ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
“7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova Projesi” Basın Mensuplarına Tanıtıldı

“7’den 77’ye Çevrimiçi Altınova Projesi” Basın Mensuplarına Tanıtıldı

Tarih 08 Ekim 2019, 20:29 Editör Dursun DEMİR

Projenin tanıtımı, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral tarafından Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

7’den 77’ye  toplumun her kesimine hitap edecek olan 42 adet alt başlıklı projenin sunumu yapıldı, imzalar atıldı. 

Altınova Belediyesi’nin Ana sponsor olduğu Proje Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet ÖZYİĞİT himayesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek.

İşte!... Altınova'yı Bölgenin parlayan yıldızı yapacak olan projeler;

Geleceğimde ki Ben: Hedef kitle 8,9 ve 12. sınıf öğrencilerin rol model aldıkları tanınmış kişiler ve sosyal alanda öne çıkan meslek grup temsilcileri ile buluşması sağlanacak.

Moderetör eşliğinde düzenlenen soru-cevap şeklinde ilerleyecek olan projenin gençlerimizin geleceğini inşa ederken ulaşmak istediği mesleki hedefleri ile alakalı fikir sahibi olmaları için gençlerimizin hayallerinde ki gerçeğini görmelerini sağlamak, kendilerini olmak istedikleri yerde görmelerine katkıda bulunmak.

İlçe Tanıtım Programı: İlçemize meslek gruplarını davet ederek program dahilinde gezi ve aktiviteler yapmak. Altınova ilçemizin kültür, doğa, deniz turizmini yaygınlaştırmak ve tanıtmak amaçlı meslek gruplarını (medya mensupları, mühendisler, STK'lar, sektör temsilcileri v.b gibi) davet ederek gezi ve aktiviteler yapmak.

Gönüllü Zabıta: Gönüllü zabıta kartına sahip ekip üyeleri çevreye duyarlı, sağlıklı ve engelsiz bir Altınova için düşüncelerini ve fikirlerini rapor haline getirerek Altınova Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne sunacak ve Müdürlük gerek görmesi halinde Belediye Başkanlık makamına iletecektir. Proje ile zabıta mesleğinin halka tanıtılması, zabıta hizmetinin verimliliğinin arttırılması ilçe denetimi ile duyarlı toplum bilincinin güçlendirilmesi amaçlanırken, Altınova'lıların da bilgi ve birikimleriyle yerel yönetime katkı sunmasını sağlamak.

Hobi Bostanları: Öncelikle çocuklarımızın bitkileri tanımaları sağlanarak yeşil hayatı kendi elleriyle inşaa etmekleri amaçlanmakta. Hobi bostanları adı altında belediyemizin belirlediği alanlarda yeşil alanları çoğaltmak, emek ve sabır ile neler başarabileceklerini görmek ve organik ürün yetiştirmek. Ayrıca ilçemizde halkımızın kendi bahçelerinde kullandığı organik tohumları bir araya getirerek bu tohumları hem çoğaltmak hem de organik ürün yetiştirmek. Uygun olan okul bahçesinde öncelikle bitkilerin tanınması. Organik tohum üretilmesinin sağlanması. Evlerde bulunan farklı tohumların bu bahçelerde toplanarak çoğaltılması ve doğal yaşamın arttırılması. Yeşil alanların çoğaltılması ve korunması fikrinin çocuklara aktarılması..

Gençlik Korosu: Milli kültürümüzün bir parçası olan Türk Halk Müziğini sevdirmek, eğitmek gençlerden oluşan korolar kurarak çalıştırmak. Konservatuara gitmek isteyen aday öğrencilere destek olmak ve destekleyici eğitim vermek. Gençlerimiz ile halk müziğini ve kültürünü yaşatmak. İlçemizde gençliğimizin müzik dinleme ve söyleme şekline doğru örneklerle katkılar kazandırma amacı taşımak. Ayrıca akademik başarı sağlayan gençlerimizi yurtiçi ve yurtdışı festivallere göndermek.

Çocuk Korosu: Eğitmen eşliğinde çocuklarımıza çocuk şarkılarını öğretmek ve çocuklarımızın söylemelerini, sanata ilgisini arttırmak ve özgüven sağlamak.  Geçmişten günümüze unutulmaya yüz tutmuş çocuk şarkılarını hatırlatıp, hem eğlenip hem öğrenmelerini sağlamak.Ayrıca akademik başarı sağlayan gençlerimizi yurtiçi ve yurtdışı festivallere göndermek

Türk Halk Müziği Yarışması: 19 Mayıs haftası. Altınova halkının halk müziklerimizi tanıması ve eğlenmesi amaçlanmaktadır.

Pandomim Atölyesi: İlkokul ve ortaokul öğrencileri için düşünülmektedir. Çocukların duygu ve düşüncelerini pandomim yoluyla anlatmaları ve yeni bir sanat dalının tanımaları amaçlanmaktadır. 

Çocuk ve Gençlerden Oluşan Tiyatro Kulübü: Sahneyle, izleyiciyle ama her şeyden önce kendinizle yüzleşeceğiniz, tiyatroyu hem teorik, hem pratik olarak deneyimleyeceğiniz bir kulüp.

Hem vücut dilini, hem de sözlü dili kullanmak; Kabiliyeti olan çocuklarımızı tiyatro ile tanıştırmak,yeteneklerini farketmelerini sağlamak.Hobi kazandırmak Disiplinli olmak; Grup çalışmasını başarabilme, bir diğerine sahip çıkmak; Tiyatronun fantastik dünyasına ve açtığı yeni yollara nüfuz etmek; Kişiliğini geliştirme.

Tiyatro Etkinliği:  Var olan oyunlara göre tiyatro gösterilerine gidilmesi. (Lise, ortaöğretim, ilköğretim) Öğrencilere kültürel zenginlik kazandırılması amaçlanmaktadır.

Sinema Etkinliği: Var olan filmlere göre sinemaya gidilmesi amaçlanmaktadır. (Lise, ortaöğretim, ilköğretim) Öğrencilere kültürel zenginlik kazandırılması amaçlanmaktadır.

Şiir Dinletisi: Yüksekokul, Lise ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilmesi. Şair getirilmesi. Gençlerin şiir yolu ile edebiyat alanında kendilerini ifade edebilmeleri ve birlikte çalışabilme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Satranç Spor Kulübü: İlçemizde satranç spor kulübü kurularak geçlerimizin boş zamanlarını değerlendirmesi, hafızasını, zihinsel becerilerini geliştirmesini sağlamak  Satrancın öneminin fark edilmesi.Turnuvalar düzenlenilerek satranç oynamayı zevkli hale getirilmesi. 

Bocce Turnuvası: Lise öğrencilerine yönelik okullararası bocce eğitimi verilerek turnuva düzenlenmesi. (Karma takım, Erkek takım, Kadın takım olmak üzere 3 kategoride,  her bir takım 4 öğrenciden oluşacak şekilde.) Öğrencilerle birlikte rekreatif etkinlik gerçekleştirmek amaçlanmaktadır.

Genel Spor Turnuvaları: Masa tenis turnuvalarının yapılması. İlçe halkımızın birbirini tanıması, dostluk ilişkilerini kuvvetlenmesi amaçlanmaktadır.

Oryantring Spor Eğitimi Etkinlikleri Düzenlenmesi: Lise, ortaöğretim ve veteran grup(Altınova halkı) için Kent Ormanında oryantring etkinlikleri ve sonrasında turnuvasının gerçekleştirilmesi. İlçe halkının  rekratif ve sportif bir etkinlik, mücadele içinde zevkli anlar yaşaması amaçlanmaktadır.

Plaj Voleybolu ve Futbol Turnuvası: Hersek plajına plaj voleybolu ve plaj futbol alanlarında turnuva yapılması. Altınova halkının rekreatif etkinlikte bulunmalarına olanak sağlamakla birlikte düzenlenecek plaj voleybolu turnuvasına zemin hazırlamak amaçlanmaktadır.

3x3 Basketbol Turnuvası:  Altınova'da bulunan açık basketbol sahalarında yapılması. Altınova halkının rekreatif etkinlikte bulunmalarına olanak sağlamakla birlikte düzenlenecek sokak basketbolu 3X3 turnuvalarına zemin hazırlamak, federasyon liginde saha olarak yer alabilmek amaçlanmaktadır.

Altınova İlçesi Dart Turnuvası: Altınova İlçesi mahalle ve köylerinin katılımının sağlanması. Altınova halkının rekreatif etkinlikle birbilerini olumlu yönde tanımalarına yardımcı olarak spor kültürünü de aşılamak amaçlanmaktadır.

Altınova Yürüyor: Altınova halkının düzenli olarak yürüyüş yapması sağlanarak sağlıklı yaşam hakkında bilgi verilmesi. Doğa yürüyüşünün yapılması. Sağlıklı bir yaşamın toplum bilinci haline getirilmesi.

Zeka ve Kutu Oyunları Turnuvası: Lise, orataöğretim ve ilköğretim için zeka ve kutu oyunları turnuvasının düzenlenmesi. Öğrencilerin rekreatif etkinlik gerçekleştirmesi amaçlanmaktadır.

Spor Camiası Altınova'da Buluşuyor: Spor camiasından profesyonel 1 sporcu, 1 antrenör, 

1 hakem  ile birlikte Altınova halkına yönelik spor konulu tartışma soru-cevap etkinliğinin düzenlenmesi. Halkın spora yönlendirilmesi ve sporu sevdirilmesi amaçlanmaktadır.

Önemli Günler: 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü - Ankara Gezisi(6.SINIF)(120 öğrenci)

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü - Çanakkale Gezisi(9.SINIF MAYIS AYI)(293 öğrenci)
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - İstanbul Gezisi(4.SINIF)(169 öğrenci)
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı - Bursa Gezisi(5.SINIF)(137 öğrenci)/Haftası  gibi önemli günlerde belirlenen güzergahlar dahilinde lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik gezilerin düzenlenmesi. Toplam 719 öğrenci. Öğrencilerin önemli günleri daha çok benimsemelerini sağlayacaktır. Öğretmenleri ve okulları tarafından başarıları nedeniyle gezilere katılmaya hak kazanacak öğrencilere motivasyon ve hediye niteliği taşıması amaçlanmaktadır.
Ayrıca diğer öğrencileri de başarılı olmaya yönlendireceği düşünülmektedir.

Belirli Günlerin Önemi: Deprem Haftası - Afad'la buluşma. Yeşilay Haftası - Müzeler Haftası 

Dünya Kadınlar Günü gibi… Önemli gün ve haftalar etkinlik ya da gezi.

Desteğimiz Yeni Başlayan Geleceğe: Eğitim-Öğretim hayatına yeni başlayan ilkokul 1.sınıf çocuklarımıza kırtasiye malzemesi dağıtarak hoş geldiniz diyoruz. Birinci sınıfa başlayan çocuklarımızı hediyelerle karşılayarak eğitim ve öğretim süreçlerinde daha da verimli olmalarını sağlamak.

Daha İyi Yarınlara: Eğitim- Öğretim döneminde başarı elde etmiş öğrencilerimizi ödüllendirmek. Eğitim- Öğretim döneminde öğrencilerimizi başarıya teşvik etmek ve elde ettikleri başarıyı ödüllendirmek.

Meslek Tanıtımları: 9.Sınıf Meslek lisesi öğrencilerine meslek bölümlerini seçmeden önce okullarında var olan bölümlerin meslek tanıtımlarının yapılarak iş sahalarının gezdirilmesi. Meslek tanıtımlarının öğrenilmesi ve meslek alanlarının gözlemlenmesiyle öğrenciler kendilerine uygun meslekleri daha doğru kararlar vererek seçmesi amaçlanmaktadır.

Doğru Lise Seçimi: Ortaokul 7. sınıf öğrencilerine Altınova ve çevre ilçe, illerdeki liselerin gezdirilmesi. Meslek tanıtımlarının yapılması. Liseleri gezen öğrenciler hedeflerine yönelik daha doğru kararlar vermesi amaçlanmaktadır.

Staj Sahası Tanıtımları: Meslek lisesi öğrencilerine staj yerlerini seçmeden önce seçmiş oldukları meslek bölümüyle ilgili staj yapabilecekleri yerlerin gezdirilmesi. Öğrenciler staj yerlerini seçerken daha bilinçli bir seçim yapması amaçlanır. Staj zamanında yaşanılan sıkıntıları da böylece minimuma indirilmesi hedeflenir.

Yetenekle Girilen Üniversite ve Liseler: Lise ve ortaokul öğrencilerine (Polis, Asker, Beden Eğitimi, Güzel Sanatlar -Resim, Heykel, Tiyaro- vb…) yetenek sınavı ile alan üniversitelerin ve liselerin gezdirilmesi. Hazırlık desteği verilmesi. Yetenek sınavına nasıl çalışacaklarını öğrenerek kararlarını sorgulamada, doğru seçimler yapmada yardımcı olunabilmesi.

Güzel Üniversitem: Lise öğrencilerine yönelik üniversite gezileri düzenlenmesi. Öğrencilerin üniversite eğitimi almaya motive edilmesi. Öğrencilerin doğru ve mutlu olabilecekleri üniversite seçimlerini yapabilmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu: Yetenek sınavıyla alım yapan lise ve üniversiteleri tercih etmeyi düşünen öğrencilere yönelik ücretsiz yetenek sınavlarına hazırlık kurslarının açılması. Bu kursların açılmasıyla öğrencilerin bahsi geçen lise ve üniversitelere girme olasılıklarının artacağı düşünülmektedir.Halk eğitim merkezi ile ortak yürütülecektir.

Robotik Kodlama: Ortaokul 6 ve 7. sınıflarda robotik kodlama eğitiminin verilmesi. Mucitlerin belirlenerek sınıflandırılması. Robotik çalışmalarla öğrencilerin matematik zekalarının geliştirilmesi ve analitik düşünmeleri amaçlanmaktadır.

Kişisel Gelişim ve Motivasyon Seminerleri (Hızlı Okuma Tekniği). İletişim: Lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilmesi. Üniversite sınavına hazırlanan lise öğrencilerinin hızlı okuma tekniklerini öğrenmesiyle okuduğunu anlama yetisinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Hızlı okuyan, okuduğunu çabuk anlayan öğrenciler zamandan da tasarruf sağlayarak sınavlarda daha başarılı olacaktır.

Okullarda Beceri Atölyeleri: Görsel sanatlar öğretmenlerinin desteğiyle 1 yıl boyunca yetenekli öğrencilerin sanatsal anlamda ürettikleri ürünlerin sergisi yapılması amaçlanmaktadır.

Kitap Okuma Etkinliği (Altınova Okuyor): Türkçe ve Edebiyat Öğretmenleri tarafından eğitim-öğretim yılı başında (her aya 1 kitap) olacak şekilde isimleri belirlenen kitapların belirtilen sürelerde her ay çeşitli öğrencilere okutulması. Sonrasında ise belirlenen bir zaman diliminde öğrenciler öğretmenleri ile birlikte bitirdikleri kitaplar hakkında istişare ederler.İlçe protokolünün her birinin içinde olduğu grupların oluşturulması. Öğrencilerin okudukları kitapları özümsemesi ve farklı fikirler de duyarak kitaplar hakkında fikir üretebilmeleri, eleştiri yapabilmeleri amaçlanmaktadır. Kitap okuyan öğrenciler okuduklarını daha çabuk ve verimli anlayabilecek, bu kabiliyetleri de sınavlarda kendilerine avantaj sağlayacaktır.

Okur-Yazar Buluşması: Kitap okuma etkinliğinde kitabı okutulan yazarlar ilçemize davet edilerek, yazarların öğrencilerle okutulan kitabı hakkında söyleyişi yapması ve sonunda imza etkinliğinde bulunması. (Altınova Halk Kütüphanesinde) Öğrencileri daha fazla kitap okumaya yönlendirmek amaçlanmaktadır.

Resim Sergisi: Akrilik ve yağlı boya ile serbest ölçülerdeki resim çalışmalarının sergisinin yapılması. İlçemiz halkı ve öğrencileri tarafından eğitim verilerek  sanat yoluyla ,sevdirerek tanıtmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

Altınova Fotoğraf Yarışması: Ödüllü fotoğraf yarışması düzenlenmesi. Altınova'nın güzel çehresini konu alan en güzel kareler…teması.  İlçemizde etkinlik düzenlemek.

Duvarları Renklendirelim: Okulların dış duvarlarını ya da kuran kursu duvarlarını ilköğretim 1. sınıf öğrencileriyle birlikte öğretmenleri ve görsel sanatlar (resim) eğitimi verilerek öğretmenleri yardımıyla şekillendirilmesi, boyanması. Okullarının dış duvarlarının çocuklar tarafından renklendirilmesi çocuklara mutluluk sağlayacaktır.

Gençlik Festivali: Gençlik Haftası içinde düzenlenecek festivalde, çeşitli yarışmalar, piknik, konserler, oyunlar vb… olabilir. Festival alanı Kent Ormanı olacaktır. Gençlerin rekreatif etkinliklerde bulunması ve eğlenmesi amaçlanmaktadır.

Geleneksel Çocuk Oyunları: Geleneksel çocuk oyunlarının okul bahçelerine oyun alanı olarak çizilmesi. Geleneksel çocuk oyunlarının unutulmaması amaçlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 787 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Asayiş ve Toplum

KOM'dan Kaçak Tütün Operasyonu

KOM'dan Kaçak Tütün Operasyonu Belgesiz ve ruhsatsız faaliyet gösteren iş yerine idari yaptırım uygulandı.

ÇİFTLİKKÖY’DE KORONA DENETİMLERİ SÜRÜYOR

ÇİFTLİKKÖY’DE KORONA DENETİMLERİ SÜRÜYOR Çiftlikköy’de Covid-19 pandemisine karşı alınan tedbirleri yerinde incelendi.
ZİRVE21 Eylül 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık