ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Deprem Uzmanı Sütçü Yine Haklı Çıktı

Deprem Uzmanı Sütçü Yine Haklı Çıktı

Tarih 05 Ocak 2019, 22:11 Editör Dursun DEMİR

4.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE MARMARA DENİZİ'NDE DEPREM MEYDANA GELDİ

İSTANBUL Sarıyer Kent Konseyi Deprem ve Doğal Afet Grubu Başkanı, 'Deprem tahmincisi' Kadir Sütçü, 2019 yılında Türkiye ya da çevresinde 7 büyüklüğünde bir depremin olabileceğini söyledi. 


9.000 DEPREM BİR GÜNDE DÜNYADA MEYDANA GELİYORSA... 

Depremin enerjisi havaya dağılıyorsa işlevi nedir?

İSTEĞİMİZ: 
1. Sarıyer Kent Konseyi Doğal Afetler, Deprem ve Arama Kurtarma Grubunun Toplantı Yeriyle Karınca Laboratuvarımızın yanına Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından bir Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kurulmalı.
2. Kurulan istayonda Saryer Kent Konseyi Doğal Afetler, Deprem ve Arama Kurtarma Çalışma Grubunun yöneticilerine DEPREM VE HAVA TAHMİNİ yapmak üzerine görev verilmelidir.
***
17 AĞUSTOS 1999 SONRASINDAKİ ÇALIŞMALARIMIZIN SONUCUNDA GÖRÜLEN TESPİT
A) 16 Nisan 2006 tarihinden itibaren 31 Ekim 2018 tarihi dahil Karınca Laboratuvarımızda 27.418 rapor düzenledik.
B) 1 Ocak 2008 tarihinden itibaren 31 Ekim 2018 tarihi dahil 284.368 uydu görüntülerinde depremlerin izlerinin olup olmadığını inceledik ve araştırdık.
C) Depremlerin havayı etkileyip etkilemediğini öğrenmek için Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre
2009-2017 yılı dahil olmak üzere izlediğim deprem ve hava gözlem sayısı: 152.694 dir.
31 Ekim 2018 dahil olmak üzere 27.418 rapora, 284.368 uydu görüntülerini karşılaştırmamıza ve 2009-2017 arasında depremlerin havayı etkilediğine dair 152.694 depremlerin öncesinde ve sonrasındaki hava gözlemlerimize göre

SONUÇ A) İstanbul ve yakın çevresinde büyük yıkıcı bir deprem olmayacağı tahmininde bulunduk. İstanbul ve yakın çevresinde büyük yıkıcı bir deprem de olmadı.
Böylece yaptığımız 27.418 tahminde doğrulanmış oldu.
SONUÇ B) 152.694 Depremlerin öncesinde ve sonrasında depremlerin havayı etkilediğinin gözlenmesi sonucunda depremlerin alçak ve yüksek hava basıncını oluşturan en önemli faktör 
SONUÇ C) 284.368 Hava tahmini yapılan uydu görüntülerini inceleme ve araştırma sonucunda depremlerin alçak ve yüksek hava basıncını oluşturan en önemli faktör olduğunu tespit ettik.
DEPREMLER ALÇAK VE YÜKSEK HAVA BASINCINI OLUŞTURAN EN ÖNEMLİ FAKTÖRDÜR
Türkiye ve çevresindeki depremlerin alçak ve yüksek hava basıncını oluşturduğunu inceleme ve araştırma yapmak açısından konumu, jeolojisi, sismolojisi ve meteorolojisiyle en uygun bölgedir.
Türkiye ve çevresindeki depremler 7 günlük hava tahminlerindeki alçak ve yüksek hava basıncının oluşturduğunu gösteren görüntülerdir.
7 Günlük hava tahminlerinin takip edilmesiyle depremler tahmin edilebilir

Bu haber 1484 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Doğa - Çevre

SAHİPLENME ONLİNE SİSTEMİNE BÜYÜK İLGİ

SAHİPLENME ONLİNE SİSTEMİNE BÜYÜK İLGİ Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde sahiplenmeyi bekleyen can dostlarımızı belediyenin internet sitesinde t...

Sorumsuzların Bıraktığı Çöpler Temizlendi

Sorumsuzların Bıraktığı Çöpler Temizlendi Hasanbaba piknik alanındaki çöpler Çınarcık Belediyesi temizlik hizmetleri personeli tarafından temizlendi.
KARDEŞ OLALIM VE KARDEŞ KALALIM09 Temmuz 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık