ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
PROJE TAMAM İLLER BANKASINDAN ONAY BEKLENİYOR

PROJE TAMAM İLLER BANKASINDAN ONAY BEKLENİYOR

Tarih 23 Ekim 2019, 21:04 Editör Dursun DEMİR

Kentsel dönüşümle hakkında bilgiler veren Başkan Salman bu kez Bağatar’ın beyanatında yer alan su konusuna açıklık getirdi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar’ın açıklamalarına cevaben işbirliği çağrısından dolayı Yalova için duyduğu memnuniyeti dile getirmişti. Kentsel dönüşümle hakkında bilgiler veren Başkan Salman bu kez Bağatar’ın beyanatında yer alan su konusuna açıklık getirdi.

“2014 yılında Haziranda seçilip 4 Haziranda mazbatamızı aldıktan sonra gündeme getirdiğim ilk konu şehrin alt yapı sorunuydu” diyen Başkan Salman; “Şehrin alt yapısı neredeyse 40 yıl önce yapılmış ve dönem dönem iyileştirilmiş. Bizde birçok noktada yenilemeler ve ilave hatlar yaptık. Ancak bu yeterli değil hatlar tamamen yenilenmeli. Çünkü hat eski ve sağlıksız. Bu nedenle ilgili Başkan Yardımcıma ve müdürlüklere bu konuda çalışma yapma talimatını 2014 yılı içerisinde verdim. 

Arkadaşlarımız tüm çalışmaları tamamlayıp projeyi onaylanmak üzere 9 Ekim’de İller Bankasına teslim ettiler” dedi.
Toplam 620 Km Hat Yenilenecek
70 km ishale hattı ve 550 km’lik merkez hat için projenin 2017 yılı sonu itibariyle onaylandığını belirten Başkan Salman; “Toplam 620 km’lik hat yenilenecek. Maliyeti yaklaşık 200 milyon. Yeşil Körfez Su Birliğine ait olan 70 km’lik ana ishale hattının maliyeti olan 100 milyonluk kısım belediyemizce karşılanacak. Projenin kredilendirilmesi için bizzat İller Bankası ile görüştüm ve müracaatımızı yaptık. İller Bankasından konuyla ilgili olarak onay bekliyoruz. 

En son kendileriyle Temmuz ayında görüştük ve bu yılsonuna kadar gerekli cevabın verileceği tarafımıza iletildi. Tıpkı kentsel dönüşümde olduğu gibi finansal kaynağın biran evvel onaylanması için iktidar partisi yöneticilerinin katkısı tüm hemşehrilerimizi memnun edecektir” diye konuştu. 
Kayıp Kaçak Oranı Yönetmeliğe Uygun 
Açıklamalarını 2018 yılı verileri ile sürdüren Başkan Salman şunları dile getirdi; “Belediyemize kayıtlı verilere göre Yeşil Körfez Su Birliğinden 12.758.211m³/yıl su tahakkuk edilmiş olup 9.128.325 m³/yıl izinli tüketim gerçekleşmiştir. Bunun sonucunda su dengesi hesabına göre 2018 yılı için su kayıpları miktarı 3.636,090 m³/yıl (%28,5)’dir. 

Belediyemize gelen içme suyu patlakları ve şikayetleri kayıtlarından da görüleceği üzere 2014 yılı ilk 6 ayında 751 adet iken 2019 yılı ilk 6 ayında 633 adete gerilemiştir. Oysaki 2014 yılında 127 bin olan merkez nüfusumuz 2018 yılı sonu itibariyle 145 bine çıkmıştır. Yapmış olduğumuz yenilemeler sayesinde nüfus artışına rağmen şikayet oranı azalmıştır.  
Söz konusu su kayıpları oranımız Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğünce belirlenen İçme suyu Temin ve Dağıtım Sistemlerindeki Su Kayıplarının Kontrolü Yönetmeliğine uygundur. 

Aynı zamanda ilgili yönetmelik 31 Ağustos 2019 tarih ve 30874 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren değişiklikle büyükşehir ve il belediyelerinde su kayıplarının 2023 yılına kadar en fazla %30, 2028 yılına kadar ise en fazla %25 düzeyine indirmekle yükümlü hale getirilmişlerdir. 

Konu üzerinde hassasiyetle durarak, önceki yıllarda %50 oranlarını aşan Yalova Merkez su kayıp kaçak oranı %30 seviyelerine çekmiş bulunmaktayız. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte bu oran sıfır noktasına inecektir. Bu konuyu önemsiyor ve bu konuda katkı koyacak destek ve işbirliğine de açık olduğumuzu bir kez daha beyan etmek istiyorum. Yalova hepimizin ve onu hak ettiği noktaya getirecek olanlar da bu kenti yönetenler olarak bizleriz.”

Bu haber 990 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Doğa - Çevre

BAYRAM ÖNCESİ HIZ KESİCİLER BOYANDı

BAYRAM ÖNCESİ HIZ KESİCİLER BOYANDı Yalova Belediyesi ekiplerince Kurban Bayramı öncesi cadde ve sokaklarda bulunan hız kesiciler boyandı.

PARKE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

PARKE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü saha ekipleri, yaz sezonu ile birlikte çalışma alanlarını daha da genişleter...
Olan Bitenden Haberimiz Yok!...16 Temmuz 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık