ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

BECAN; ELEKTRİK ENERJİSİ TEDARİK SÖZLEŞMELERİ ÖNEMLİ...

BECAN; ELEKTRİK ENERJİSİ TEDARİK SÖZLEŞMELERİ ÖNEMLİ...

Tarih 16 Haziran 2016, 04:43 Editör Dursun DEMİR

Son günlerde çeşitli firmaların temsilcileri iş yerlerini ve evleri ziyaret ederek belirli bir indirim oranı sağlayacaklarını belirterek kişi ve şirketlerle sözleşme yapmak istemektedir.

Temiz, sürekli, kaliteli ve ekonomik elektrik enerjisi kullanmak herkesin temel hakkıdır. Ancak dağıtım firmaları ile yapılacak sözleşme maddelerine imza atmadan ilgili maddelerin okunması önem arz etmektedir. Maalesef enerji dağıtım firmalarının satış temsilcileri yapılacak sözleşmenin ayrıntıları hakkında bilgi aktarmadan doğrudan sözleşmeyi imzalatmakta buda sonrasında bir takım sıkıntılar yaratmaktadır.

Kapı kapı dolaşarak kendi şirketleri ile anlaşılması halinde indirim sağlayacaklarını belirten temsilciler, Perakende Elektrik Satış Sözleşmesi" vermekte ve bu sözleşme üzerinde yer alan kısımları doldurup   imzalamalarını istemektedir. Söz konusu sözleşme ayrıntılı olarak incelendiğinde, bir çok açıdan tamamen tüketicinin aleyhine olup, tüketicileri ekonomik, hukuksal bir takım taahhütlerin altına sokmaktadır, buna bağlı olarak mağduriyetlerin yaşanılması kaçınılmazdır.

Bu sözleşme 2 (İki) yıllık bir süreyi kapsamaktadır. Dolayısıyla tüketici, iki yıllık bir süre içerisinde, başka bir tedarikçi ile anlaşamayacak. Sözleşme bitim tarihinden 60 (Altmış) gün öncesine kadar sözleşmenin feshedileceğine dair yazılı bildirimde bulunmadığı sürece sözleşme  1 (bir) yıl daha uzamakta ve tüketicinin mağduriyeti devam ettirilmektedir.

Ayrıca sözleşmenin feshi ve fesih tazminat bedeli başlıklı madde de “Tüketici sözleşme süresi içerisinde herhangi bir zamanda sözleşmeyi sona erdirdiği takdirde sözleşme çerçevesinde tahakkuk ettirilecek en yüksek elektrik faturasının iki (2) katı tutarında fesih tazminat bedeli ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. İfadesi yer almaktadır. 

Bu maddeler yüzünden mevcut tedarikçinizi değiştirip başka bir dağıtıcı firma ile sözleşme imzalamanız halinde ciddi bir maddi yükle karşı karşıya kalınması kaçınılmaz olmaktadır.Bu nedenle tarafınıza farklı firmalardan gelen elektrik satış temsilcilerinin sunacağı imkanların yanında imzalayacağınız sözleşmenin hükümlerinin de dikkatlice okunması ileride herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için önemlidir.

Kamuoyunun bilgisine önemle sunulur.


Saygılarımla


Tahsin BECAN
YTSO Yönetim Kurulu Başkanı 

Bu haber 2012 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yalova Haber

Yalova'da Özel Halk Otobüsleri Seferden Kaldırıldı

Yalova'da Özel Halk Otobüsleri Seferden Kaldırıldı Yalova Minibüsçüler Odasına ait olan YAMİNTAŞ Halk otobüslerinin sefer yapması mahkeme kararı ile durduruldu.

Akıllı Belediye Binası Basına Tanıtıldı

Akıllı Belediye Binası Basına Tanıtıldı Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımyla açılışı gerçekleştirile...
Kuruyan sadece bir leb olsaydı, Kader suçlanmazdı.31 Ocak 2019

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık