ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Özel Hastaneler, KOTO’da istişare yaptı

Özel Hastaneler, KOTO’da istişare yaptı

Tarih 01 Kasım 2019, 22:13 Editör Dursun DEMİR

Kocaeli Ticaret Odası’nın sektör bazında düzenlediği istişare toplantıları, Sağlık Grubu’nun yer aldığı 11. Meslek Komitesi bünyesinde bulunan Özel Hastaneler zümresiyle devam etti.

Toplantıda sektörün dünü ve bugünü masaya yatırılarak geleceği tartışıldı

 

Kocaeli iş dünyasını geleceğe daha güçlü taşımak için programlar düzenleyen Kocaeli Ticaret Odası, ayrı ayrı tüm sektörler için istişare toplantısı düzenliyor, iş kollarının geleceğini yine sektör temsilcilerinin görüş ve önerileriyle şekillendiriyor. Sektörel istişare toplantılarının bir yenisi, Sağlık Grubu’nun yer aldığı 11. Meslek Komitesi bünyesinde bulunan Özel Hastaneler zümresiyle devam etti. Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer’in, Meclis Üyesi Veysel Besnili ile birlikte ev sahipliği yaptığı toplantıya, Oda üyesi özel hastanelerin üst düzey temsilcileri yoğun katılım sağladı.

GEZER: ANCAK GÜÇ BİRLİĞİYLE ÇIKABİLİRİZ

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KOTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gezer, ortak görüş alışverişinin sektörün geleceği ile doğrudan ilintili olduğuna dikkat çekerek, “Kocaeli Ticaret Odası olarak sektörleri güçlendirmenin, ancak sektör temsilcilerinin görüşleriyle mümkün olabileceğine inanıyoruz. Bu kapsamda özel hastane sektörümüzle de bir toplantı düzenledik. Sağlık grubu, KOTO’nun yönetim kalemlerinde iyi temsil ediliyor. Yönetimde şahsım ve mecliste Veysel Besnili Hocamızla birlikte sizlerin sorunlarını çözmek ve çözüm önerilerinizin hayata geçirilmesini sağlamak adına mesai harcıyoruz. Sektör olarak fırtınalı bir dönemdeyiz. Bugün güçlü görünen firmalar da bu fırtınadan etkilenebilir. Önümüzdeki 5 yılın özel hastaneler için zorlu geçeceğini düşünüyoruz. Ve bu dönemden ancak güç birliğiyle çıkabiliriz” ifadelerine yer verdi.

TOPLANTIDA GÖRÜŞÜLEN KONULAR

Akabinde görüş ve öneriler bölümüne geçildi. Toplantıda, “Uzun yıllardır değişmeyen Sağlık Uygulama Tebliği (SUT), ameliyathane açılış ücretlerinin belirlenmesinde diğer özel hastanelerle belirli standart ve ücretlendirmenin sağlanması, özel hastanelere dışarıdan gelen ameliyathane kullanım taleplerinde düşük ücretlerle ameliyathanelerin kiralaması sorunu, özel hastaneler tarafından çeşitli kurumlara uygulanan indirim oranlarının hastanelerin artan maliyetleri sebebiyle tekrar değerlendirilmesi gerekirse kaldırılması, devlet hastanelerinin ve üniversite hastanelerinin bütçe paylarını arttırmak adına birim hasta maliyetlerinin özel hastanelere oranla en az 5 katı olduğu, bu durumun denetlenmesi adına çalışmalar yapılabilmesi, hizmete girecek şehir hastanesi ile özel hastanelerin olumsuz yönde etkilenmesi, özellikle şehir hastanesinin faaliyete geçmesiyle 112 yoğun bakım hastalarının doğrudan şehir hastanesine yönlendirilecek olması, “Hemşire Stajyer”, Tıbbi Atık” ve “Tüketici mahkemeleri” konularında görüşmek üzere Kocaeli Valiliği İle görüşmeler yapılması, özel hastanelerde bulundurulması zorunlu stajyer giderlerinin ekonomik anlamda hastanelere yük oluşturması, belediyeler tarafından sağlık kuruluşlarından iş yeri açma ruhsatı alma zorunluluğunun kaldırılması, tıbbi atık giderlerinin düşürülmesi, belediyelerin özel hastanelere uyguladığı yüksek atık cezaları ile ilgili düzenlemeler yapılması, yoğun bakım sertifikasyon maliyetlerinin yüksek olması sorunu, radyoloji, fizik tedavi ve laboratuvar bölümlerinde ruhsatlandırmanın hekim bazlı değil hastane bazlı yapılması adına çalışmalar yapılması, katkı payına uygulanan %200 oranının serbest bırakılması adına çalışmalar yürütülmesi, KOTO üyesi hastanelerin düşük faizli kredilerden yararlanması adına çalışmalar yapılması, erişkin yoğun bakımlarının hastane yatak kapasitesinin %30’u kadar olması sorunu, tamamlayıcı sağlık sigortasının kaldırılması adına girişimlerde bulunulması” konuları görüşülerek değerlendirildi. 

Bu haber 411 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

HALK KÜTÜPHANESİ’NDE KİTAP TEMİZLEME MAKİNESİ

HALK KÜTÜPHANESİ’NDE KİTAP TEMİZLEME MAKİNESİ Yalova İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü vermiş olduğu hizmetleri okuyucu talepleri ve güncel gelişmelere paralel olara...

Yalova Üniversitesi'nden Sağlık İçin Bir Adim Daha Atıldı

Yalova Üniversitesi'nden Sağlık İçin Bir Adim Daha Atıldı Yalova Üniversitesi’nde ‘Kaplıcalı Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi’ Kurulması Projesinin İstişare ve Değerle...
ZİRVE21 Eylül 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık