ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

SUGEM'den Yoğun Mesai

SUGEM'den Yoğun Mesai

Tarih 12 Ekim 2011, 12:08 Editör Kahraman Memiş

Sugören gençlerinin demokratik katılımını sağlayarak temsil kabiliyetini geliştirmek, kendi potansiyellerini ve güçlerini keşfederek geliştirmelerini sağlamak, gençleri bir çatı altında toplayarak ve birlikte güzel organizasyonlar yapma amacıyla geçtiğimiz ay kurulan Sugören Gençlik Meclisi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Sugören gençlerinin demokratik katılımını sağlayarak temsil kabiliyetini geliştirmek, kendi potansiyellerini ve güçlerini keşfederek geliştirmelerini sağlamak, gençleri bir çatı altında toplayarak ve birlikte güzel organizasyonlar yapma amacıyla geçtiğimiz ay kurulan Sugören Gençlik Meclisi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

SUGEM, Gençlik Projeleri Hakkında Bilgi Edindi
 
Yalova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi (YADİM) tarafından 9 Ekim Pazar günü saat 9:30'da Yalova Öğretmenevi'nde düzenlenen "Gençler İçin Avrupa Fırsatları" başlıklı bir panele Sugören Gençlik Meclisi üyeleri Ali SERİN, Erhan TAŞÇI, Mustafa BOLAK ve Orhan TAŞÇI'da katılarak SUGEM'in paydaş olabileceği gençlik projeleri hakkında biligler edindi.

Tanışma ile başlayan toplantıda YADİM Koordinatörü Gülgönül Bozoğlu'nun toplantının beklentileri hakkında bilgiler vermesinden sonra Eurodesk, Gençler için Avrupa Fırsatları,SWOT Analizi – Bölgesel Önceliklerimiz?,Proje Yazım Grupları Oluşturulması – Proje Hazırlığı gibi konularda bilgiler verildi.Bozoğlu: SUGEM'e AB Gençlik Projeleri KOnusunda Yardımcı Olmaya Hazırız

Avrupa Birliği ve Ulusal Ajans tarafından desteklenen gençlik projeleri hakkında bilgiler veren YADİM Koordinatörü Gülgönül Bozoğlu, özellikle gençlik projelerinin amacı, başvuru şartları ve başvurularda izlenecek yol hakkında açıklamalarda bulundu.YADİM’in eğitim, bilim ve kültür alanlarında ulusal ve sınır ötesi işbirliğinin arttırılmasını amacıyla kurulduğunu ve Yalova Üniversitesi’nin kurulan ilk birimi olduğuna dikkat çeken Bozoğlu, Dış İlişkiler Merkezi Birimi ‘nin EURODESK iritbat noktası olarak çalıştığını ve Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı konusunda da akredite olduğunu dile getirdi. Sunumunun sonunda Bozoğlu gençlerin gençlik projeleri hakkında kafalarına takılan her türlü soruyu kendilerine yöneltebileceğini ifade etti.

"SUGEM'i Gençlik Projelerinde Görmek İstiyoruz"

Daha önce Sugören'de düzenlenen "AB Gençlik Projeleri" Paneline katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu,Sugören Köyü’nü Yalova’da pilot köy olarak seçtiklerini ve organik tarım, süt ürünleri, el sanatları, temiz enerji başta olmak üzere birçok alanda Yalova Üniversitesi olarak Sugören için proje üretmeye çalıştıklarını belirterek, ülkenin yarını gençlerin akıllarında gençlik projeleri konusunda birer fikir oluşturmayı amaçladıklarını ifade etmişti.

Gülgönül BOZOĞLU da SUGEM'i ve üyelerini mutlaka projelerde birer gönüllü ve katılımcı olarak gençlik projelerinde görmek istediğini dile getirdi.Mustafa BOLAK:"En kısa zamanda yol haritamızı çizeceğiz"

Panelin çok verimli geçtiğini belirten SUGEM Üyesi Mustafa BOLAK da "Gençlik projeleri hakkında çok önemli kazanımlar elde ettik. Bunların her birini vakit kaybetmeden Sugören Gençlik Meclisi adına kullanmak istiyoruz. AB tarafından kapsamlı ve güzel projelere destek veriliyor. Bizim de SUGEM olarak ilk günden hedeflerimiz büyük olduğundan dolayı en kısa zamanda resmi dernek olma yolunda adım atmayı düşünüyoruz. SUGEM olarak Kurban Bayramında yapılacak olan toplantıda en kısa vadeli yol haritasını çizeceğiz" diyerek YADİM Koordinatörü Gülgönül BOZOĞLU ve Erhan KONUK'a teşekkürlerini sundu.

******************************************************************************************************

SUGEM Hocalarını Unutmadı
 
Sugören Gençlik Meclisi Cami ve Din görevlileri haftası olarak kutlanan haftada Sugören gençliğinin her birinde emeği olan Sugören Köyü İmamları Mehmet SEVİMLİ ve Yakup OCAK'ı unutmadı.

"Hocalarımızı her zaman yüreğimizde çok özel bir yerde"

Zümrüt TAŞÇI, İnci TAŞÇI, Kübra Nur SERİN, Ayşegül YALÇIN, Elif ÇAKICI, Mustafa BOLAK, Ali SERİN, Orhan TAŞÇI ve Ebu Hamza ÖZÇELİK'ten oluşan SUGEM üyeleri iki hocanın da Sugören gençliğinde büyük emekleri olduğunu dolayısıyla sadece bu özel hafta da değil her zaman gönüllerinde çok özel bir yerde bulunduklarını ifade ederek Eser-i Cedide Sanatçısı Osman GÜRSESLİ'nin eserlerinden birer hediye takdim ettiler."Sugören gençleri gurur verici işler yapıyor"

Yıllarını Sugören gençlerinin yetiştirilmesi için harcayan Mehmet SEVİMLİ ve Yakup OCAK da hatırlanmanın kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek, Sugören gençlerinin gurur verici başarılara imza attığını, özellikle eğitim alanında gençlerin her geçen gün kendilerini bir adım ileriye taşımalarından duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Sugören Gençlik Meclisi çatısı altında toplanarak, ortak paydayla çalışmalarda bulunma fikrinin de çok yerinde olduğunu belirten Mehmet SEVİMLİ ve Yakup OCAK, SUGEM'e çalışmalarında başarılar diledi.
**************************************************************************************************

SUGEM'in Yarınları da VOPAK'a Hayır Dedi

Sugören Gençlik Meclisi'nin yarınları, Sugören İsmet KOÇHAN İlköğretim Okulu öğrencileri Şaban BEŞLİ'yi ziyaret ederek çadırı çevre konulu resimlerle süslediler.Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan çadıra ziyarette bulunan SUGEM'in yarınları, çadır önünde Ressam Serpil Mete önderliğinde kimyasal atıklar ile zehirlenecek olan Yalova’yı resimler çizerek anlattılar. SUGEM Üyeleri Erhan TAŞÇI, Orhan TAŞÇI, İnci TAŞÇI ve Fatih DEMİREL'in eşlik ettiği 9 kişilik öğrenci grubunun ziyareti esnasında Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, Başkan Yardımcısı İbrahim Taşçı, Çiftlikköy Ziraat Odası Başkanı Halil Ayvaz ve Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Halit Kapar hazır bulundu.

BEŞLİ :"Herşey yarınlarımıza temiz bir Yalova bırakmak için"

SUGEM üyeleri çocuklar çizdikleri resimleri çadırın etrafına astılar. Ziraat Odası yönetim kurulu başkan yardımcısı İbrahim TAŞÇI ve yönetim kurulu üyeleri bu zorlu mücadelede yanlarında olan çocuklara teşekkür ettiler. Beşli konuşmasında, “Her şey Yalova için ve her şey gelecekteki çocuklara temiz bir memleket bırakmak için. Bu haklı mücadelemizi sürdüreceğiz. Çocuklarımıza bizi destekledikleri ve VOPAK konusundaki hassasiyetleri için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı."VOPAK'a Hayır

Açlık grevini sürdüren Yalova Ziraat Odası Yöneticilerine başarılar dileyen ilköğretim öğrencileri Vopak’ın Yalova’da kurulmasına karşı çıktıklarını belİrterek ziyarette sık sık” VOPAK’a Hayır Sloganlarını attılar. Resim çalışmasına Sugören İsmet KOÇHAN İlköğretim Okulu Öğrencilerinin yanısıra Kardelen İlköğretim okulu, Kirazlı İlköğretim okulu, Esadiye İlköğretim okulu ve Güneyköy İlköğretim okulu öğrencileri de katıldı.

Öğrenciler gün sonunda Ressam Serpil METE'nin işlettiği lokantada makarna partisi vererek günün yorgunluğunu attılar.Serpil METE Sugören'de Resim Kursu Vermeye Hazır

Daha önce Sugören İsmet KOÇHAN İlköğretim Okulu öğrencilerine yağlı boya resim kursu veren ve kurs sonunda öğrencilerin çizdiği resimlerin de yer aldığı "3 Tat 3 Üstat" adlı sergide de yer alan Ressam Serpil METE şartların yeniden oluşması durumunda çok sevdiği Sugörenli genç yeteneklere tekrar kurs verebileceğini belirtti.

Bu haber 3097 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yalova Haber

Yalova'da Özel Halk Otobüsleri Seferden Kaldırıldı

Yalova'da Özel Halk Otobüsleri Seferden Kaldırıldı Yalova Minibüsçüler Odasına ait olan YAMİNTAŞ Halk otobüslerinin sefer yapması mahkeme kararı ile durduruldu.

Akıllı Belediye Binası Basına Tanıtıldı

Akıllı Belediye Binası Basına Tanıtıldı Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımyla açılışı gerçekleştirile...
Kuruyan sadece bir leb olsaydı, Kader suçlanmazdı.31 Ocak 2019

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık