ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Yalova Üniversitesi’nden Kamuoyuna Duyurulur

Yalova Üniversitesi’nden Kamuoyuna Duyurulur

Tarih 17 Haziran 2020, 07:34 Editör Dursun DEMİR

Sosyal medyada yapılan bir paylaşımda 2015 yılı rakamları verilerek üniversitemizin son beş yıl içinde geriye gittiğine dair iddia üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:

Bilindiği üzere 2016 yılında yaşanan talihsiz 15 Temmuz darbe girişimi hadisesinde üniversitemiz çok büyük zarar görmüş, başta Rektör olmak üzere yöneticilerden tutuklananlar olmuş, akademik ve idari personelden 58 kişi ihraç edilmiş, çok kişi hakkından mahkemelerde davalar açılmıştır. Darbe girişiminden 2018 yılı başına kadar geçen 2 yıla yakın süre içinde  üniversitede istikrarsız bir dönem yaşanmış, bu sürede 5 rektör değişmiş, personel arasında tam bir güvensizlik ve huzursuzluk ortamı oluşmuş, üniversite ciddi bir devlet kurumu olma vasfını kaybetmişti. Üstelik yaşanan 2018 finansal krizi üzerine yatırımlar durmuş, ülkemiz bu krizin sıkıntılarından kurtulup tam toparlanma yoluna girmişken bu sefer hayatı adeta felç eden pandemi problemi ortaya çıkmıştır. 
Bütün bu olumsuzluklara rağmen Mart 2018’den itibaren büyük bir gayret sarf edilerek üniversitemizi geliştirme yönünde önemli işler başarılmıştır. Bunların belli başlıları şöyle sıralanabilir:
Üç yeni fakülte ve istihdam garantili bir Meslek Yüksekokulu açılmıştır.
22 yeni bölüm açılmıştır.
8 yeni Uygulama ve Araştırma Merkezi açılmıştır.
Aktif öğrenci sayısı 10.650 den 14.450 ye çıkarılmıştır.
Yabancı ülke öğrenci sayısı 146’dan 469’a çıkarılmıştır.
İslami İlimler Fakültesi binası, Spor Yaşam Merkezi binası tamamlanarak hizmete alınmıştır.
Öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak Öğrenci Yaşam Merkezi inşa edilmiş, kampüs girişi yolları yapılarak kampüse bir kimlik kazandırılmıştır.
Arsa tahsisi yapılarak KYK tarafında 650 kişilik öğrenci yurdu yapımı sağlanmıştır.
Etibank’a ait 70 dönüm arazinin üniversitemize tahsisi sağlanarak burada uluslararası kongre ve araştırma merkezleri kompleksi yapılması hazırlıkları devam etmektedir.
Termal ilçesinde Sağlık Bilimleri Fakültemiz için modern bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yapılması hususunda Kuveytlilerle 30 milyon dolar yatırımı öngören bir iş birliği için ön anlaşma imzalanmış olup projelendirme çalışması devam etmektedir. 
Çok sayıda kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak üniversitenin etkinliği artırılmıştır.
Yönetimde istikrar, personel arasında uyum ve güven sağlanarak bütün birimler düzenli bir şekilde işler hale getirilmiştir. 
2015 yılında 735 olan toplam personel sayısı, darbe girişimi sonrası 677’ye düşmüş iken bugün 889’a çıkmıştır.
Üniversitemizin dünya üniversiteleri sıralamasındaki yeri 2015 yılında 7.142 iken darbe girişimi ile yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen 423 basamak yükselerek 6719 olmuştur.
Türkiye Üniversiteleri sıralamasındaki üniversitemizin yeri URAP başarı sıralamasına göre;
• Ülkemizdeki toplam 166 üniversite arasında 83. sırada,
• Ülkedeki 2000 yılından sonra kurulan 95 üniversite arasından 25. sırada,
• 109  devlet üniversitesi arasında 71. sırada, 
• Tıp Fakültesi bulunmayan 86 üniversite arasında ise 23. sıradadır.
• 2008 yılında bizimle birlikte açılan 9 üniversite arasında 1. sırada bulunmaktadır.

Üniversitemizi daha ileri seviyelere taşıma azim ve kararlılığı içinde kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.Bu haber 14459 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Duyurular

TOPTAN DAĞITIM ARAÇLARININ SAATLERİ DEĞİŞTİ

TOPTAN DAĞITIM ARAÇLARININ SAATLERİ DEĞİŞTİ Yalova Belediyesi, Ekim ayı meclis toplantısında toptan dağıtım araçlarının saat değişikliğini görüştü.

YÜRÜYEN KÖŞK 11 EYLÜL CUMA GÜNÜ KAPALI OLACAK

YÜRÜYEN KÖŞK 11 EYLÜL CUMA GÜNÜ KAPALI OLACAK Mustafa Kemal Atatürk’ün kentimize en büyük mirası olan Yürüyen Köşk 11 Eylül Cuma günü kapalı olacak.
19 Ekim 2020 Pazartesi Muhtarlar Günü17 Ekim 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık