ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

İş Dünyasına Yön Verenler Ödüllendirildi

İş Dünyasına Yön Verenler Ödüllendirildi

Tarih 26 Aralık 2010, 22:09 Editör Dursun DEMİR

Thermalium Wellnes Park Otelde düzenlenen İş Dünyasına Yön Verenler 2010 Ödül Töreninde Üyelikte 40. Yıl anısına, Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi ve İhracat dallarında kurum ve kişilere plaketleri verildi.

Thermalium Wellness Park Otel’de 25 Aralık 2010 tarihinde düzenlenen “İş Dünyasına Yön Verenler 2010” Ödül Töreninde “Üyelikte 40. Yıl” anısına, Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi ve İhracat dallarında kurum ve kişilere plaketleri verildi.

Törene; TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tanıl Küçük, Yalova Valisi Dursun Ali Şahin, Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Yalova il protokolünden çok sayıda katılımcı, çevre illerin Oda/ Borsa Başkanları ile YTSO Üyeleri katıldı.

Törenin ilk konuşmasını yapan YTSO Meclis Başkanı Mehmet Gürel “Dünya piyasalarına yön veren en önemli dinamik özel sektördür. Özel sektör var olmadan istihdam ve kalkınmanın sağlanması mümkün değildir. Özel sektörün sağlıklı olması için devlet bürokrasisinin aktif, siyayetçinin etkin ve hukukun ise bağımsız olması şarttır. Zayıf ve güçsüz bir özel sektör, zayıf bir Türkiye demektir” dedi.

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Celal Özel ise konuşmasına törene katılanlara teşekkür ederek başladı. Özel, “İçinde bulunduğumuz bu dönemde çok fazla başarı hikâyelerine ihtiyacımız vardır. Bu başarı hikayelerini destekleyecek en önemli konu kurumların ortak olarak hareket etme gayreti göstermeleridir. Yalova’nın ekonomik gelişimi için tehdit olarak görülen ana konu yatırımları destekleyecek yaklaşımların olmamasıdır. Bir an önce mevcut yatırımların desteklenmesi ve geliştirilmesi, yeni yatırımcılar için uygun ortamların oluşturulması gerekmektedir. Bunların yanında yatırım için alt yapıyı oluşturacak önemli sorunlardan bahsedersek;
-Yürürlüğe giren 1/25000 Çevre Düzen Planlarının yatırım yapılmasına imkan verecek ve yatırımcıyı prosedürlerle uğraştırmayacak, alt ölçek planlarının bir an önce yapılarak yürürlüğe girmesi gerekmektedir. Çünkü Yalova’nın yatırımcıya şiddetle ihtiyacı olduğu bir gerçektir.
-Yürürlükte olan yeni teşvik sistemi, Yalova’nın ekonomik ivmesinin artmasını sağlayacak yatırımlar için yetersiz kalmaktadır.

-Tersane yatımlarının kriz dönemine denk gelmesi sektörün Yalova’daki gelişimine büyük ölçüde sekte vurmuştur.

-Süs Bitkileri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin bir an önce faaliyete geçmesini bekliyoruz.

-Turizm potansiyeli yüksek olan Yalova’nın bu avantajını değerlendirecek düzenlemelere ihtiyacı vardır.

-Yalova Üniversitesi yerleşkesinin yer sorununun bir an önce çözülmesi, üniversitenin gelişimini sağlayacaktır” sözleriyle birlikte YTSO olarak çözüm bulma veya çözümü hızlandırma adına bu sorunları çeşitli platformlarda sürekli olarak dile getirdiklerini yineledi.

“YTSO olarak sektörün sözcülüğünü en güçlü şekilde yapabilmek için yüksek bir imaj ve güçlü kurumsal yapının gerekliliğinin farkında olarak kendilerine belirledikleri üç temel stratejinin; “Üyelerimizle iletişimin üst düzeye çıkarılması, Odanın sürdürülebilir kurumsal yapıya kavuşturulması ve Yalova’nın sürdürülebilir ekonomik gelişiminin sağlanması” olduğunu ve bu amaçların YTSO 2010–2013 Stratejik Planında hedef ve uygulamalarının yayınlandığını belirterek “Oda mevzuatının en önemli maddelerinden olan üyelerle iletişimin geliştirilmesi ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üretilmesi için YTSO Üye Profil çalışması ile üyelerimizin iletişim bilgileri başta olmak üzere birçok veri raporlanarak yönetim stratejilerimize yön verecek bilgilere dönüştürülmüştür” dedi.

“Kurumlar ve gelir vergisi ödemelerinde dereceye giren, en fazla ihracat yapan kuruluşlar ve Odamızın 40 yıllık üyeleri,  sizler iş dünyasına Yalova’da olumlu olarak yön verdiğiniz için biraz sonra alacağınız ödüllerin çalışmalarınızda başarınızı artıracak bir motivasyon unsuru olmasını diliyorum. Ortak akılla atacağımız her adımın bize bugün yaşanan sorunları aşmamızı sağlayacak en önemli etken olduğuna inanıyorum. Krizlerin kalıcı olmadığı bilinci içinde yolumuza devam etmek zorundayız” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Marmara Bölgesinin kısa süre içerisinde tek bir şehir olacağına değinen Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal ise, “Yalova tek şehre dönecek. Marmara Bölgesi’nin içerisinde merkezi bir il olacak. Yalova bu anlamda geleceği parlak olan bir il. Bizim bir süredir dile getirdiğimiz bir konu var. O da Yalova’da üretim yapan dev firmalar var. Onlar bugün ödül alanlar arasında yok. Zira üretimlerini Yalova’da yapsalar da merkezleri İstanbul’da olduğu için vergilerini de orada ödüyorlar. Biz bu dev şirketlerin merkezlerini üretim yaptıkları yere taşımalarını istiyoruz. Yine Yalova’da bir OSB yok. Ancak yıllar önce tescili alınan bir Bilişim OSB mevcut. Ancak bu OSB’yi bir türlü hayata geçiremiyoruz. Zira bürokrasiye kurban gidiyor. Biz Bilişim OSB’yi kurmak için devletten bir kuruş talep etmememize rağmen bu konuda bir ilerleme kaydedemiyor ve bürokratik anlamda tıkanıyoruz” diye konuştu.

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada: “Türkiye olarak dünyanın en büyük 16’ncı ekonomisiyiz ve hepimiz bununla gurur duymalıyız. Bundan 30 yıl önce 25’nci büyüktük. Önümüze eğer bir hedef koymuşsak bazı düzeltmeler yaparak yolumuza devam etmeliyiz.

Güneş tekrar doğudan doğmaya başladı. Eğer güneş bizim üzerimize geldiği zaman biz hazır olursak güneşi tekrar yakalaşmış olacağız. Güzel bir söz var 'Tarih hazır olanlara güler' eğer sizler hazırsanız müthiş bir şans üzerimize doğru geliyor.

Dünya üretim merkezi geçen yüzyılda Türkiye'nin batısındayken şimdi Türkiye'nin doğusuna geçti. Dünya üretiminin yüzde 51’i Türkiye'nin doğusunda. Şöyle etrafımıza bakalım 9,4 trilyon dolarlık bir pazar bize bakıyor. 3 saatlik mesafede bu. Müthiş bir fırsat var. Türkiye, İtalya ve Çin'in arasındaki en büyük sanayi ülkesi. Bunu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.'' Dedi.

Törende, Gelir ve Kurumlar Vergisi, ihracatta başarı sağlayan kuruluşlar ile Üyelikte 40. yılını dolduran Üyelere onur ödülleri verildi. YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Celal Özel tarafından TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na “İş Dünyasına Yön Verenler 2010” Ödül Törenine teşriflerinden dolayı bir tablo hediye edilerek, tören düzenlenen kokteyl ile son buldu.

     

Bu haber 3804 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

1,2 milyar dolarlık sektörün Yalovalı temsilcileri kahvaltıda buluştu!

1,2 milyar dolarlık sektörün Yalovalı temsilcileri kahvaltıda buluştu! Tarsus Türkiye bünyesindeki CYF Fuarcılık tarafından SÜSBİR (Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği) işbirliği i...

Elektrik üretim tesisi açılıyor

Elektrik üretim tesisi açılıyor YAKAB Elektrik Üretim Tesisinin açılışı, 30 Kasım 2018 Cuma Günü saat 14:30’da törenle gerçekleştirilecek.
Kuruyan sadece bir leb olsaydı, Kader suçlanmazdı.31 Ocak 2019

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık