ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

Fitoz;

Fitoz; "Yardımsever Olmanın Mutluluğunu Kızılay Hilalinin Altında Yaşayalım"

Tarih 29 Mayıs 2018, 01:43 Editör Dursun DEMİR

Kızılay Yalova Şubesi Başkanı Ömer Fitoz, içinde bulunduğumuz Ramazan ayı münasebeti ile bir basın açıklaması yayımladı.

Fitoz'un açıklaması aşağıdaki gibidir;
"Rahmet, bereket, ihsan ve bolluk ayı mübarek ramazana. Kavuşanlara selam, aramızdan ayrılanlara da rahmet olsun. İçinde yaşadığımız zengin manevi iklimde Allah rızasını gözeterek yardıma muhtaç olan insanlara ulaşmak, ihtiyaçlarını gidermek ahlaki bir erdemlilik ve sorumluluktur.
Türk Kızılayı 150 yıldır bu anlayışı zenginleştirerek,
Gayretlerini artırarak, coğrafi bölge, din, dil, meşrep, mez-hep ve rejim farkı gözetmeksizin özveri ile muhtaç ve düşkünlerin, fakir ve yetimlerin, savaş mağdurlarının, ta-bii afetlerde zarar görenlerin daima yanında olmaya devam etmiş, etmekte ve sürekli de devam edecektir.
          Yüce Dinimiz İslam da; “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olan, malın en hayırlısı,Allah yolunda harcanan, Allah yolunda harcananın en hayırlısı insanların en çok ihtiyaç duydukları şeyleri karşılayandır.” Denilmekle önemli bir ilke ortaya koyulmuştur.
         Türk Kızılay’ımız buradan hareketle kendisine yapılan yardımların hassas ölçüleri içinde yansız bir anlayışla ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Çeşitli gıda, hijyenik maddeler, zaman zaman giyim eşyaları, fitre, zekat ve bağışlar. Zaman kaybına meydan vermeksizin muhtaçlara dağıtılmaktadır. Yapılan şartlı bağışlar ise bağışçının istediği doğrultuda tasarruf edilmektedir.
      Yalova’mızda başta Suriye ve Irak ve diğer ülkelerde  devam eden olumsuz şartlar nedeniyle bizlere sığınan mülteciler var. Çok zor şartlar altında hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak adına, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de yardımseverlerimizden katkı sağlamalarını bekliyoruz. Bu yardımlar, gıda kolileri, gıda kartları, çeşitli bağışlar, fitre ve zekat şeklinde olabilir. Bu hususta şubemiz yetkilileri yardımcı olmaktadırlar. Yine en çok ihtiyaç duyulan ve hayati önemi olan kan bağışlarımızdır. Vatandaşlarımızın bu hususta da ilgilerini bekliyoruz.
        Son olarak ta, gelin bu ramazanda 11 farklı üründen hazırlanan ve bedeli 75.-Tl.olan gıda kolileriyle, Zekat-Fitre noktasında da alan elin veren eli görmeyeceği modern sistemimizle ihtiyaç sahiplerine doğrudan ulaşalım. Böylece yardımsever olmanın mutluluğunu Kızılay Hilalinin altında yaşayalım. Ülkemizin çok önemli bir yardım kuruluşu olan Türk Kızılay’ına maddi ve manevi desteğinizle katkı sağlayalım. Haydi Kızılay gönüllüleri, haydi yardımseverler. Daha çok muhtaç sevinsin, ihtiyaçları görülsün. Aradaki farklılıkları giderelim. Dualarını alalım.
       Bu vesile ile milletimizin ve İslam aleminin  mübarek ramazan ayını kutlar, ibadetlerinin, yardım-larının kabul görmesini Allah’tan dilerim.Bu haber 1285 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Genel

Havalimanlarındaki pistlerin güvenliği yerli radara emanet

Havalimanlarındaki pistlerin güvenliği yerli radara emanet Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, havalimanlarında pist güvenliğinin yerli ve milli olarak geliştirilen FOD...

PTT AŞ ve Türk Kızılay Güçlerini Birleştirdi

PTT AŞ ve Türk Kızılay Güçlerini Birleştirdi PTT AŞ ve Türk Kızılay arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Kaybetmek Bazen kazanmaktır10 Nisan 2019

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık