ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

TOPÇULAR;

TOPÇULAR; "BAŞBUĞUMUZU UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ"

Tarih 04 Nisan 2018, 03:06 Editör Dursun DEMİR

Milliyetçi Hareket Partisi Yalova İl Başkanlığı, Kurucu lider merhum Alparslan Türkeş'in vefatının 21. Yılı sene-i devriyesi nedeni ile bir anma mesajı yayınladı.

Yalova İl Başkanı Hasan Topçular'ın mesajı aşağıdaki gibidir;
“MHP kurucusu  Ülkücülerin ve Türk dünyasının Başbuğ’u merhum Alparslan Türkeş’i  ölümünün 21.yılında rahmet ve minnet ile anıyor aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz."

"Dünya Türklüğü’nün gönlüne Türklük sevgisi ve İslam ahlakı aşılayan rahmetli  Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i  Hakka yürüyüşünün 21. Yılında rahmet ve minnetle anıyor,aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz.Bütün hayatını davasına adayan,Gerçek bir dava Adamı olan Merhum Başbuğumuz  Alparslan Türkeş, Mustafa Kemal Atatürk’ün ardından milli devlet ve milli kimliğin geniş kitleler tarafından benimsenmesine yol açan bir siyaset adamı olarak tarihin sayfasındaki yerini almıştır. 

Hayatını Dünya Türlüğü’nün ,Türk milletinin mutluluğu ve aydınlık geleceğine adamıştır." 
"Merhum Başbuğumuz  Alparslan Türkeş, Türk gençliğine milli ve manevi ruhu aşılayarak, Türk dünyasına hizmet aşkıyla dolu Milyonlarca Ülkücü nesiller yetiştirmiştir. Başbuğumuzun, iki önemli büyük eseri vardır. Birincisi Türk siyasi hayatında milliyetçiliğin tek siyasi gücü, Türk Milletinin teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi, İkincisi ise büyük umutlarla yetiştirdiği ve geleceğimizi  emanet ettiği Milyonlarca Ülkücü Türk Gençliği’dir, Ülkü Ocaklarıdır.
Merhum Başbuğumuz  Türkeş’in bize bıraktığı en önemli miraslarından birisi Ülkü Ocakları diğeri ise Başbuğ Alparslan Türkeş’in ve onun misyonunu sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi’dir. 

Merhum Başbuğumuzun bize emaneti olan bu iki önemli mirası her ne pahasına olursa olsun Türk Milliyetçileri olarak bugüne kadar yaşattık bundan sonra da yaşatmaya devam edeceğiz. Rahmetli Başbuğumuzun dediği gibi ülkücünün siyasi adresi  Milliyetçi Hareket Partisidir, Buradan da şu anlaşılmalıdır ki Ülkücü olduğunu iddia edip başka siyasi partilerde boy gösterip, Milliyetçi Hareket Partisinin yolunu tıkamaya çalışanların hiç biri ülkücü değildir. Biz merhum Başbuğumun gösterdiği doğru istikamette, doğru adreste siyasi hayatımızı sürdürmekteyiz sürdürmeye de devam edeceğiz. 

Biz yönünü rüzgâr tahin edenlerden değiliz Yolumuz Merhum Başabuğumuz ve Lider Devlet BAHÇELİ’nin yoludur.   
Merhum başbuğumuzun şu sözlerini tekrarlamak isterim,  “Ülkücüler, insanlık alemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır. Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır. Hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin ve yere düşürmeyin.”

Merhum Başbuğumuz, Türk milletine hizmet etmeyi ömrü boyunca vazife bilmiş, CUMHURİYET Tarihinin yetiştirdiği ender bir şahsiyettir. Türk milliyetçiliği fikriyatını fiiliyata geçirerek devlet yönetimi ile tanıştıran eşine rastlanmamış devlet adamı ve “BAŞBUĞ” unvanını almış tek şahsiyettir. Türk Milletine, Türkün değerlerinin tamamına saldırıların bütün hızı ile sürdüğü, Milliyetçiliğin ve Türklüğün ayaklar altına alınmak istendiği devşirmelerin ve ihanetin yol başçılarının kol gezdiği, Vatanımızın bölünmezliği tehlikeye girdiği, Gencecik fidanlarımızın her gün kahpece Şehit edildiği bu günlerde, sizin yolunuzdan ayrılmadan bize teslim ettiğiniz, Şeref ve namus saydığımız Üç hilali bayrağımızı, Liderimiz Devlet BAHÇELİ ile birlikte daha yükseklere dikmeye,Ülkemizin Bölünmez bütünlüğünün teminatı olmaya devam etmeye kararlıyız.

Emin olun Başbuğum, her türlü hile ve entrikanın döndüğü, emanet ettiğiniz partimizi devşirme operasyonunu ile ele geçirmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız. Sizden aldığımız ülkücü terbiye ve nasihatler doğrultusunda Türk dünyasının ve Aziz milletimizin teminatı olan partimizi, bize emanet ettiğiniz Liderimiz Devlet BAHÇELİ’NİN önderliğinde iktidar yaparak, ülkemizi bu karanlık gidişattan kurtarmak tek hedefimizdir. Emin olun ki Başbuğum bizi bu hedeften ölüm bile ayıramaz...

Türk Töresi ve İslam ahlakının gelecek nesillerin benimsemesi için, geceli gündüzlü çalışan, Bütün ömrünü Türk milletinin geleceğine adayan, Ezanımızın susmaması, Bayrağımızın inmemesi için, Tek dil, tek Devlet, tek Bayrak ülküsüyle yaşayan ve yaşatan, Türk Dünyasının Tek Başbuğu, Merhum Alparsan TÜRKEŞ’i  Hakka yürüyüşünün 21.yılında rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygı ile selam duruyoruz. Emanetin emin ellerde sen Rahat uyu Başbuğum,Ruhun şad mekanın cennet olsun."

HASAN TOPÇULAR
MHP YALOVA İL BAŞKANI  

                                                                               


 
  

Bu haber 1710 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Yalova Belediyesi Tam Kadro Sahada

Yalova Belediyesi Tam Kadro Sahada Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Yalova Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları, eksiklikleri ve vatandaşl...

BAŞKAN SALMAN MAHALLE KOMİTELERİ HAKKINDA MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ

BAŞKAN SALMAN MAHALLE KOMİTELERİ HAKKINDA MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında kentin 14 mahallesinin muhtarları ile düzen...
İnsan Oğlu'na, Doğaya Sahip Çıkması Emredildi22 Ağustos 2019

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık