ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU

Tarih 15 Ekim 2019, 01:05 Editör Dursun DEMİR

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal Açıklamalara Yanıt Verdi.

Beldemizin çehresini değiştirecek ve ‘RANTIN İLK KEZ HALKA DÖNDÜĞܒ projemizin tanıtım toplantısını kalabalık bir basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirmiştik.

      Bu toplantımızda halkımıza söz verdiğimiz gibi ekonomik ve kaliteli konutların yapımı için de yetkili firma ile sözleşmemizi yaparak, kamuoyuna duyurmuştuk.

      Yetkili firma ile yapmış olduğumuz sözleşmenin şartlarına göre;

• KONUT TESLİM SÜRESİ 20 AYDIR.

• KONUT FİYATLARI KATLARA GÖRE FARKLILIK GÖSTERMEKTE OLUP BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE KAT VE DAİRE SEÇİMLERİ YAPILACAK OLUP SÜREÇ BELEDİYE KONTROLÜNDE YAPILMAKTADIR.

• HER KONUT İÇİN BAŞVURU BEDELİ 20.000 TL DİR. ÖDEMELER BELEDİYEYE AİT BANKA HESAP NUMARALARINA YAPILACAKTIR.(YAPILAN ÖDEMELER İNŞAAT BİTİMİNE KADAR BELEDİYEMİZ KONTROLÜNDEDİR)

• KONUT BEDELİNE İLİŞKİN KALAN ÖDEME TAPU DEVRİNE İSTİNADEN YAPILACAKTIR.( ÖNCESİNDE HERHANGİ BİR ÖDEME YAPILMAYACAKTIR.)

• İNŞAAT BİTİMİNE KADAR GEÇEN BÜTÜN SÜREÇ BELEDİYE KONTROLÜNDE GERÇEKLEŞECEKTİR.

• PEŞİN ÖDEMELERDE % 3 İNDİRİM YAPILACAKTIR. (İNŞAAT BİTİMİNE KADAR ÖDEME BELEDİYEMİZ KONTROLÜNDEDİR)

• GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARINA ÖDEMELERDE % 3 İNDİRİM YAPILACAKTIR.

• İLİMİZ SINIRLARINDA RİSKLİ GÖRÜNEN YAPI HAK SAHİPLERİNE ÖNCELİK TANINACAKTIR.

    Görüldüğü üzere yapılan sözleşme, çok şeffaf ve hiçbir spekülasyona yer vermeden,   tüm süreç ve ödemelerin belediyemiz kontrolünde olduğunu gösterdiği aşikârdır.

     Buna rağmen, konu ile ilgili hiç alaka ve bilgisi olmayan herhangi bilgi talebinde bulunulmadan, araştırılmadan ülkemize maal olmuş kurum ve şahısların gerçekten uzak beyan ve söylemlerde bulunmasını üzülerek görmekteyiz.
 

Tarafımızca Projeye ait görseller paylaşılıp yayınlandığı herkesin bildiği, bilebileceği gibi, Projemizle ilgisi olmayan görsellerin paylaşımı, projenin sanki denizin içindeymiş gibi gösterilmesi komik, komik olduğu kadar da her şeyin en iyisine layık olan halkımızın bu imkânını yalan ve tutarsız söylem ve inşaat projemizle ilgisi olmayan, nasıl bağ kurduklarını anlayamadığımız belgelerle ne yapılmak istendiğini,  Bölgemize ve bu açıklamalara ortak olan kurum ve kuruluşlara yapılacak en büyük kötülüktür.

Projemizle ilgili diğer mesnetsiz iddiaları, Çevre ve Şehircilik il müdürlüğümüz ile koordineli şekilde araştırma ve çalışmalarımız devam etmektedir. Buna karşın neden alelacele açıklama yapıldığı da anlaşılamamıştır.

Ülkemiz kanun ve yönetmeliklerine uygun olmayan iş ve işlemlerin yapılamayacağını, ülkemize, kamuya 0(sıfır) maliyet ile depreme dayanıklı yapılar kazandırmak amacıyla,
Tüm sürecin belediyemiz kontrol ve ukdesinde olan , daireler teslim alındıktan sonra ödemesi yapılacak bir projede, halkımızın mağdur edileceği gibi mesnetsiz iddiaları şaşkınla karşılıyoruz.

       Halkımıza hizmet etmeye yönelik yaptığımız projeleri engellemeye çalışan kurum ve kuruluşları siz sayın halkımızın bilgisine sunarken, yargı yolu ile de hakkımızı arayacağımızı belirtmek isteriz.
    Tüm bu yapılan haksız ithamlara rağmen  Kaytazderemizin çehresini değiştirmeye, bir rant oluşacaksa bunu gerçek sahipleri halkımızla paylaşmaya devam edeceğiz.
     
Sayın halkımızın bilgisine saygı ile duyurulur

 Ali KANGAL
 Kaytazdere Belediye Başkanı

Bu haber 948 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Duyurular

YALOVA BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞܒNDE UZAKTAN ÇALIŞMA BAŞLADI

YALOVA BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞܒNDE UZAKTAN ÇALIŞMA BAŞLADI Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un talimatları ile Yalova Belediyesi’nde vatandaşların mağdur olmadan iş ve iş...

Başkan Bsğatar; "Bu kötü günleri çok yakın bir süre sonra geride bırakacağız"

Başkan Bsğatar; Ak Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, global krize dönüşen Corona virüsü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması...
Virüsler Pozitif İnsanları Sevmezler!03 Nisan 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık