ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Anneler Günü Mesajları

Anneler Günü Mesajları

Tarih 07 Mayıs 2011, 10:43 Editör Kahraman Memiş

Anneler Günü Mesajları

BELEDİYE BAŞKANI YAKUP B. KOÇAL' IN ANNELER GÜNÜ MESAJI
 
Yalova Belediye Başkanı  Yakup B. Koçal Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.  ‘Ne yaparsak yapalım annelerimizin hakkını ödeyemeyiz’  diyen Başkan Koçal mesajında şu ifadelere yer verdi;  

“Ne yaparsak yapalım annelerimizin hakkını ödeyemeyiz. Bizlere değer bilincini ilk öğreten annelerimiz, yorulup bıkmadan bizleri büyütmüş, sabır göstermiş, sadakati, cesareti, hoşgörü ve sevgiyi aşılamıştır. Hepimiz için en önemli varlık olan annelerimize, hayatlarının her gününde destek olmak ve bizden bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermek bir görev değil, içten gelen duygu olmalıdır. Anneler Günü de, bu sevgi ve saygının ifadesi olarak oldukça anlamlı bir gündür. Annelerimizin daha mutlu huzurlu günler geçirmesi adına Yalova Belediyesi Karanfil Evleri’ni açarak çeşitli eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitim ve kurslar sayesinde bayanlarımızı ev işlerinin yoğunluğunda uzaklaştırarak sosyal aktivitelerde bulunmalarını amaçlıyoruz. Bu duygu ve  düşüncelerle tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor; onlara sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum”

 
                          CUMHURİYET HALK PARTİSİ GRUP BAŞKANVEKİLİ
                                                               MUHARREM İNCE’NİN
                                                            ANNELER GÜNÜ MESAJI

 
Her yıl Mayıs ayının ikinci pazarında kutlaya geldiğimiz anneler gününün bir yenisini daha kutluyoruz.
 
Annelerimiz, karşılıksız sevgi ve sonsuz özverinin simgesi, dünyadaki hiçbir değerle karşılaştırılamayacak ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak en kutsal varlıklarımızdır
 
Annelik, dünyanın en kutsal, en temiz, en masum duygusu üzerinden kendi var eder. Fedakarlık ve sabırla örülen bu duygular, her birimizin var oluşunu simgeler. O nedenle sadece yılın her hangi bir gününde annelerimizi hatırlıyor olmak hoş bir duygu ve davranış olmasa da toplumsal yaşamın karmaşası ve sorunları arasında toplumca onların varlığı üzerine odaklanmak önemlidir. Çünkü annelik bir bakıma topluma karşı fedakarlığın adıdır.
 
Bizlere yaşamlarımızı veren annelerimizi, elbette, sadece yılın bir günü hatırlamak, onlarla aramızdaki sevgi bağlarını bir güne sığdırmak anlamlı değildir. Ama, Anneler Günü’nü, yaşanması gerekli özel bir duygu anı; annelerimizle aramızdaki  sevgi bağına, yeni sevgi halkaları eklemek için bir fırsat olarak değerlendirmekten geri kalmamalıyız.
 
Annelerimize, dünün çocukları olarak, bizler için katlandıkları güçlüklerden dolayı ve bütün gayretleriyle bizlere sundukları aile mutluğu için, minnettarız.
 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimizin ve kadınlarımızın anne sevgisinin, ilgisinin, saygısının somut ifadesi olan bugünü, anneler gününü kutluyor, sevgi ve barış dolu, anaların yüreğinin sızlamadığı, gözyaşlarının akmadığı bir dünyada yaşamayı hep birlikte bir an evvel gerçekleştirebilmeyi diliyor, bütün annelerimize içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE BAŞKANI METİN DAĞ’IN ANNELER GÜNÜ MESAJI 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, 8 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak tüm annelerin ellerinden öptüğünü söyledi.

Annelerin bir insanın hayatında en kutsal varlıklar olduğuna vurgu yapan Başkan Dağ, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Annelerimizin bizim vatana ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmemize gösterdiği emekleri hiçbir zaman ödeyemeyiz. Her ne yaparsak yapalım onların bize verdiği karşılıksız sevgi ve şefkat hiçbir şeyle ölçülemez. Yılda sadece bir gün değil yaşantımızın her saniyesinde bu bilinçle hareket etmeli, onlara şükranlarımızı sunmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle önce Çiftlikköy’lü annelerin daha sonra da tüm annelerin bu özel gününü kutluyor, hepsinin ellerinden öpüyorum”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yayınladığı bir mesajla Anneler Günü`nü kutladı.

Oral: Anne şefkati varlığın özüdür

 
Başkan Oral, annelerin bir günde hatırlanamayacak kadar büyük bir değer olduğunun altını çizerek, “Peygamberimiz Hz. Muhammed (S:A.V), ‘Cennet, annelerin ayakları altındadır’ buyurur. Anne şefkati, varlığımızın özünü besler, hayatımızın cevherini ışıldatır” dedi.

Dinimizin anneye ‘öf’ bile demeyi yasakladığını hatırlatan Başkan Oral, “Hayata gelişimize sebep olan annelerimizin bu önemli günde kalbini kazanmak, hayır duasını almak yapılması gereken en doğru davranışlardandır. Onları ziyaret edip sevindirmek, vefat etmişlerse arkalarından dua etmek evlât olarak en önemli vazifemizdir” dedi.

Özel günlerin tüketim kültürüne dönüştürülmek istendiğine vurgu yapan Başkan Oral, “Hiçbir hediye anne sevgisinin üzerinde olmadığı unutulmamalıdır. Anneler Günü’nü sevgi ve saygı çerçevesinde karnaval havasında kutlayamayız. Bunu yaparken de Annesini kaybetmiş öksüz çocukların ve evladını kaybetmiş annelerin hüznünü artırmamak gerekir.

Bütün annelerimizin anneler gününü kutluyor, daha nice senelere, sevdikleriyle birlikte mutlu yaşantılar diliyorum”

 
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Cemil FİTOZ' un Anneler Günü Mesajı
 
Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel bir gün. Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, Annelere armağan edilen bu özel gün, Türkiye'de 1955 yılından bu yana mayıs ayının 2.Pazar günü Anneler günü olarak kutlanmaktadır.
 
   Biz ;
Çocuklarımıza, geleceğimize sahip çıktığımız, yoksulluk ve cehaletin unutulduğu, insanların bir işi olmanın mutluluğunu yansıttığı gülen yüzüyle işe gittiği,  ekmek alabilmenin huzuruyla evine mutlu döndüğü, yolsuzluklardan arınmış, her vatandaşımızın  eşit fırsatlara sahip olduğu bir toplum kuracağız.
  Biz ;
  Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Anneler gününü eşitlik, barış, adalet ve özgürlüğün kutlandığı gün yapıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.
 
 
   Sevinçlerle, barış ve kardeşlik türküleriyle kutlayacağımız Anneler Günü özlemiyle ; evlat acısıyla yüreği yanık, bir ekmek parasını kazanabilmek adına elleri nasır tutmuş, varlığımızın nedeni, ellerini öpmeye doyamadığımız tüm analarımızın ve tüm kadınlarımızın ANNELER GÜNÜ’nü şahsım ve örgütüm adına kutluyor,  saygılarımı
sunuyorum.
 
 

AK PARTİ YALOVA MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ "ANNELER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI"


                                                                         

Cennetin ayaklarının altına serildiği saadet kaynağı Annelerimiz ; sevgililerin en büyüğü, ilk öğretmen, duası en çok kabul olunan insan.

 

                              Annelerimiz  sevgi, saygı, fedakârlık, sonsuz müsamaha ve hoşgörü , şefkat ve merhamet kaynağı, hayata dair tutunacak dal ve daha nice vasıflarla anılan kişilerdir.

 

                           Hoşgörünün, saf bilginin, karşılıksız sevginin bitmez tükenmez kaynağı olan annelerimiz bizi millet yapan değerlerin her bireyde hayat bulmasında payı olan özel kişilerdir. Bu yönüyle annelik, yalnız aileyi değil, tüm toplumu ve insanlığı ilgilendiren bir kavramdır.   Annelerimiz bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, hayatın her alanında önemli görevler üstlenerek geleceğin şekillenmesinde büyük katkılar sağlamasıyla  dünyadaki hiçbir değerle kıyaslanmayacak ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak en kutsal varlıklarımızdır. Hayatın ilk anından başlayarak çocukları sevgi, şefkat ve ilgiyle büyüten annelerimiz ilk öğretmen olma vasfıyla da evlatlarını sevgiyle yoğuran, hepsinin kendileriyle ve toplumla barışık bireyler olmalarını sağlamaktadırlar.

 

                        Kişiliğin ailede oluşmaya başladığının ve ilk deneyimlerin bu süreçte kazanıldığının bilincinde olan annelerimiz, bu yönüyle toplumun en önemli aktörleridir. Onlar, yetiştirdikleri sağduyulu, sağlıklı, ilkeli ve özgüvenli bireylerle sağlıklı ve gelişmiş toplumların temelini oluştururlar. Türk kadını her zaman kendisinden önce yardıma muhtaç olana el uzatan ve paylaşmayı seven kişilik özelliği göstermiş; öncelikle insan, sonra da anne olarak sağlıklı nesiller yetiştirmiştir.

 Hayırlı ve güzel nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir  Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda şefkatle bağrına basan annelerimize hak ettikleri saygıyı ve sevgiyi göstermekte asla kusur etmemeliyiz.

                         Annelerimizin yaşamını kolaylaştırmak, yalnızca gereksinim duyduklarında değil, her zaman yanlarında olmak, onları sevmek ve emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek bir anlayış biçimini benimsemek, hepimize düşen en büyük sorumluluktur.

 

                              Yaşam deneyimleriyle yolumuzu aydınlatan, dünyayı, insanları ve yaşamı sevmeyi öğreten, geleceğe umutla ve güvenle bakmamızı sağlayan, bizleri güçlü kılan yüce varlıklarımız annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, bu vesileyle istedikleri tek şey olan hatırlanmanın sadece bir güne sığdırılmaması gerektiğine inanıyoruz. Bin bir emek ve gayetle yetiştirdikleri yavrularını vatan uğrunda şehit veren annelerimizi de bir kere daha anmayı vefa borcu biliyoruz.

 

                                          Temel Coşkun                                       Mustafa Pehlivan

                                     Milletvekili Adayı                                   Milletvekili Adayı

 
BBP il Başkanlığı Anneler Günü Mesajı
 
Cennet Analarımızın ayakları altında. Pir de olsak muhtacız analara.
Annemsin sen,
Bu bir gerçek,
Sen olmasan ben olmazdım
Sensin gönlümdeki çiçek,
Koparılsan yaşamazdım.`
Hepimiz için anneler özeldir. Anne şefkattir, mutluluktur, sığınaktır, zarafettir, gelecektir.
Ülkemizde 21. yüzyıl modern (medeni) Türkiye’sinde kadınlar dışlanıyorlar,hala soframızda öküzümüzden sonra geliyor muamelesi görüyorlar ve hakarete uğruyorlar. İnancını yaşayarak eğitim yapmak, çalışmak ve siyaset yapmak isteyen kızlarımız ve kadınlarımıza imkân verilmiyor. Başörtülüler mağdur ediliyor, hatta zulme ve hakarete uğruyorlar. Bu durum, hem iktidar hem de muhalefet tarafından  çözümsüz bırakarak istismar ediliyor. Polemik konusu yapıyorlar. Başörtülü kızlarımızı Türkiye’de okutmak için ortam ve kanunları yapmakla mükellef  iktidar sahipleri kendi çocuklarını bile  U.S.A.’ya gönderiyorlar, çözüm üretmesi gerekenler laf yarıştırıyor. Önümüzdeki  süreçte birlikte demokrasiyi gerçek anlamda yerleştirebilmek için hepimize büyük görev düşüyor.
Annelerimiz bizi doğuruyor, yetiştiriyor, şehit veriyor, ama kamusal alandan ve siyasetten dışlanıyorlar. Bu yanlışlıkların olmadığı bir Türkiye temennisi ile anneler gününü kutluyor, ANALARIMIZIN MUBAREK ELLERİNDEN ÖPÜYORUM.
 
SEVİNÇLER; “SADECE BU GÜNDE DEĞİL, HERZAMAN YANINIZDA OLMAK ÇOK GÜZEL”
Liberal Demokrat Parti Yalova Milletvekili Adayı Sezer SEVİNÇLER, Anneler günü dolayısıyla yayınladığı mesaj;
“Yeryüzündeki binlerce çiçek arasından en güzeli ve anlamlısı olan anneler, sizleri çookk ama çok çok seviyorum...sadece bu anlamlı günde değil, her zaman yanınızda olmak çok güzel...
Annesiz bir hayat düşünemiyorum. sizlerin varlığı, bizleri hayatta en mutlu eden şey. İyi ki varsınız. Tüm Annelerin, Anneler gününü kutlarım.”
Sezer SEVİNÇLER
LDP YALOVA MİLLETVEKİLİ ADAYI
 
 

Bu haber 3921 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

BAŞKAN SİLPAGAR’DAN HER SINIFA BİR FUTBOL TOPU

BAŞKAN SİLPAGAR’DAN HER SINIFA BİR FUTBOL TOPU Silpagar, “İlk teneffüs öğrencilere futbol topu“sözünü tuttu

BAŞKAN SOYER, OKUL ÖNCESİ VE 1.SINIFLARA BAŞARI DİLEDİ

BAŞKAN SOYER, OKUL ÖNCESİ VE 1.SINIFLARA BAŞARI DİLEDİ Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, anasınıfı ve 1.sınıfa yeni başlayacak öğrencilerimize yayınladığı mesajla ba...
ZİRVE21 Eylül 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık