  işlenebilmektedir. Söz konusu üretim tesislerindeki makine ve ekipmanların büyük bölümü Türkiye ve İtalya’dan ithal edilmektedir.

 
Tarayıcınız bu resmin gösterilmesini desteklemiyor olabilir. Otomotiv ana ve yan sanayi ithalatı Suriye’de makine ithalatından sonra üçüncü sıradadır. 2003 yılı sonlarında otomobillere uygulanan gümrük vergilerinde %50’lere varan indirimler, otomobillere ve oto yedek parçalarına olan ithalatı artırmıştır.

  

Katılımcı Kuruluşların Ülkeleri (2010)

ABD, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Kıbrıs Rum Kesimi, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Mısır, Yunanistan, Lübnan, İngiltere, Makedonya, Tayvan, Malezya, Endonezya, Güney Kore, Norveç, Suudi Arabistan, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, İran, Hindistan, Hollanda, Norveç, Polonya, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Afrika, Romanya, Slovakya, İspanya, İsveç, Ukrayna, Türkiye. 
 

Geçtiğimiz Senelerde Fuara Katılan Firmalardan Bazıları

Abana, Adler Metal, Ak Makina, Akrar Dingil, Akyapak, Alevinox, Alkış Sulama, Alp Raf, Ansan Hidrolik, Askaynak, ASL, Atek, Baransay, Barışsan, Başaran, Baykal Makina, Baykon, Beta-Pak, Buzsan, Cematek, Ceta Form, Çağrı Endüstri, Çelmer, Çerkezköy Sanayi Odası, Çerko,  Çetlas, Çınarlı, Dalgıç Teker, Damla Plast, Dekor, Demak, Demaksan, Denge Gıda Ürünleri, Dizaynmak, Durmazlar, Ege Redüktör, Egt, Ektam, Elboy, Elmalı Makine, Emf, Endüstriyel Elektrik,  Erba, Erpaş, Ers Makine,  Esa Kimya, Etimag Etiket, Gedik Kaynak, Gemak, GKMS, Gürer Redüktör, Gürmaksan, Hacıbalı, Hidroklas, Hidro Özçelik, Hidromas, Hidromode, Hidrokon, HRK, Igeme, İlkan, İ-Mak Redüktör, İntermak,  Is Endüstri,  Isıtek, Kale Konveyör, Kanca, Kaplan Makina, Konmak, Kontensan, Kulp, Kurtsan, Liber Hidrolik, Mekay, Mepsan, Mesa, Metosan, Nema, Nurol Kompresör, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği, Ortimax, Özdemirsan, Özel Cıvata, Özemek Makine, Özen Makine, Özen Kaynak, Özeser, Özge Plastik, Özmak Plastik, Pakform, Pakset, Pastör,  Pınar Çelik, Pitsan, Profet, Raspak, Saka Makine, Sedefsan, Sereneya, Setpack, SMS-Tork, Sonter, Süzer, Şahin Paslanmaz, Şahinler, Şakalak, Tanmak, Tarmak, Tekelioğlu, Teknopak, Teksin, Tektem Makine, Temesist, Tomay, Turangil, Tutkun Makina, Umde, Unormak, Uzay Makina, Yelkenciler Makine, Yıldız Kazan, Yıldız Pompa,  
 

Fuar Destekleri

Dış Ticaret Müsteşarlığı %50 oranında desteklemektedir.  

SIMA 2011’e stand alarak veya ziyaretçi olarak katılmak isteyen üyelerimizin Odamız Dış İlişkiler sorumlusu Hande GÜNGÖRÜR ile temasa geçmeleri önemle rica olunur.

Bu haber 4054 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

1,2 milyar dolarlık sektörün Yalovalı temsilcileri kahvaltıda buluştu!

1,2 milyar dolarlık sektörün Yalovalı temsilcileri kahvaltıda buluştu! Tarsus Türkiye bünyesindeki CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği i...

Elektrik üretim tesisi açılıyor

Elektrik üretim tesisi açılıyor YAKAB Elektrik Üretim Tesisinin açılışı, 30 Kasım 2018 Cuma Günü saat 14:30’da törenle gerçekleştirilecek.
Kuruyan sadece bir leb olsaydı, Kader suçlanmazdı.31 Ocak 2019

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık