ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

MHP YALOVA İL BAŞKANI M. NECATİ VURAL'IN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

MHP YALOVA İL BAŞKANI M. NECATİ VURAL'IN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Tarih 18 Mayıs 2018, 10:53 Editör Dursun DEMİR

MHP Yalova İl Başkanı Mehmet Necati Vural 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Vural'ın mesajı alağıdaki gibidir;
Saygıdeğer Yalova halkı ! Kıymetli Gençlerimiz !
”Ben gerektiği zaman, en büyük hediyem olmak üzere Türk milletine canımı vereceğim.” diyerek, Türk milleti için canını ortaya koymaktan hiç çekinmeyen, her türlü zorluğa katlanan; milletimizin kötü talihini yenmesini sağlayarak dünya tarihinde benzeri görülmemiş izler bırakan; çok yönlü, üstün kişilikli, dealist, ileriyi gören liderimiz Gazi Mustafa Kemâl Paşa’mız Türk milletinin kurtuluşunu evvel Allah sonra Anadolu’da görerek 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı… Sonrasında ise Havza, Amasya, Erzurum, Sivas, Ankara başta olmak üzere adım adım Anadolu’yu dolaşarak Türk milletiyle bütünleşti… Vatanımızın bölünmez bir bütün olduğunu bütün dünyaya ilan etti.

“Yurt toprağı! Sana her şey fedâ olsun. Kutlu olan sensin. Senin için fedâîyiz.”dedi…
“Vatanın her karış toprağı vatandaş kanıyla sulanmadıkça terk olunamaz.”dedi…
“Ya istiklâl, ya ölüm !” dedi…
 Dediklerini yaptı; ezelî ve ebedî düşmanlarımızı yurdumuzdan kovdu…
 Türk milletinin her kesimini kucaklayan bir halk adamıydı…”Millete efendilik yoktur, hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.” dedi ve bütün ömrü boyunca Türk milletine hizmet etti, bunu şerefli bir görev saydı…
 Gazi Mustafa Kemal Paşa’mız, Türk milletine, çocuklarımıza, gençlerimize güvendi, inandı…
 Köylümüze, askerimize, polisimize, öğretmenlerimize, işçilerimize, esnâfımıza, sanatçılarımıza, sporcularımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza ve gençlerimize… Kısacası toplumumuzun bütün kesimlerine değer verdi, destek oldu. Çünkü O, bir Hakk adamıydı, halk adamıydı… Halkı için uğraştı, halktan birisi gibi davrandı ve yaşadı… Diyordu ki:”Benim için en büyük makam ve ödül, Türk milletinin bir ferdi olarak yaşamaktır.”
 
Atatürk demek; vatan demektir, bayrak demektir, ezân demektir, istiklâl demektir, özgürlük demektir, aydınlık demektir, çağdaşlık demektir. Atatürk demek; doğulusuyla batılısıyla, kuzeylisiyle güneylisiyle Türk milleti demektir… Gazi Mustafa Kemâl Paşa’mız, silah arkadaşları, şehitlerimiz, gazilerimiz ile birlikte bizim için kurduğu, bizim de yükseltmek zorunda olduğumuz pırıl pırıl Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ve ilkelerini Türk gençlerine emânet etti… “Ya istiklâl, ya ölüm !” dedi ve O, hiç ölmedi… Ölmeyecek de… Türk milletinin düşüncelerinde, gönlünde sonsuza kadar yaşayacaktır…
 
 Türk milletinin asil evlatları, sevgili gençlerimiz,
 Mevcut şartlarda, özellikle sizlere büyük görevler düşmektedir. Çünkü Atatürk, gençliğe hitabesinde, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, sonsuza kadar koruma ve savunma görevini Türk gençliğine birinci vazife olarak vermiş ve cumhuriyete karşı yönelebilecek çok yönlü, iç ve dış tehlikeleri dile getirmiş, iç ve dış düşmanlara karşı da uyanık olunması gerektiğini belirtmiştir. Türk gençliğinin görevi, şartlar ne olursa olsun, her zaman cumhuriyeti korumak ve kollamaktır. Türk milletini sonsuza kadar mutlu ve huzurlu yaşatmak için bu şarttır. Bu görevlerinin bilincinde olan gençlerimizi gönülden kutluyoruz.
 
Saygıdeğer Yalova halkı ! Kıymetli Gençlerimiz !
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı şanla, şerefle kutlayalım !
 
YA İSTİKLÂL, YA ÖLÜM ! haykırışı ile dünyâya meydan okuyup vatanımızı kurtararakTürkiye Cumhuriyeti Devleti’mizi kuran Büyük Önderimiz Atatürk’ü, silâh arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yolundan ayrılmayacağımızı bir kez daha vurgulayarak, yüce anısı önünde saygıyla eğiliyor ve diyoruz ki:
 
Türk milletinin şerefli evlatları olarak, şehitlerimize, gazilerimize, vatanımıza, bayrağımıza, ezânımıza, Cumhuriyetimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkacağız… Millî bayramlarımızı, dinî bayramlarımızı ve asil Türk milletini sonsuza kadar yaşatacağız.
 
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE…
MEHMET  NECATİ VURAL 
Milliyetçi Hareket Partisi Yalova İl Başkanı

Bu haber 1494 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

BAŞKAN SALMAN MAHALLE KOMİTELERİ HAKKINDA MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ

BAŞKAN SALMAN MAHALLE KOMİTELERİ HAKKINDA MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında kentin 14 mahallesinin muhtarları ile düzen...

MUHTARLARDAN BAŞKAN SALMAN’A TEBRİK ZİYARETİ

MUHTARLARDAN BAŞKAN SALMAN’A TEBRİK ZİYARETİ Aynı partiden 2 kez üst üste seçim kazanan Vefa Salman’a tebrik ziyaretleri devam ediyor.
Haftasonu geldi yine...18 Ağustos 2019

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık