ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun da Değişiklik Yapıldı

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun da Değişiklik Yapıldı

Tarih 23 Kasım 2018, 00:16 Editör Dursun DEMİR

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocukların istihdamını düzenleyen ek 1 inci maddesi 7103 sayılı Kanun ile değiştirildi.

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocukların istihdamını düzenleyen ek 1 inci maddesi 7103 sayılı Kanun ile değiştirilmiş ve mezkur Kanuna göre daha önce istihdam edilen kişiler için öğrenimle ihraz edilen unvanlara atama imkanı getiren geçici 16 ncı madde eklenmiştir.

Yapılan madde değişikliği ve eklenen geçici maddenin uygulanmasını göstermek üzere Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapılması hususunda Başkanlığımızca gerekli çalışma yapılmış ve Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 20/11/2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmış bulunmaktadır.

Buna göre;
1- 2828 sayılı Kanun kapsamında yerleştirme işlemleri bütün hak sahipleri için kura sistemine göre yapılacaktır. Ortaöğretim ve daha üst öğrenim düzeyinden mezun olanlar için KPSS zorunluluğu kaldırılmıştır.

2- Yerleştirme Mayıs, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç kez yapılacaktır. 2018 yılı yerleştirme işlemleri ise bir seferde gerçekleştirilecektir.

3- Yapılacak yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim ve üzerinde bir öğrenim düzeyinden mezun olan hak sahiplerinden, öğrenim durumları itibarıyla unvan ihraz edenlerin ihraz ettikleri unvanlara yerleştirilebilmeleri imkanı getirilmiştir.

4- Öğrenim durumları itibarıyla unvan ihraz edenlerin ihraz ettikleri unvanlara yerleştirilmeleri bu unvanın kurumlarca belirlenen ve tercih kılavuzu ile ilan edilen kadro ve pozisyon unvanları arasında yer alması ve hak sahibinin bu unvanlı kadro veya pozisyon için tercihte bulunması halinde mümkün olacaktır.

5- Kanun kapsamında işe yerleştirilebilmek için hak sahipliğinin tespit edilmesi amacıyla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuru da süre iki yıldan beş yıla çıkarılmış ve Kanun değişikliğinden önce var olan iki yıllık süreyi kaçırarak hak sahipliği başvurusu yapamayan kişilere de Kanunun yayımı tarihinden itibaren 5 yıllık süre içerisinde hak sahipliğinin tespiti amacıyla Bakanlığa başvurma imkanı getirilmiştir.

6- Yine 2828 sayılı Kanun kapsamında daha önce kamu kurumlarında istihdam edilenlerden halen çalışmaya devam edenlerin kurumların kadro durumları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak öğrenimle ihraz etmiş oldukları unvanlara atanabilmeleri imkanı getirilmiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu haber 890 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Genel

‘Her türlü şiddetin karşısındayız’

‘Her türlü şiddetin karşısındayız’ AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünd...

‘Çocuklar ülkemizin bekasıdır’

‘Çocuklar ülkemizin bekasıdır’ AK Parti Gençlik Kolları İnsan Hakları Başkanlığı, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
Doğruyu Söyleyenler Hiçbir Devirde Sevilmediler08 Aralık 2019

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık