ResimLink - Resim Yükle
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SAAT-TAKVİM

 

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sanayide Kadın Eli

Sanayide Kadın Eli

Tarih 02 Ağustos 2022, 09:16 Editör Dursun DEMİR

TOBB Yalova Kadın Girişimciler Kurulu tarafından “Kadın Varsa Yarın Var” sloganıyla başlatılan “Sanayide Kadın Eli” Yalova Valiliği’nde düzenlenen bir törenle imzalandı.

TOBB Yalova Kadın Girişimciler Kurulu tarafından “Kadın Varsa Yarın Var” sloganıyla başlatılan “Sanayide Kadın Eli” projesi kapsamında, projeye katılım sağlayıp destek veren Yalova Makine OSB ile işbirliği protokolü Yalova Valiliği’nde düzenlenen bir törenle imzalandı.

Yalova Valisi Muammer Erol’un ev sahipliğinde düzenlenen imza törenine YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, TOBB Yalova Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merva Gençer ve Yalova Makine Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir katıldı.

Eğitim almış ancak istihdama katılmamış, özellikle kırsalda yaşayan ve çalışmak isteyen kadınlar ve dezavantajlı kadınların sanayi istihdamına kazandırılması amacıyla TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından başlatılan “Sanayide Kadın Eli” projesi ile ilgili bilgiler veren Başkan Becan, nüfus olarak eşit sayıda olan kadınların istihdamda da sayılarının artırılmasının önemine değinerek, projenin çıkış noktasını bu amacın oluşturduğunu söyledi. İlde kadın istihdamını artırmanın ekonomik anlamda ülkemize ciddi fayda sağlayacağı da belirten Becan, projeye katılarak destek veren Yalova Makine Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir’e teşekkür etti. 

TOBB Yalova Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merva Gençer “Biz Yalova KGK olarak ilimizde kadın istihdamını sanayide artırarak kadının ekonomiye katılımını artırmayı hedeflemekteyiz. Projemizin ilimiz açısından ne kadar önemli olduğunu ifade etmek isterim. Tüm dünyada olduğu gibi, kadınların çalışma hayatına katılması, ülkemizde de sanayileşmeye paralel olarak gelişme göstermiştir.  Aslında ülkemiz kadınlara birçok gelişmiş ülkeden önce seçme ve seçilme hakkı vererek kadının toplum içindeki öneminin altını yıllar öncesinde çizmiştir. Ancak bugün geldiğimiz noktada kadınlarımızın ekonomik hayatta halen yeteri kadar yer alamadığını görüyoruz.  Ülkemizde Kadının iş gücüne katılımı ne yazık ki gelişmiş ülkelerin çok gerisinde yer alıyor. 2021 yılı Türkiye nüfusunun yüzde 49,9’unu kadınlar, yüzde 50,1’ini erkekler oluşturuyor. 2008 yılında kadının işgücüne katılım oranı yüzde 24,5 iken, 2020 yılı verilerine göre kadınlarımızın işgücüne katılma oranı yüzde 30,9’dir. Ülkemizde kadınların işgücüne katılım oranında son yıllarda artış göstermesi umut vericidir” dedi.

Bu haber 709 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

Tıbbi Bitkilerin Üretim Olanakları ele alındı

Tıbbi Bitkilerin Üretim Olanakları ele alındı Yalova'nın Altınova ilçesinde düzenlenen 9. Tıbbi Aromatik Bahçe Günleri'nde, Güney Marmara Bölgesinde Tıbb...

Kadın istihdamı daha da artacak

Kadın istihdamı daha da artacak Başkan Oral: kadın istihdamının artırılması konusunda ciddi projeler yapıyoruz…
Lafa bakarım laf mı diye,bir de söyleyene bakarım adam mı diye...25 Ağustos 2022

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık