ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

Yalova'da Su Sayaçları Akıllanıyor

Yalova'da Su Sayaçları Akıllanıyor

Tarih 12 Nisan 2015, 09:40 Editör Dursun DEMİR

Yalova Belediyesi’nden Akılı Sayaç ile “Suda Kazanç-Faturada Düşüş”dönemi.

YALOVA BELEDİYESİ AKILLI SAYAÇ UYGULAMASINA BAŞLADI.

Yalova Belediye Meclisinin 06.11.2014 tarih ve 224 no’lu kararı ile Yalova Belediyesi Akıllı Sayaç uygulamasına başladı.

Öncelikli olarak su şebekesindeki kayıp ve kaçakların önüne geçilecek olan bu uygulama ile; kiracıların mal sahibi veya önceki kiracı adına su kullanmasını önleyerek, mal sahibi ve  kiracı arasındaki ihtilaflarını çözecek. Depozit iadesinde tutarın güncellenmemesi nedeniyle depozitin değer kaybı ile ilgili vatandaş şikâyetlerini ortadan kaldıracak. Abone ne kadar su harcaması yaptığını ve daha ne kadar yapabileceğini her an kontrol edebilecek. Aynı zamanda abonelerin satın aldıkları kredi miktarı kadar su sarfiyatı yapmaları sağlanmış olacak.

Abonenin su borcunun bulunması akıllı su sayacına geçiş için engel teşkil etmeyecek. Borçlu abonelerin akıllı su sayacına geçişte mevcut borçları da bir ödeme planına bağlanacak.Akıllı su sayaçlı aboneler tükettikleri su tarifesinin en alt kademesinden ücretlendirilecek.

 

Yalova Belediyesi’nden Su Kaybına Karşı Mekanik Sayaç Yerine Akıllı Sayaç Uygulaması

Uygulama kapsamında mekanik sayaçlar önümüzdeki süreçte akıllı sayaçlar ile değiştirilecek. Uygulama ilk etapta yeni binalarda başlanacak, daha sonra kademe kademe tüm abonelerde uygulanacak. Aboneler sayaçları bu firmalardan doğrudan kendileri alacaklar ancak sayaçlar Yalova Belediyesi  görevlilerince yerine takılacak. Protokol yapılan firmalar, 2015 yılı sonuna kadar Akıllı Su Sayaçları KDV dâhil 212,40 TL den daha yüksek bir fiyata satmayacak ve kredi kartına taksit uygulaması ile vatandaşa kolaylık sağlanacak.

Çevre Dostu Uygulama

Akıllı sayaç uygulaması, kontrollü su tüketimi bilincini de ön plana çıkarmayı hedefleyerek,kentimizdeki susuzluk  problemini de azami ölçüde ortadan kaldırması düşünülen çevre dostu bir uygulamadır.

Yalova Belediye Meclisince belirlenen 2015 yılı su satış tarifesi gereğince faaliyet grupları itibariyle kademeli tarife uygulanacak. Bu uygulama, aylık su tüketimi 10 m3 ten fazla olan meskenler ile diğer tüm abonelere ve özellikle de ticarethanelere büyük avantaj sağlayacak. Ayrıca akıllı su sayaçlı abonelerden depozit bedeli alınmayacak. Tüm bu çalışmalarla birlikte 2015 yılı için mevcut abonelerin Ticarethanelerde % 40, meskenlerde % 20 oranında değişim öngörülüyor.

Bu haber 2315 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

1,2 milyar dolarlık sektörün Yalovalı temsilcileri kahvaltıda buluştu!

1,2 milyar dolarlık sektörün Yalovalı temsilcileri kahvaltıda buluştu! Tarsus Türkiye bünyesindeki CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği i...

Elektrik üretim tesisi açılıyor

Elektrik üretim tesisi açılıyor YAKAB Elektrik Üretim Tesisinin açılışı, 30 Kasım 2018 Cuma Günü saat 14:30’da törenle gerçekleştirilecek.
Kuruyan sadece bir leb olsaydı, Kader suçlanmazdı.31 Ocak 2019

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık