ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR KUNYE İLETİŞİM

SAAT-TAKVİM

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Tarih 15 Nisan 2011, 19:46 Editör Kahraman Memiş

Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal' ın Kutlu Doğum Haftası Mesajı

 

“Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri

iyi anlamak mutluluğun anahtarıdır” 

Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  “Hz. Muhammed’in örnek kişiliğine ve güzel ahlakına her zaman ihtiyaç duyuyoruz” diyen Başkan Koçal, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Hz. Muhammed insanlığa rahmet ve esenlik olarak gönderilmiştir. Hz. Muhammed, sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için model konumundadır. Onun üstün  şahsiyeti ve ahlakı bütün insanlığa örnektir. Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri iyi anlamak mutluluğun anahtarıdır. Hz. Muhammed’in örnek kişiliğine ve güzel ahlakına her zaman ihtiyaç duyuyoruz. Tüm insanlığa kurtarıcı olarak gönderilen yüce peygamberimiz bizlere sevgiyi, kardeşliği, insanlara iyilik yapmayı, zor durumda olan kardeşlerimize yardımcı olmayı, ahlaklı ve dürüst olmayı, adaletli davranmayı öğütledi. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın ve İslam dünyasının Kutlu Doğum Haftası'nı kutluyorum."

 

CHP İl Başkanı Cemil FİTOZ'un  KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

 

Kutlu Doğum Haftası 1989 yılından beri kutlanmaktadır. Hepimizin bildiği gibi Peygamberimizin dünyaya  gelişi olan Mevlid (doğum) asırlardır milletimiz tarafından ‘Mevlid Kandili’ olarak kutlanmaktadır.

 

Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan Mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış ve  Bu düşünce ile Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir. Mevlidi, Türk kültürünü, milletimizi birlik ve bütünlük içinde aydınlık geleceğe taşıyacak sağlam bir gelenektir. Hafta dolayısıyla hazırlanan programlar belirlenirken gözetilen gaye hep bu olmuştur. Türk Milleti inançlıdır, hoş görülüdür, dinî inançlarını bir kavga konusu olarak değil, barış ve huzur kaynağı olarak görmektedir.

 

Unutulmamalıdır ki, insanlık için en güzel rehber; bütün güzellikleri bünyesinde toplayan ve güzel ahlâkı tamamlamak için gönderilen Hz. Peygamber, model ise Peygamberimizin insanlığa sunduğu modeldir. Çünkü O, tam bir anarşi ve kargaşa ortamında, insanlık için bir güneş olmuştur.

.
Şahsım ve örgütüm adına,  tüm insanlığın Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum.

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)`in bütün insanlık için örnek bir şahsiyet olduğunu belirtti.

    

`Peygamberimiz örnek bir şahsiyettir`

Başkan Oral yayınladığı mesajda, Müslümanlar olarak, peygamberlerin sonuncusu, doğruluk ve ahlak timsali, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)`i doğru anlamanın büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Oral, insanlığın en karanlık dönemlerinden birinde, tüm dünyaya huzur ve insanca bir yaşamın temel ilkelerini yeniden hatırlatan Peygamber Efendimizin doğumunun yeni bir dönemin de başlangıcı ve tüm insanlık için karanlıktan kurtuluş kutlu ışığı olduğunu belirtti.

ÖĞÜTLERİ

Başkan Oral yayınladığı mesajında, “Tüm insanlığa kurtarıcı olarak gönderilen O Yüce Peygamber bizlere sevgiyi, kardeşliği, insanlara iyilik yapmayı, zor durumda olan kardeşlerimize yardımcı olmayı, ahlaklı ve dürüst olmayı, adaletli davranmayı öğütledi. ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ ilkesiyle tüm insanların birbiriyle kardeşçe yardımlaşmanın, ‘İki günü birbirine eşit olan zarardadır’ ilkesiyle de insanlığın huzuru için çalışmanın, sürekli ilerlemenin önemini bizlere hatırlattı” dedi.

“ÖRNEK ŞAHSİYET”
Başkan Oral sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hafta, özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan, bütün insanların mutluluğunu esas alan İslam'ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumunu idrak ediyoruz. Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed'i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır.
Dünyanın birçok yerinde savaşın, terörün ve nefretin egemen olduğu, insanların hak, adalet ve barış içinde yaşama özlemlerinin had safhaya çıktığı günümüzde, O'nu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır.
İnanıyorum ki, O'nu doğru anladığımız ve mesajlarını uyguladığımız zaman, bütün dünyada ve insanlık aleminde huzur ve barış egemen olacak, gelecek nesillere mutlu ve güzel bir dünya bırakılmış olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Altınova ve Yalova olmak üzere tüm Milletimizin ve İslam Âlemi’nin Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyor; tüm insanlık için barış, sevgi, kardeşlik ve huzurlu bir gelecek için fırsat olarak değerlendirilmesini diliyorum.”

                                                                               

 

Bu haber 2997 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Oral: İtfaiye teşkilatı, gözbebeğimizdir

Oral: İtfaiye teşkilatı, gözbebeğimizdir Altınova Belediyesi Dr. Metin Oral, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftasını kutladı.

BAŞKAN SİLPAGAR’DAN HER SINIFA BİR FUTBOL TOPU

BAŞKAN SİLPAGAR’DAN HER SINIFA BİR FUTBOL TOPU Silpagar, “İlk teneffüs öğrencilere futbol topu“sözünü tuttu
ZİRVE21 Eylül 2020

Yayınlarımız Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir.
Editör Giris -  Künye -  Bize Ulaşın - Sitene Ekle - RSS 2.0 | Giresun Haber

© 2010 - Tüm Hakları Saklıdır. Düzenleme: ESoyturk - Yazılım: MY Design

Yalova Termal -  Termalde Gidilecek Yerler -  Termalde Gezilecek Yerler

Sitetistik
Etiketler
DÜN SON 7 GÜN Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Baş Başkan Dağ' a Emniyetten Plaket HABER ARA Kültür - Sanat Altınova yaralarını sarıyor Papara F.C. Şampiyonluk Yemeğinde Buluşt Zeki Başol Tekrardan Sahnede Yavuz Bingöl İstifa Etti. Yalova'nın Armutlu ilçesi ve Köylerinde çeşmelerden çamurlu su akıyor. Psikolog Boztaş' tan bayanlara seminer Yalova Armutlu Şiirleri. / Hikmet OKUYAR Yalova'da deniz otobüsü iskeleye çarptı Valilik Makamında Ödül Töreni Bisiklet Takımızla Gurulandık Girka' nın 2. Şubesi Dualarla Açıldı Yalova Haberleri Karaca Heykeli Onarıldı Psikolog Boztaş' tan bayanlara semin Öğrenciler hasta veliler tepkili Mehmet DELİOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü ( Ekonomi Hasan Topçular'ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı Siyaset 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası İLETİŞİM Spor Dağ ''Çevreye zarar vermeyecek her türlü yatırıma destek vereceğim'' FOTO GALERİ Eğitim - Bilim - Teknoloji Yalova Belediyespor Oyuncu Seçmeleri Başladı Su İşleri Seriye Bağladı(5-1) Yalova' da Elektrik Kesintisi Duyrusu Yalova Medya Platformu Kuruldu Gesad' ın Ortaklık Teklifine Ret Çık BUGÜN Sağlık