ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
2. Dönem Teknik Destek Programı Kapsamında İlk İmzalar Atıldı

2. Dönem Teknik Destek Programı Kapsamında İlk İmzalar Atıldı

Tarih 23 Mayıs 2017, 17:04 Editör Dursun DEMİR

Dursunbey İlçe Eğitim Müdürlüğü’nün “Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi” için GMKA hizmet binasında imza töreni düzenlendi.


Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında, 2. Döneme ait başvurularından başarılı bulunan 12 Teknik Destek Projesinin ilki olan, Dursunbey İlçe Eğitim Müdürlüğü’nün “Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi” için GMKA hizmet binasında imza töreni düzenlendi.

 

2. Dönem Teknik Destek Programı ilk imza törenine Dursunbey İlçe Eğitim Müdürü Ümit GÖKDEMİR, proje koordinatörü ile GMKA Genel Sekreter Vekili Kasım ÖZEK, Proje Yönetim Birimi Başkanı Abdullah GÜÇ ve Ajans uzmanlarından Tuğba BOZKURT katılım sağladılar.

 

Özek 2. Dönemin ilk Teknik Destek Projesi için atılan imzada, “Ajans olarak bizler bölgemizin her alanındaki işlerin niteliğinin arttırılmasının öneminin bilincindeyiz. Bir insan nitelikli ise, yetiştirilmiş ise, kendini geliştirmiş ise verdiği hizmetin kalitesi de daha iyi oluyor. Milli eğitim olarak sizler de yeni öğrendiğiniz bilgileri, teknik ve becerileri çocuklarımıza aktararak bunu başarmış oluyorsunuz.” diye konuştu.

 

Şu ana kadar ki verilen tüm Teknik Destek sayısının 166 proje olduğuna değinen ÖZEK, “Mesela yenilikçi, Ar-Ge içeren, tasarım kucaklayan, bilgi üreten bir nesil olması gerekiyor ki bölgesel kalkınmada ve dolayısıyla ulusal kalkınmada bir adım ileriye gidelim. Teknik Destekteki amacımız bu. Ajansımız kurulduğundan beri verdiğimiz Teknik Destekten vazgeçmedik. Çünkü ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ diye bir söz var. Buna Ajans olarak inanıyoruz ve her şeyin başının insan yetiştirmekten geçtiğini biliyoruz. Bu projenin de yeni öğrenim metodları ve yeni tekniklerin gençlere öğretme konusunda çok yararlı olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

 

Teknik Destekte bir sınırlamanın olmadığından, her zaman Teknik Destek projelerini kabul edildiğinden bahseden Özek, bu projenin de hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasına son verdi. İmzaların atılmasından sonra fotoğraf çekiminin ardından tören sonra erdi.

 

Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi

 

“Psikolojik Testler Uygulayıcı Eğitimi” Teknik Destek Projesi kapsamında Okul ve kurumlarda uygulanmakta olan Bireyi Tanıma Test ve Envanterleri konusunda Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerin daha nitelikli bir değerlendirme yapmalarının sağlaması, öğrencilerin görüşme/danışma dışı faaliyetler ile tanınmasına olanak veren, elde edilen veriler ile bireyi tanıma konusunda önemli bir yere sahip olan yaklaşımları içermesi amaçlanıyor.

 

Psikolojik testler, davranış örneklemlerini ölçme ve değerlendirme yolu ile gelecekteki davranışları tahmin etme amacını taşıyor. Bireyi tanımanın önemli bir parçası olan psikolojik test ve envanterlerin kullanım amacı; bireylerin zihinsel, duygusal, sosyal, dil ve psikomotor gelişimlerini değerlendirmek; kişiliklerini, tutumlarını, davranışlarını, becerilerini, mesleki eğilimlerini standart koşullar altında gözlemleyip tanımak. Daha sonra gözlemler ve test sonuçları ile edinilen bilgiler bir araya bütüncül bir yaklaşımla rehberlik hizmetlerinin süreci belirleniyor ve bu çalışmalar sonucunda nasıl bir yol izleneceğine öğrencilerle birlikte karar veriliyor.

 

Bu haber 1725 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BALIKESİR

“BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi” Projesi Çalışmaları Başladı

“BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi” Projesi Çalışmaları Başladı “Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ile Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi arasında imzalanan sözleşme sonrasında...

Yeni Yılda Sındırgı Beyaza Büründü

Yeni Yılda Sındırgı Beyaza Büründü Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde 2019 un ilk gününde etkili olan kar yağışı doğal şehre beyaz örtü ile ayrı bir güze...
Olan Bitenden Haberimiz Yok!...16 Temmuz 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık